Tak jak už přezouvačka??

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od Hans76 »

Pokud by jsi šel "jen" do 312-tek, tak k nim jdou hodit i 16", nebo ne?
Phoenixy jsou super, taky za chvilku půjdou na auto za zimní Road Ameriky. Akorát to bude víc "drncat" :mrgreen:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od ZALL »

To mi povídej, kupoval jsem je i s obutím a je to "runflat systém" takže čekám že budou pekelně tvrdý, navíc zrovna měním i tlumiče za KYB které jsou o chlup tužší než ta vymlácená série, takže asi to bude o dost jiné poježdění i když asi méně komfortní, ale to vem čert :twisted:

Jinak co se tématu týká, tak přezutí se nebojím, teploty tady u nás ještě klesají k nule, ale už nečekám nic co bych na letních neuřídil 8)

A mimo téma, k těm brzdám, právě se dost rozhoduju, protože mi doma zbyla sada 16" Road Amerik a ty kolesa se mi taky dost líbí tak bych je rád jezdil alespoň přes zimu. Takže 312ky brzdy sou dost pravděpodobný řešení, ale ještě taky řeším zadek, protože mam Varianta v předohrabu a vůbec netuším jestli bych dozadu dopasoval třeba třmeny a kotouče z W8 nebo něco obdobného, jako mít vzadu chlazený (rozuměj dvojitý, ne vrtaný) kotouče by byl luxus.
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od Hudy »

Tak jaké značky pneu obouváte?Já jsem ještě teda nepřezul ale mám tam Dunlop na dojetí a Barum,uvidím jestli nekoupím raději všechny nové.

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od Hans76 »

to ZALL:
tatík měl na svém Passatu Bridgestone Run Flat 16" 205/55 pneumatiky loni (nechal se od někoho zlákat, že prý super) a už je nechce nikdy vidět. Byl to děsnej kostitřas. Už v pneuservisu na ně nadávali a nazouvali je ve dvou. Prý šly nazouvat ještě hůř než moje 225/45 94 17" :mrgreen:
Já jsem po zkušenostech s těmi 94 loni koupil nové 17" s indexem 91 a to je parádička 8) KYBy jsem dával taky loni :good:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od ZALL »

Já letos vyzkouším pneu Hankook Ventus S1 Evo 225/45R17 (jak už jsem psal jsou to runflaty) a v pneuservisu kam jezdím si zrovna koupily funglovku zouvačku právě na runflatový gumy tak ji mohli rovnou vyzkoušet, jinak mi taky říkali že na normální mašině by se jim tyhle gumy přezouvaly asi pěkně napikaču...

Jinak před tím jsem jezdil na Dunlop SP 2000 205/55 R16 a ty byly celkem dost slabý, nic moc jízdní vlastnosti a výdrž taky žádná a ještě před tím jsem jezdil na 205/55 R16 Michelin Primacy HP a ty byly naprosto super, co na nich sem ubrzdil i na mokru to bylo neskutečný :good:
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od Mažňák »

tak já obouvám continental sportContact 3 a skvěle to drží,
EDIT: ještě doplním že v rozměru 225/40 18 kupoval jsem je nové loni a letos měnim litáky takže gumy dám ty co mám ( co cca 8tkm vzorek jak nový
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od adam.87 »

Ještě nemám přezuto na letní protože potřebuju nechat opravit 2 hliníkáče 17tky u firmy http://www.lestimekola.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; (2 už mám opravené),podařilo se mi také splašit Typový list na legalizaci do TP,takže to vidím na přezouvání až na květen. :yahoo:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od PlusOne »

Já zatím ještě pořád takhle. Teď dva týdny služebka, pak objednávám přední pryže, a snad to vezmem s podvozkem zajedno....
Přílohy
Obraz0829.jpg
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od Mažňák »

PlusOne píše:Já zatím ještě pořád takhle. Teď dva týdny služebka, pak objednávám přední pryže, a snad to vezmem s podvozkem zajedno....
to máš dobré ty jsi ty svoje aspon videl, mě se ještě nevrátily z laku
:laugh:
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od PlusOne »

Mažňák píše:
PlusOne píše:Já zatím ještě pořád takhle. Teď dva týdny služebka, pak objednávám přední pryže, a snad to vezmem s podvozkem zajedno....
to máš dobré ty jsi ty svoje aspon videl, mě se ještě nevrátily z laku
:laugh:
Já se na ně chodím dívat už dva měsíce :-D

Máš to mít pořešené zavčas..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od Mažňák »

tak jako já se pořád nemohl rozhodnout jaké kola koupit,
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od Hudy »

Tak já jsem taky neodolal a včera jsem přezul,je to krááása,jen já mám dvě pneu číny,NIKOMU NEDOPORUČUJU,kupte radějí Barumky,já jsem je koupil od známého předloni za hubičku a jak to hučí hrůůza,mám na nich najeto 40 t/km,vzorek pohoda,na suchu drží perfekt ale hluk mega,úplná šílenost,značka je to Interstate

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od PlusOne »

Hudy píše:Tak já jsem taky neodolal a včera jsem přezul,je to krááása,jen já mám dvě pneu číny,NIKOMU NEDOPORUČUJU,kupte radějí Barumky,já jsem je koupil od známého předloni za hubičku a jak to hučí hrůůza,mám na nich najeto 40 t/km,vzorek pohoda,na suchu drží perfekt ale hluk mega,úplná šílenost,značka je to Interstate

Tenhle příspěvek by si měli povinně přečíst všichni, kdo nad koupí čajna pneu přemýšlejí...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Telda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 08.02.2011 10:23
Bydliště: Praha

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od Telda »

Tak už sem to taky nevydržel a dneska přezul :-) už nějakej ten rok jezdím na KUMHO a ani letos nebude vyjímka...KUMHO ECSTA LE SPORT

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Tak jak už přezouvačka??

Příspěvek od Mažňák »

PlusOne píše: Tenhle příspěvek by si měli povinně přečíst všichni, kdo nad koupí čajna pneu přemýšlejí...
lidi by si měli taky uvedomit že guma je jediná věc co je drží na silnici, takže by měli hledět i na kvalitu a nejen na cenu :!: :!:
dneska jsem právě četl v práci o testech pneu a jen tak pro zajimavost:
rozdíl brzdných drah na mokru mezi Continental sport contact 5 a čínskou gumou ( už si nevzpomenu na název nejak na S ) byl ze 100km/h přes 27metrů :!: :!: :!: což už je SAKRA rozdíl
Conti 34,5 metru
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“