Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Quickyprd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 01.06.2013 20:06

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Quickyprd »

Tak objednáno LMI v doufání, že je to první a poslední výměna :-) Měnit to budou mechanici co už nějakou tu nápravu na pasasatu dělali a jsou to známí, tak to snad i dopadne, zatím mě vše udělali kvalitně a za dobrý peníz :-)

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od mastibruch »

A je někdo schopný zjistit jaké ty utahovací momenty se používají?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od majrek001 »

tady máš něco je to konkrétně na passat 3b6 variant 1.9TDI AVF 2003

dnes mi dorazila silentblok od LEMFÖRDERU na zadní nápravu

- pravá
http://www.autodily-cardo.cz/silentblok ... -25948-01/" onclick="window.open(this.href);return false;

- levá
http://www.autodily-cardo.cz/silentblok ... -25947-01/" onclick="window.open(this.href);return false;

nejsou u nich šrouby

tak kdyby někoho zajímali origo čísla šroubů pro zadní nápravu (silentblok přední pohon)

šrouby:
2x N908 194 01
4x N907 996 01
2x N907 387 01

matice
2x N104 018 01
Přílohy
predek 3b6.pdf
(102.86 KiB) Staženo 103 x
zadek 3B6_predohrab.pdf
(72.28 KiB) Staženo 61 x
zadek 3B6_4motion.pdf
(97.96 KiB) Staženo 54 x
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Jindra 1.8T »

zdravím pánové co tyhle ramena má to cenu má je někdo a vydržej něco dík http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/s ... -fb-21500/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od M@ty »

FeBi prý nic moc. Ale zase to je informace z doslechu. Já mám LMI. Z těch levnějších snad ještě Meyle. Ale pouze s větším čepem. Novější sada se nevyplatí. O tolik dražší už pak LMI není.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Alous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2010 14:23

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Alous »

Zdravim, máte někdo zkušenost s tím ze po namontovaní sady ramen RTS , jsou tak tuhá ze se špatně otáčí volantem, ? Tak ještě jeden dotaz u starejch me pomohlo trochu oleje do kloubů, zkusil jsem to stejný a myslel ze to trocha povolí- a trochu povolilo ne moc ale přece jen , ale nastal problém začaly nehorazne vrzat, asi sem tomu ještě přihorsil.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od trhac »

S lmi sem nikdy nic přimazávat nemusel.Jiný ramena už bych si na passata nedal

Alous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2010 14:23

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Alous »

Nj ale to je jiná cenová kategorie, ale jak koukám asi sem si měl připlatit a měl bych klid. Nějaký nápad co s tim aby to přestalo vrzat. ??

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Teea »

Pokud vrze v cepech rozcepovat sundat manzetu a narvat tam A00 vazelinu a mel by byt klid. Ja jsem lenivy tak si vzdy pujcim od kamose dekalamitku zakoncenou jehlou tak uz nemusim manzety sundavat :)


Jeste mne napada doufam ze si neutahoval silenty ramen kdyz si mel auto na heveru a kola svesene dolu.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Alous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2010 14:23

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Alous »

Dělal to mechanik říkal ze se s tim nikdy nesetkal u nových ramen . Tak nevím zítra za ním jedu snad něco vymyslíme.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od trhac »

To už tak u těch levnejch ramen je.s novým čepem skoro nehneš ale oto dřív je kaput.kamoš to taky maže a0 už když ty levný ramena montuje ale jak dlouho vydrží namazaný to nevím.proto za mě lmi ani swag a meyle už nevydrží

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Jindra 1.8T »

zdar pánové tak M@ty dik jinak febi opravdu nic moc mají problém s pruměrem prý to nesedí a tak , vzal jsem meyle hd s větším čepem mám od nich par věcí na autě jako sou kuláky vrchní ramena po dílech a vydržely docela dost , jinak dělal jsem ted předek zadek péra tlumiče a to mě ještě klekla baterka tak taky nová ( jinak alous kamoš dělal komplet ramena na audině prý orig nevím nevyděl jsem dělal mu to kamoš mechoš a šlo to tak těžko že musel vracet volant svezl jsem se a docela nechutný ani přetažení v pracovní poloze nepomohlo ale jak jezdíl tak to začlo povolovat pak už nevím ,,,,,,,jinak pokud ty moje nové ramena budou stat za prd tak příště už jdu také do LM spodek tam mám lm a vydržela 130 000 od puvodního majitele a kolik najel s nima on to nevím tak at nám to jezdí čus

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Teea »

U levnych pokud se namazou A0 tak cepy vemes celkem i vydrzi.
Pak je ale vedsi problem z kvalitou a vydrzi gumovych casti.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Jindra 1.8T »

tak výměna ramen hotová docela jsem koukal na vrchu ramena po dilech meyle dřív měněná cca 4 roky zpět a docela dobře drželi ale dal sem vše nové řízení pohoda auto je takové jistější tak snad něco vydrží ...... :good: :good:

bak65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.08.2014 11:59

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od bak65 »

bak65 píše:Tak jsem se také dostal do fáze, kdy mě čeká výměna ramen. Po prohlédnutí netu je asi jasné které jsou nejlepší. Nicméně cena "originální"sady dosahuje téměř hodnotu mého auta. (Passat 1.6. rv. 1998, pěkný, nepobouchaný, vyvoněný, nicméně ceny v bazarech hovoří jasně.....) Tak jsem se ohlížel po něčem levnějším.
Přemýšlel jsem o Italech FAST (před 4 lety jsem od nich koupil komplet ramena na mou 306 Peugeota, najeto asi 35tis a naprosto v pohodě)
Ale při psaní vánočních přání jsem si uvědomil, že náš rodinný přítel, žijící u německo - francouzských hranic má a vždy měl Audi nebo VW. Tak jsem se ho zeptal, cože to tam v té germánii cpou do starých passatů za ramena. Poradil mi toto:http://zinnger.de/, sám to má na autě a dá se to koupit i u nás, viz:http://aukro.cz/sada-ramen-audi-a4-a6-s ... 77405.html.
Včera mi to došlo z Aukra, po prohlédnutí mi jako strojaři nic podezřelého nepřipadlo. Dokonce i silentbloky jsou značené.
Příští týden namontuji a dám vědět.
Dosud najeto 10 600 km a naprosto v pohodě.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“