Tuhost v riadeni pri toceni volantom

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
julcop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.04.2012 22:29

Tuhost v riadeni pri toceni volantom

Příspěvek od julcop »

Ahojte,

mesiac dozadu mi menili ramena na Passate B5.5, 2003. Hned po vymene bolo citit vacsi odpor pri toceni volantom. Servisak mi povedal ze je to normalne kedze su nove a udajne sa to vybeha. Naviac mi povedal ze treba vymenit servopumpu kedze pri dorazoch zavija a naviac uz servo netaha tak ako by malo. V inom servise som dal vymenit pumpu co nepomohlo tak vymenili aj samotne riadenie.
Volant ma ale stale velky odpor a dokonca sa nevracia do stredovej polohy.
Neviete kde by mohol byt problem?

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Tuhost v riadeni pri toceni volantom

Příspěvek od wrot »

Ahoj koukni na tohle vlákno na druhé stránce je popsáno od MAJKL1 jak na tuhost řízení
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=115474" onclick="window.open(this.href);return false;

julcop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.04.2012 22:29

Re: Tuhost v riadeni pri toceni volantom

Příspěvek od julcop »

No tam je popisana trochu ina zavada ale diky.

U mna ked sa sa na zdvihaku odpojilo riadenie isiel volant uplne lahko. Aj pri vypnutom motore aj pri zapnutom. Nebolo citit ziadny odpor. Akonahle ale skusim pretacat ramena (tiez s odpojenm riadenim) to uz ide relativne tazko. Ramena su nove a volant sa nevracia presne odvtedy odkedy ich menili. Menene boli cca mesiac dozadu.
Je mozne ze je tam odpor kvoli tomu ze su ramena nove?
Je mozne ze su ramena vadne uz od vyroby?
Je mozne ze su zle namontovane?

Dik. J.

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhost v riadeni pri toceni volantom

Příspěvek od ZALL »

Já měl na nových ramenech odpor, který bránil vracení volantu hodně dlouho, nechci kecat, ale odhaduju že trvalo víc než 10 možná snad i 20 tisíc najetých kilometrů než šlo řízení stejně jako před výměnou. Po výměně se mi také nějaký čas nechtěl volant vracet vůbec, postupem času se to pak pomalu zlepšovalo...
Moje rada: Nasaď širokánský gumy => zvýší se síly působící od vozovky do řízení a volant se bude zase vracet :mrgreen: (ber to samozřejmě jako humornou nadsázku, nicméně by to asi opravdu trochu pomohlo ;-) )
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

julcop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.04.2012 22:29

Re: Tuhost v riadeni pri toceni volantom

Příspěvek od julcop »

Nazdar, diky za skusenost. Ved prave kvoli tomu sem pisem.
A to s tymi gumami je pravda no :) Alebo zvysit rychlost. S tou sa potom exponencialne zvysuje aj rychlost vracania volantu :)

Nevies ty alebo niekto tu na fore ci zalezi na tom ked sa utahuju ramena ci je auto na zdvihaku alebo polozene na zemi(na jame)?

J.

Uživatelský avatar
johan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Tuhost v riadeni pri toceni volantom

Příspěvek od johan »

Muzes je utahovat kde chces,ale musis drzet vysku jako by auto stalo na zemi, jsou pak nasponovany a pri propruzeni se muzou urvat,jinak tuzsi rizeni urcite na novejch ramenech muzes citit,pokud se nevraci volant,nech si zmerit geometrii treba,i kdyz tu ti museli asi udelat po vymene rizeni,je tam vylozene stupen,kterej ten volant vraci

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“