kulisa razeni

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: kulisa razeni

Příspěvek od PlusOne »

Já neříkám, že tomu nevěřím :) Jen, že jsem to nevěděl ;)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
spek3d
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 28.03.2012 18:24
Bydliště: mlada boleslav,loukovec,sukorady
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa razeni

Příspěvek od spek3d »

ja jen doufam ze to pujde prehodit,sice to radi jak ma,ale obcas mam strach abych nehodil misto jednicky zpatecku:)

Uživatelský avatar
soptik2744
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Humpolec,Vysočina,ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa razeni

Příspěvek od soptik2744 »

Ahoj, řešil jsem stejný problém, mám AVF 6 kvalt. Koupil jsem jiné kompletní řazení i když z 5-ti kvaltu a pro odstranění problému je třeba použít objímku č. 22 z toho schématu. Jelikož ta je vyčochtaná a ta koule s pákou klesne dolu. Pokud ji povytáhnete ředí to normálně. Takže jsem vyměnit to "kulové uložení či pánev" a po seštelování podle chytré knihy už se dvojka nezasekávala a místo jedničky mi tam neskákala rovnou zpátečka. Předtím jsem zkoušel různá vypodložení celého toho uložení a to bylo jen dočasné řešení. Po výměně toho silonového lůžka koule už je to nádhera. Je to prostě za ty roky vyčochtané tak, že ta koule klesne cca o 5 mm a pak ty zarážky neplní svoji funkci. Jinak je to řazení z 5 kvaltu jiné a použitelné jer právě jen to spodní pouzdro. Ani ta řadící tyč s koulí není stejná. Jde to přehodit zevnitř kabiny a nemusel jsem vymontovávat ani kulisu. Hodně štěstí, Soptík

Uživatelský avatar
spek3d
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 28.03.2012 18:24
Bydliště: mlada boleslav,loukovec,sukorady
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa razeni

Příspěvek od spek3d »

cus chlapci,nemel by jste nekdo schema na 6kvalta??zkousel sem vcera prohodit ten kloub co je na tyci,kloub je 5kvalt tyc puvodni,nesedne si,na tyci je trosku vetsi plast nez v novym kloubu,a tak sem dedukoval a dedukoval a zjistil sem ze ma vuli puvodni kloub v ulozeni cca 5mm,tak sem si rikal jestli mi neco nechybi ze spoda treba nejaka podlozka??uz nevim co stim.

Uživatelský avatar
spek3d
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 28.03.2012 18:24
Bydliště: mlada boleslav,loukovec,sukorady
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa razeni

Příspěvek od spek3d »

soptik2744 píše:Ahoj, řešil jsem stejný problém, mám AVF 6 kvalt. Koupil jsem jiné kompletní řazení i když z 5-ti kvaltu a pro odstranění problému je třeba použít objímku č. 22 z toho schématu. Jelikož ta je vyčochtaná a ta koule s pákou klesne dolu. Pokud ji povytáhnete ředí to normálně. Takže jsem vyměnit to "kulové uložení či pánev" a po seštelování podle chytré knihy už se dvojka nezasekávala a místo jedničky mi tam neskákala rovnou zpátečka. Předtím jsem zkoušel různá vypodložení celého toho uložení a to bylo jen dočasné řešení. Po výměně toho silonového lůžka koule už je to nádhera. Je to prostě za ty roky vyčochtané tak, že ta koule klesne cca o 5 mm a pak ty zarážky neplní svoji funkci. Jinak je to řazení z 5 kvaltu jiné a použitelné jer právě jen to spodní pouzdro. Ani ta řadící tyč s koulí není stejná. Jde to přehodit zevnitř kabiny a nemusel jsem vymontovávat ani kulisu. Hodně štěstí, Soptík
nevim jak z toho 5kvaltu vyndat to pouzdro okolo kloubu pac mi prijde ze tam je zalisovany a nevim jestli neni treba vyssi nez u 6kvaltu,muzes mi poradit jak ho dostat ven??

Uživatelský avatar
Nesquik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2008 12:19
Bydliště: Český Brod

Re: kulisa razeni

Příspěvek od Nesquik »

jj taky by me to zajimalo jak to vyndat a myslel jsem si ze prohodim kulisu z 5qkvaltu ze bude stejna a neni tak kdyz uz jsem musel 5qvaltovou kulisu koupit tak aspon to futro JAK PREHODIT do 6qvaltu poradte prosim

Uživatelský avatar
spek3d
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 28.03.2012 18:24
Bydliště: mlada boleslav,loukovec,sukorady
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa razeni

Příspěvek od spek3d »

bud prehodit celej spodek ten plechovej nebo fofrklacek

Odesláno z mého HUAWEI U8815 pomocí Tapatalk 2

Mišo Štalmach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 26.09.2018 10:51
Bydliště: Karviná

Re: kulisa razeni

Příspěvek od Mišo Štalmach »

Ahoj, nemáte prosím někdo přímo číslo dílu celé té kulisy na 6st., motor AVF. Už mi skoro nejde řadit a nikde jsem na B5.5 nic nenašel jen na B6. Díky moc

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“