auto plave

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: auto plave

Příspěvek od palacinka »

Na vypadnuti to nastesti jeste nebylo. Ja ten kulak menil hned druhy den, co jsem to auto koupil, takze nastesti jsem to podchytil relativne vcas. :-) Ale byl to mazec jak to plavalo., kdyz jsem do toho prvni den presednul z Mondea, ktere ma dle meho perfektni a pevny podvozek, tak jsem si rikal, co to VW vyprodukovalo za zmetka, ale nastesti to byla jen vada jednoho podstatneho dilu :-)
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: auto plave

Příspěvek od Jord »

tak u mě to tlumiče nejspíš nebyly, problém přetrvává pořád. Auto je sice stabilnější ale stejně musim šermovat volantem v rozmezí cm. Dál jdou na řadu kuláky, tak uvidíme :roll:
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

Uživatelský avatar
Kauky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 26.07.2011 10:22
Bydliště: Jížní Morava

Re: auto plave

Příspěvek od Kauky »

řešil jsem ted s kamaredem to same, taky mu to plavalo. Rikal ze to bylo pneumatikama, ze z venku to nikdo nepozna, ale ze vnitr,pry ten "kord" nebo jak se to nazývá.
Ten dělá to že auto plave.
Dal druhe gumy značky HIFLY, R18 225 40 ,ks stoji 1800Kč a říkal že maximalní spokojenost, auto neplave.
Takže já mam Pirelli P zero, gumy 2x nejsou levny, takze premyslim zda je mam prodat a dat druhy nebo to proste neresit. Co myslite??
VW Passat Variant 1.9 TDI + CHIP :-) PRODANÝ

VW Touran 1.9TDI 77kW

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: auto plave

Příspěvek od Hans76 »

Už jsem to psal na předchozí stránce. Auto se v kolejích nebo na hranách záplat na silnici nedalo udržet v rovném směru - člověk se přetahoval s volantem jak v posilovně. Byla mi poraděna výměna silentboků ve spodních zadních ramenou př. nápravy - beze změny. Po výměně pneu - vyřešeno.
:smoke:
Pokud jsou ale problémy s bočním větrem větší než u jiného auta stejného typu, viděl bych to spíš na nějakou vůli v čepech/řízení.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: auto plave

Příspěvek od Jord »

gumy to nebudou, dělalo to i na zimákách a začalo to těsně, než jsem přezouval, tak asi něco v tom řízení. Pořád něco, motorově je to ve skvělym stavu, tlumiče nový, tak musim ještě komplet ramena a čepy ať mám klid, doufám, že to bude v pohodě :blush:
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: auto plave

Příspěvek od palacinka »

Tak u me to ted byl opet kulovy cep, tentokrat na leve strane, takze mam v rozpeti cca ctyr mesicu vymenene oba kulaky na rizeni. Doporucuji u tech co jim to plave, zkontrolovat kulaky, zvednout auto a zkontrolovat vule, kulaky tam odchazeji celkem casto, pokud vim. Pak jeste muze byt vule na spodnim cepu na ramenech.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
sickboy4000
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2011 13:37
Kontaktovat uživatele:

Re: auto plave

Příspěvek od sickboy4000 »

Nove predni i zadni tlumice, vzadu jeste nove dorazy. Proste tam chybely dorazy, je mozne aby vypadly nejak? A auto sedi jak ma a ani uz to nevrze, kdyz zacloumam za hagusy.
VW Passat Variant 1,9 TDI

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: auto plave

Příspěvek od Jord »

takže repete:
- komplet nové tlumiče předek + zadek s dorazama
- nové kulové čepy na obě strany

problém zůstává :D byl jsem na geometrii, odklon pravého kola -1,5° když norma je od 0 - 1, tak asi tam bude problém :D

Jinak ale přijde mi, že tu kuláky trochu odstranily ten pocit bočního větru, zůstává jen problém, když trochu ve vyšší rychlosti zacmloumám volantem, tak mám pocit, že vylítnu ze silnice a mám co dělat abych auto srovnal.
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

Horatio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 22.07.2012 20:51
Bydliště: Jihlava/Liberec

Re: auto plave

Příspěvek od Horatio »

Tak teď řeším úplně stejný problém. Na tý dálnici to je mazec, pr**l chce strašně moc dopředu... xD A co mě nejvíc štve, tak že tlumiče jsou tam asi tak 4 měsíce a najeto na nich tak 3k km max..... Začlo mi to dělat, když jsem auto trochu víc naložil, takže mě velmi těší, že prakticky fungl nový tlumiče můžu zase vyhodit dopr.....
VW Passat Variant (3A5, 35I) CL 1781 55kw Benzín AAM 93

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: auto plave

Příspěvek od Teea »

Jord píše:takže repete:
- komplet nové tlumiče předek + zadek s dorazama
- nové kulové čepy na obě strany

problém zůstává :D byl jsem na geometrii, odklon pravého kola -1,5° když norma je od 0 - 1, tak asi tam bude problém :D

Jinak ale přijde mi, že tu kuláky trochu odstranily ten pocit bočního větru, zůstává jen problém, když trochu ve vyšší rychlosti zacmloumám volantem, tak mám pocit, že vylítnu ze silnice a mám co dělat abych auto srovnal.

A jak mas na tom zadni silnetbloky spodnich ramen.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
Otas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02.02.2010 09:22
Bydliště: Ostrava

Re: auto plave

Příspěvek od Otas »

Nečetl jsem vše, ale mě plavání dělal špatný zadní silenblok uložení nápravy-pravý.

Horatio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 22.07.2012 20:51
Bydliště: Jihlava/Liberec

Re: auto plave

Příspěvek od Horatio »

Otas píše:Nečetl jsem vše, ale mě plavání dělal špatný zadní silenblok uložení nápravy-pravý.
Bože prosím ať je to v tom, to vychází levně... xD

PS: Hmm tak fajn Loziska nadranc.... xD
VW Passat Variant (3A5, 35I) CL 1781 55kw Benzín AAM 93

Uživatelský avatar
slavama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.01.2010 14:01
Bydliště: nedaleko Jičína

Re: auto plave

Příspěvek od slavama »

při výměně kol ze zimních na letní to tahá přesně podle vyjetých kolejí, letní hmota pirelli 225 - tahá, goodyear - tahá, matador - tahá... na stejném úseku v jednom dni, měnil jsem celá obutá kola která byla k dispozici
obutím by to mohlo být snad jen ve spojení bouchlý disk/kord a načatý tlumič
a samozřejmě geometrie - sbíhavost

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: auto plave

Příspěvek od Jord »

ale tak tahani do koleji, to snad je normalní ne? u kol 17"+ to je běžná věc, to už vůbec neřešim
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: auto plave

Příspěvek od Mažňák »

tahání v kolejích je normální u širokých kol, mě to tahá taky, a to jsem mel jak jede disky tak nové a gumy nové,
delá to právě šířka pneu
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“