Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od kuba4you »

mám jeden poznatek u levných sad ramen, mám na autě sadu od firmy ATP najeto 60t a stála 3900 nebo 4900kč, jak jsem měnil pružiny tak jsme museli nějaké ramena povolit a ejhle 2 šrouby nešly povoli matky se točily na místě, strhly zátit na šroubu, byl jsem tedy vadné šrouby koupit v VW a jeden šroub stal cca 100kč a material je naprosto o něčem jiném (maji to být vysokopevnostní šrouby).Teď mě čeká výměna jelikož se jedno ozyvá tak nechci zaspat a koupím nějakou kvalitní (doufam) sadu buď swag nebo LEMFORDER abych mohl porovnat.BTW za těch 60t jsem měnil jedno horní zadní rameno a jezdím leto na 215/40/18 a zima 195/65/15.

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Lukas44 »

kuba4you píše:mám jeden poznatek u levných sad ramen, mám na autě sadu od firmy ATP najeto 60t a stála 3900 nebo 4900kč, jak jsem měnil pružiny tak jsme museli nějaké ramena povolit a ejhle 2 šrouby nešly povoli matky se točily na místě, strhly zátit na šroubu, byl jsem tedy vadné šrouby koupit v VW a jeden šroub stal cca 100kč a material je naprosto o něčem jiném (maji to být vysokopevnostní šrouby).Teď mě čeká výměna jelikož se jedno ozyvá tak nechci zaspat a koupím nějakou kvalitní (doufam) sadu buď swag nebo LEMFORDER abych mohl porovnat.BTW za těch 60t jsem měnil jedno horní zadní rameno a jezdím leto na 215/40/18 a zima 195/65/15.

Tak takovejhle problém jsem teda ještě neměl ale je to možný že místo šroubů 10.9 tam daj 8.8 .... je to levnější to je pravda ale zase se daj koupit pevnostní v nějakém spojovacím materiálu a myslím že celá sada šroubů na celou nápravu by nestála víc jak 200 kč... Já kupoval pevnostní ten dlouhej co drží horní ramena v těhlici a stál mě jeden 10 kč a bacha není to 10.9 ten neměli měli pouze 12.9 takže ještě pevnější.... Jo a ve vw se nediv že stál jeden 100 kč tam je vše drahý a materiál je stejnej jako z obchodu se spojovacím materiálem a kvalita bude taky stejná jen jebudeš mít origo matku s podložkou a šroub s integrovanou podložkou ale to na funkci rostlináře nemá vliv....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
driver.M
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 01.10.2007 07:12
Bydliště: Pihel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od driver.M »

ahoj klubáci nevím jak vy ale já ty ramena HART nemohu nikde najít? Kdyby ste někdo měli nějaký odkaz kde je koupit..
Díkes :)

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Mraca »

Kdes hledal cece? :)
http://aukro.cz/sada-ramen-audi-a4-a6-v ... 30812.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

hoky cv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.09.2007 10:18

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od hoky cv »

Ahoj hoši. Připojím se. Já dal značku Ruville je to 5let stála 15tis. Mám ji ještě dnes. Upozorním, že už klepou čepy, ale :
Jezdím normálně cca 10tis. ročně léto na kolech 225/45/18 po tom českým autodromu. Takže se nedivím, že klepou. Ale ??? Ještě vydrží. Nechám ji ještě přes zimu a pak zas novou. Dnešní cena je zas trochu jinde cca 8tis +-.
Tak snad jsem trochu přispěl. Mějte se
Hoky

Habansz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 20.02.2012 16:21

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Habansz »

Zdravim, mam v planu si v nedeli privezt domu Passata B5 1997, ma na tachometru 238 000, mela ho pani,takze tak nejak pocitam s tim, ze ta naprava bude spatna a pani to neresila, protoze to je proste pani :D Nasel sem i znacky jako treba LORHT- anglie. Nevite o tom nekdo neco? Diky :)
EX - VW PRASSAT B5 Variant 1.9TDI AFN EGR OFF
EX - Seat TOLEDO 1L - 1.9TDI 66kW (1Z) ... Vzpomínky zůstanou

Uživatelský avatar
dcq
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.08.2011 22:52

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od dcq »

Habansz píše:Zdravim, mam v planu si v nedeli privezt domu Passata B5 1997, ma na tachometru 238 000, mela ho pani,takze tak nejak pocitam s tim, ze ta naprava bude spatna a pani to neresila, protoze to je proste pani :D Nasel sem i znacky jako treba LORHT- anglie. Nevite o tom nekdo neco? Diky :)
taky by me zajimal zrovna lohrt a taky kamoka pokud ma nekdo zkusenost

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... amoka.html" onclick="window.open(this.href);return false;
vw prassat variant 1.9 TDi PD 85kw, AJM, 10/1999

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od petule007 »

Taky přidám poznatek. Klepala mě pravá strana a to fest říkám okej je na čase udělat předek. Po diagnostice jsem zjistil že jedna kost je ko. Tak šup novou kost cena 800kč a jezdim už rok a nic. Někdy to je jen prkotina a mění se celá náprava.

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Toncek_AB »

http://www.hanza-autodily.cz/sada-ramen ... 8/d-71517/" onclick="window.open(this.href);return false; co říkáte na toto?zaruka 4 roky,to by mohlo svědčit něco o kvalitě,ne?
vw passat tdi,99,ajm,highline,egr off+gt 1749va,chip mvolesko
seat ibiza 1,9tdi,agr,egr off,serie

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od pino.t »

Když si toto vlákno pročteš, tak tu uvidíš dost pozitivních ohlasů na Meyle HD.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Radchen
Závodník
Závodník
Příspěvky: 617
Registrován: 26.09.2007 13:40
Bydliště: nedaleko Beskyd...

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Radchen »

a co když už se člověk rozhoduje pouze mezi MEYLE HD a LEMFORDER ??? který je jasný vítěz?
Passat B8 - 2.0 Bi-TDI 4-Motion 176kW 2014 R-line ( 206kW / 280bhp ) SOLD
Passat B6 - 2.0 TDI 125kW 2009 R-line ( 140kW / 190bhp ) SOLD
Passat B5.5 - 1.9 TDI 96kW 2004 ( 127kW / 173bhp ) SOLD

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od klimbik »

Radchen píše:a co když už se člověk rozhoduje pouze mezi MEYLE HD a LEMFORDER ??? který je jasný vítěz?
rekl bych ze lemforder - prvovyroba
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Atreyu »

taky mam poznatek. kupoval jsem auto uz se spatnyma ramenama,ale musel jsem prvne udelat spojku a rozvody,takze jsem si nechal na STK protrepat auto abych zjistil ktery jsou spatny,abych nemusel kupovat celou sadu(casem jsem ji chtel udelat stejne). no tak jsem koupil vsechny horni ramena a jedno spodni- znacka Hart nebo Delphi (proste to nejlevnejsi co meli v autodilech) , cena byla cca 3000Kc komplet (srouby jsem samozrejme vzal pevnostni v zelezarstvi za par kacek :D ),zbytek ramen zustal puvodni z vyroby a ted po 3,5 letech, 55tis km a kazdodeni 40km jizde po okrskach nic neklepe :D
no abych to neprehanel , v lete jsem si vsiml ze mam na jednom rameni prasklou gumu na cepu :D :D

ale priste asi uz vezmu kvalitnejsi celou sadu,asi Meyle HD
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Ryback »

pino.t píše:
saax píše:V Kelly prodávají zn.Delphi jako srovnatelný díl s originálem,tak nevím jak moc se to dá srovnávat...

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... Onghe7gI4=" onclick="window.open(this.href);return false;
Srovnatelné s originálem to tedy rozhodně není, taky mi tvrdili, že je to kvalitní, na autě jsme je měli a nic nevydržely. Hnus.
Tak nevim jak jezdis, ale ja je mam na aute komplet Delphi uz rok a pul, najeto cca 27000km a absolutne bez vuli, ani tuk. Ted jsem delal geometrii, takze mi je kontrolovali a jsou temer jak nove. Jo a to mam sport pruziny -35mm K.A.W. a v lete 225/40/18.

Uživatelský avatar
weny2.8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 26.06.2011 22:28

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od weny2.8 »

čau hoši zkoušel jste někdo MS Germani? mam nabídku za 4100Kč.. tak nevím.. dnes jsem byl na technické a spodní zadní rameno je volnejší na silentbloku.. tak nevím jestli jen to jedno (1300Kč) nebo všechno najednou.. do teď jsem měl vše origo a mam najeto 201000..
3BG 2.8 V6 30V 4x4

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“