skřípání při vytočení kol...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
astrid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 14.10.2010 08:20
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: skřípání při vytočení kol...

Příspěvek od astrid »

Tak jsem to zkoušel a nevím kam přesně sáhnout. Mě to někdy skřípe i během točení na místě. Tzn. pak vyměnit celý servočerpadlo nebo volnoběžku? Ten zvuk šel od altíku, ale někde pod ním by měla být i pumpa.

Video se mi nějak nepovedlo, tak alespoň zvuk.

Viz.:

Kód: Vybrat vše

http://www.uloz.to/x1gKPKz/zvuk-klip-mp4
VW Lupo, 1.0, 1999

wichy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.06.2012 21:18

Re: skřípání při vytočení kol...

Příspěvek od wichy »

Zdarec lidi tak už jste na to přišly čím to jestli tak já vám to řeknu skřípání v rejdu je vadná volnoběžka na alternátoru

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: skřípání při vytočení kol...

Příspěvek od ace_rimmer »

a nebo vadná servopumpa :wink: a jsou tam kde byli :good:
Nejlépe dát ruku přímo na servopumpu, pokud bude skřípat tak je to hodně citelné, pokud ne, tak je ok a bude to volnoběžka alternátoru...

Radek22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.08.2011 16:20

Re: skřípání při vytočení kol...

Příspěvek od Radek22 »

Ahoj, taky my skřípalo levé přední kolo při točení volantu vyměnil jsem horní uložení (mysku) tlumičů a je klid, teda skoro ještě mi vrže přední tlumič jak kr..a, ten už to má za sebou :D, mam koupený new jen je vyměnit.

Uživatelský avatar
Tor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 21.01.2010 20:49
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: skřípání při vytočení kol...

Příspěvek od Tor »

Tak mi také začalo vrzat právé přední kolo, jen když se točí volantem i třeba na místě. Když jsem zkoušel přijít na to odkud to je, tak se mi to zdá někde těsně za kolem.. viděl bych to na pravou manžetu, je to možné?

A další co mi vrže je pravé zadní kolo vždy, když povolím brzdu (pedál i ruční), tak to pískne. Co může být tam a jak na jednoduchou opravu? Zadní brzdy jsou loni koupené, takže opotřebované nebudou.

homzikA4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.05.2010 09:18

Re: skřípání při vytočení kol...

Příspěvek od homzikA4 »

Měl jsem podobnou závadu. Při plným rejdu se ozývalo skřípání i když se kola neotáčla. Byla to volnoběžna v alternátoru a ony skřípavý zvuky byl řemen. Pro rozlišení jestli je to ventil v servu nebo volnoběžka v alternátoru dobře poslouží namazat mírně drážkovanou stranu řemene mejdlem (takovym tim suchym). Pokud skřípot okamžitě přestane je to volnoběžka.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“