ABS + ASR

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
trip.as
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.03.2011 17:37

ABS + ASR

Příspěvek od trip.as »

Chlapci, měnil jsem manžetu na pravém předním kole. Vše v pohodě jěn jsem nějak pošteloval s čidlem ABS a od té doby mi svítí kontrolky ABS + ASR. Měl jsem to na vagu a to mi hlásilo vadné čidlo ABS...čidlo jsem vyměnil v servisu. Ale problém je v tom že mi pak mechanik řekl, že to čidlem asi nebylo, že ty kontrolky svítí pořád....prý pop montáži čidla mu to hlásilo chyba v napájení ŘJ. Myslíte že by to mohl být nějaký kabel k ŘJ, nebo spíš vadná ŘJ ?

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: ABS + ASR

Příspěvek od Hans76 »

To by měl vědět tvůj mechanik, on to měl na diagnostice připojené. Smazal paměť závad? Funkce čidel ABS se dá ověřit VAGem, takže to jeho "ASI", dle mě, není moc na místě.
Jinak jednotce ABS vadí nízké napětí.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
martinsvitek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 17.06.2010 21:18
Bydliště: Litvínov

Re: ABS + ASR

Příspěvek od martinsvitek »

po výměně manžety jsem měl to samý, chybu jsem smázl a zase znova. Tak mi to čidlo kámoš vytáhl, prostříkal kontaktolem nebo něcím takovým a od tý doby klídek

Crane
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.01.2011 10:23
Bydliště: Náchod

Re: ABS + ASR

Příspěvek od Crane »

Souhlasím s Hansem76. Špatně mě dobíjel alternátor a než úplně odešel, svítili mě stÁle kontrolky ABS a ASR.

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: ABS + ASR

Příspěvek od Danny »

Zrovna se mi to stalo taky..Po vyměně všech ramen mi to haže chybu praveho předního čidla ABS.Ale kabel nevypada porušeně ..A taky mi sviti ASR A ABS..Díky

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: ABS + ASR

Příspěvek od Danny »

A ještě jsem se chtěl zeptat..Kdybych ho nahodou někde utnul a koupil nové,tak jak jsem se dival jak vede,tak mi přijde že vede do prostoru pro nohy..Kde to tam vykoukne?Co musím zevnitř sundat abych se k tomu dostal..Diky Jedna se o prave přední

1Martas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 28.02.2009 12:59
Bydliště: Plzeň

Re: ABS + ASR

Příspěvek od 1Martas1 »

Danny píše:A ještě jsem se chtěl zeptat..Kdybych ho nahodou někde utnul a koupil nové,tak jak jsem se dival jak vede,tak mi přijde že vede do prostoru pro nohy..Kde to tam vykoukne?Co musím zevnitř sundat abych se k tomu dostal..Diky Jedna se o prave přední
Ten kabel vede do podbehu,tam je to spojene pres konektor.

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: ABS + ASR

Příspěvek od Danny »

1Martas1 píše:
Danny píše:A ještě jsem se chtěl zeptat..Kdybych ho nahodou někde utnul a koupil nové,tak jak jsem se dival jak vede,tak mi přijde že vede do prostoru pro nohy..Kde to tam vykoukne?Co musím zevnitř sundat abych se k tomu dostal..Diky Jedna se o prave přední
Ten kabel vede do podbehu,tam je to spojene pres konektor.
Takže když vytáhnu tu průchodku tak ty konektory jdou vytáhnout ven??Díky.


Jo a je to takový problém to výtáhnout z té těhlice??Dělal jsem to na galaxy a tam to bylo celoplastové a muselo se to odvrtat,ale tento vypada trošku líp..Jakoby v nerezu..Díky

1Martas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 28.02.2009 12:59
Bydliště: Plzeň

Re: ABS + ASR

Příspěvek od 1Martas1 »

Ten kabel vede do podbehu,tam je to spojene pres konektor.[/quote]
Takže když vytáhnu tu průchodku tak ty konektory jdou vytáhnout ven??Díky.


Ano,jdou vytahnout ven.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“