Divne brzdi

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Divne brzdi

Příspěvek od aivos »

Zdravím , mám takový problém neproblem s brzdama , par lidi mi reklo ze mi to špatně brzdí,
Me se ani nezdá ale tatova oktavka 2000 brzdí tak ze Slapnes na brzdu a hned to naplno brzdí a pedál je tvrdý, u me je pedál měkký a brzdí to pomalu pomalu a musím více šlápnout a pak to brzdi dobre ... V předu mám Brembo+textar vzadu ferodo ferodo oboje dělané 2011...

Mu passik je 98 , nevíte čím to? :)
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Divne brzdi

Příspěvek od xerxes »

pokud máš měký pedál tak v systému bude někde vzduch

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: Divne brzdi

Příspěvek od Milhausman »

Ja mam take pri brzdeni mekky pedal a take tam vzduch nemam.Odvzdusnoval jsem to 4x a vymenil pritom celou kapalinu.Ale jak slapnu na brzdu,tak je take mekka a cim vice slapu,tim brzdi lepe a myslim ze tak to ma i byt.A znamy dela ve skodovce a rikal ze stare oktavky brzdily vzdycky strasne razantne a tak to byt nema.Skodovky mely problem s posilovacema.Strasne moc brzdily,pak to skodovka stahovala zpet a menila.Tak nevim no.

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Divne brzdi

Příspěvek od ZALL »

Pokuď brzdy nevadnou, a máš pocit, že s tím ubrzdíš co potřebuješ, tak musíš posoudit sám, jestli řešit nebo ne.

Jinak ještě záleží jestli máš jedno nebo dvojkomorový posilovač, taky tam je rozdíl v jeho účinku...

Osobně mi to taky nebrzdí na brnknutí jako některý oktávky, ze začátku jde pedál měkce a až pak to výrazně brzdí.
Na druhou stranu je pravda, že když jsem to kdysi koupil, tak to v horních polohách pedálu brzdilo ohodně razantněji...
Mezi tím jsem měl problémy s podtlakem v systému a od té doby to není ono, asi ještě někde něco není 100% ale nepřijde mi, že by brzdy byly nebezpečný nebo tak...
Desky i kotouče měním, kapalinu mam taky novou a odvzdušněnou, takže když je potřeba tak to zastavím (jinak před výměnou byla kapalina už trochu znát při opakovaném razantním brždění, ale při normální jízdě vůbec žádný rozdíl)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Divne brzdi

Příspěvek od xingisx »

Mé zkušenosti jsou podobné. Jakmile potřebuji dobrzdit tak to brzdí velice ostře

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Divne brzdi

Příspěvek od Hudy »

Přesně mám to saméé

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: Divne brzdi

Příspěvek od jimmy.floyd »

taky mě to připadalo , ráno cestování v renault laguna 1,9dci, okamžitá reakce brzdového pedálu, pak přeparkování Fiat stilo 1,9jtd taky lehce dotknul pedálu a brzdilo to okamžitě
pak jsem sedl do svého a takové ladné brždění a na vostřejší brždění když se opřu o pedál tak to brzdí fest. ale proč? kde je problém? je tam problém nebo to takhle brzdí všem?

mě se stalo že jsem dobržďoval tak ze 160 na 70 , normálně! ne že bych musel ... pak jsem přestal brzdit tak na 3 vteřiny a pak jsem potřeboval ještě přibrzdit a nebrzdilo to, tak jako by v tu chvíli nefungoval posilovač, musel jsem pořádně na to šlápnout aby to zabrzdilo , rok před tím nic a rok po tom taky nic?
může mě někdo říci kde může být problém. stalo se mě to jenom jednou..
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Divne brzdi

Příspěvek od xingisx »

podvej se na tandem jestli na něm nemáš nic volného

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“