Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Zdeník
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 08.01.2013 21:14
Bydliště: Bohutín

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Zdeník »

Hoj ve spolek ... jak jsem to tu celé pročetl za víkend tak jsem tu neviděl zmínku o sadě FRAP kde zmiňují že je to Italská prvovýroba a tak mě zajímá jestli to už někdo měl nebo má na autě .... bylo mi to doporučeno a odběratelé jsou různé autorizáky v Olomouckém kraji ... i cenově je to dostupnější než LMI kde jsem se doslechl a dočetl že už to není to bývalo :( .... tak otázka zní ... je možné tam tuhle sadu namontovat ?? PS: mám 21mm čepy :)
VW PASSAT B5 combi 1,9 TDi 1998 81kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od majrek001 »

FRAPu bych se vyhnul brzo klepa dej ověřený buď Master Sport Germany nebo dražší LMI 21mm stojí kolem 9500,-
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Kwapo »

Zdeník píše:Hoj ve spolek ... jak jsem to tu celé pročetl za víkend tak jsem tu neviděl zmínku o sadě FRAP kde zmiňují že je to Italská prvovýroba a tak mě zajímá jestli to už někdo měl nebo má na autě .... bylo mi to doporučeno a odběratelé jsou různé autorizáky v Olomouckém kraji ... i cenově je to dostupnější než LMI kde jsem se doslechl a dočetl že už to není to bývalo :( .... tak otázka zní ... je možné tam tuhle sadu namontovat ?? PS: mám 21mm čepy :)

Mohl bych se jen zeptat, kým konkrétně ti to bylo doporučeno a kde? A asi ti neřekl, které autorizáky to odebírají, co?
Já jen že jsem se ještě nesetkal s tím, že by autorizáky braly díly od překupníků. :D

Zdeník
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 08.01.2013 21:14
Bydliště: Bohutín

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Zdeník »

Kwapo píše:
Zdeník píše:Hoj ve spolek ... jak jsem to tu celé pročetl za víkend tak jsem tu neviděl zmínku o sadě FRAP kde zmiňují že je to Italská prvovýroba a tak mě zajímá jestli to už někdo měl nebo má na autě .... bylo mi to doporučeno a odběratelé jsou různé autorizáky v Olomouckém kraji ... i cenově je to dostupnější než LMI kde jsem se doslechl a dočetl že už to není to bývalo :( .... tak otázka zní ... je možné tam tuhle sadu namontovat ?? PS: mám 21mm čepy :)

Mohl bych se jen zeptat, kým konkrétně ti to bylo doporučeno a kde? A asi ti neřekl, které autorizáky to odebírají, co?
Já jen že jsem se ještě nesetkal s tím, že by autorizáky braly díly od překupníků. :D
No nevím kdo to bere a nějak netoužím po tom vědět a házet na někoho špínu :) ja jen chtěl vědět názory .. náhodou nemáte někdo někoho kdo umí LMI za slušnej peníz? byl bych blbej kdybych se nezeptal :D
VW PASSAT B5 combi 1,9 TDi 1998 81kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od majrek001 »

to bude spíš jen taková hláška, aby prodali vše (něco jako výraz originální výrobce, německá provýroba a další oblíbené hlášky..


asi jako když jsem kupoval hadici k turbu a nikdo jim ji nikdy ještě nereklamoval a já po 200km a pak už mi řekli, že tyhle praskají
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Kwapo »

Zdeník píše:
Kwapo píše: Mohl bych se jen zeptat, kým konkrétně ti to bylo doporučeno a kde? A asi ti neřekl, které autorizáky to odebírají, co?
Já jen že jsem se ještě nesetkal s tím, že by autorizáky braly díly od překupníků. :D
No nevím kdo to bere a nějak netoužím po tom vědět a házet na někoho špínu :) ja jen chtěl vědět názory .. náhodou nemáte někdo někoho kdo umí LMI za slušnej peníz? byl bych blbej kdybych se nezeptal :D
Já jen že jsem se s podobnou hláškou setkal u jednoho nejmenovaného prodejce v Olomouci ... :D

Hele já bral ramena a spousty dílů na Passata tady -> http://www.hanza-autodily.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ... vždy maximální spokojenost!

pajdos1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.06.2017 22:42
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od pajdos1 »

Čau kluci, dnes jsem vymlátil staré ramena ven a nahodil MS Germany. K mému překvapení mě udivilo, že na starých jsou všechny čepy na 100% dobré...ok, na 95%, abych nepřeháněl. Vyhozené ramena jsou o poznání těžší a bytelnější, než MS. Mají na sobě vyražený jen rok výroby 2008 a na spodních vzpěrách je jen značka "R" a "L". Myslel jsem si celou dobu, že tam mám nějaké laciné chuje ala Hart, Kraft. Po hrabání se v internetu a porovnávání začínám mít podezření, že jsem z tama vymlátil zdravé Lemfördery. :budo: Nahradil jsem je MS Germany. Teď mám dilema, jestli je nenahodit zpátky a sadu MS schovat do zásoby, anebo dodělat MS Germany i na druhé straně, počkat až se MS vymlátí a během toho ty staré nechat přelisovat... jen silentbloky (asi od LMO...)? :blush: A mám dotaz - Je možné, že na Lemförderech bych nenašel žádné označení výrobce? Jediné co jsem si všiml je, že prachovky čepů od LMO mají na sobě nějaké čísla s písmeny, to ostatní nemají. Zitra nahodím fotky. Díky!!
Passat B5.5 1.9 TDI-PD AVF 96kw 2002
BMW E91 318i LCI 2009 :blush:
Passat B5 1.9 TDI-PD; AJM; 1999 - EX

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od majrek001 »

občas tam bývá LMI, ale dost často je to vybroušený
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

pajdos1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.06.2017 22:42
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od pajdos1 »

Konečně jsem se dostal k internetu. Vydržely cca 150 tisíc KM a všechny čepy absolutně bez vůle, takže by vydržely i dalších XX km !!! Některé silentbloky popraskané, ale nic hrozného. Měnil jsem preventivně. ALE!!! Toto jsou jediné značky, které jsem na ramenách našel. Uměl by někdo identifikovat značku výrobce? :-D
Přílohy
Kulový čep horního ramena
Kulový čep horního ramena
Horní levé rameno
Horní levé rameno
1.jpg
Levé spodní rameno
Levé spodní rameno
Passat B5.5 1.9 TDI-PD AVF 96kw 2002
BMW E91 318i LCI 2009 :blush:
Passat B5 1.9 TDI-PD; AJM; 1999 - EX

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od d.d.t33 »

moje ramena taky vypadaly po vyndani v poho akorat na aute pod zatizenim uz lehce klepaly a vrzaly a vetsina z nich mimo cepu rizeni byla origo a to vydrzely 230tkm a daval jsem sadu meyle hd od zdejsiho klubaka se zarukou 4let za necelych 8tkc

pajdos1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.06.2017 22:42
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od pajdos1 »

Moje právě nevrzaly ani nebouchaly, ale chtěl jsem mít jistotu a hlavně jsem se doma nudil, že... Vzhledem k tomu, že s autem teď najedu sotva do 8000km ročně, hodil jsem MS Germany a uvidím co vydrží. Když dva roky, budu rád a pak to budu řešit. Spíš mě zajímá značka těchto starých ramen (viz foto předchozí příspěvek), originály to nejsou, páč je to rok výroby 2010. No ale koupím nové manžetky na ty, které jsem pokur... při vybouchávání a přelisuju silentbloky. Dokonce bych řekl, že jsou tužší, než nové MS Germany, i co se týče bytelnosti. Hlavně bych se rád dopátral té značky, no... :lol:
Passat B5.5 1.9 TDI-PD AVF 96kw 2002
BMW E91 318i LCI 2009 :blush:
Passat B5 1.9 TDI-PD; AJM; 1999 - EX

VerTom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.03.2016 08:19

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od VerTom »

Odkial ste zohnali MS? Nikde ich neviem najst okrem mroauto.cz ale uz ich nemaju na sklade a cakaju na dodanie (cca 3 tyzdne).
Passat B5.5, 4Motion, 96 kW, AVF, 2003

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Spajwer »

Zdeník píše:Hoj ve spolek ... jak jsem to tu celé pročetl za víkend tak jsem tu neviděl zmínku o sadě FRAP kde zmiňují že je to Italská prvovýroba a tak mě zajímá jestli to už někdo měl nebo má na autě .... bylo mi to doporučeno a odběratelé jsou různé autorizáky v Olomouckém kraji ... i cenově je to dostupnější než LMI kde jsem se doslechl a dočetl že už to není to bývalo :( .... tak otázka zní ... je možné tam tuhle sadu namontovat ?? PS: mám 21mm čepy :)
Já mam ramena FRAP (heavy duty) a po roce jsou naprosto v pohodě, kromě spodních zadních, těch velkých. Ty mají v porovnání se sundanejma originálama mnohem měkčí silentblok. Když do něj dam šroubovák tak s nim můžu hýbat o mnohem více než s tim starym originálem.
Když sem je chtěl reklamovat u prodejce, tak mě řekli že musi reklamovat CELOU sadu. takže na ně dlabu, a přelisuju ty silentbloky z těch starých na ty nové.

pajdos1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.06.2017 22:42
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od pajdos1 »

Čaute, sorry za zpožděnou odpověď. Já objednával MS z mroauto, za týden byly doma. Montáž mě stála jedny spálené ramena v létě na dvoře, jinak dobrý. nad FRAP jsem uvažoval, ale nenašel jsem shop, kde se dají koupit. Po pozitivních reakcích jsem risknul MS Germany vzhledem k tomu, že máme ve Zlínském kraji krásné cesty (nedělám si pr**l!), takže nedostanou na pr**l tak jako třeba v sousedním Jihomoravském kraji :-) Ale radši jsem pak dal pod každý čep injekční stříkačkou trošku Molybdenky od Mogulu.
Co se mi podařilo zjistit informace o firmě MS Germany - kancl a vývoj mají v Německu, výrobnu v Polsku. Dá se to na adrese dohledat i na Google maps. Nemyslím si, že by to šmelili víc, než běžní výrobci :-) Ekonomika je jen o značce podle mně.
Výdrž nemůžu recenzovat, najezil jsem zatím asi 3 nádrže (2000 km?).

odkaz na 21mm Mroauto: http://www.mroauto.cz/produkt/380243/sa ... roauto-cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B5.5 1.9 TDI-PD AVF 96kw 2002
BMW E91 318i LCI 2009 :blush:
Passat B5 1.9 TDI-PD; AJM; 1999 - EX

Uživatelský avatar
Pavel Kotass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.07.2017 11:05

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Pavel Kotass »

Ahoj,
kdyby někdo sháněl přední ramena s čepy průměr 21 mm tak mám 2 ks od Lemförderu na prodej - cena 1300/ks.

Zároveň sháním 2 ks 16 mm průměr, ideálně též Lemförder.
Špatně jsem objednal a servis všechno vyměnil a až nakonec zjistil, že ramena nepasujou, tak nechali původní. :-/
IMG_0343.jpg
IMG_0400.jpg

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“