Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Jirass »

Taky přidám svoji zkušenost. Tady na foru jsem kupoval Swag a po roce a pul po namontování to mlátí jako čuně. O víkendu jsem to zvednul a jsou v háji horní přední ramena. Čvachtaj tak půl cenťáku, takže za ty peníze nebrat. Ostatní ramena jsem pak už nezkoušel, protože tohle mi stačilo. Můj názor je, raději koupit srágoru za 3000,- a po roce a půl vyměnit, než koupit něco za desítku a měnit do dvou let. Najeto na Swagy 34600km a mlátí to tak tři měsíce. Jedna strana začala klepat už po roce, sice jen malinko, ale teď už hrajou obě strany a rve to uši. Jdu se podívat na ty Hart.:-)
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od saax »

Za tuhle cenu už není pomalu co řešit...
Bráchanec je má rok a jsou zatím v pohodě.
Přílohy
ramena.jpg

Uživatelský avatar
Radchen
Závodník
Závodník
Příspěvky: 617
Registrován: 26.09.2007 13:40
Bydliště: nedaleko Beskyd...

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Radchen »

a našel se nějaký pacient, který neřeší peníze a koupil znovu originál VW ramena?
zajímá mě, zda vydrží zase tolik co z výroby... originál ramena z výroby vydržela 200-300.tis/km...
Passat B8 - 2.0 Bi-TDI 4-Motion 176kW 2014 R-line ( 206kW / 280bhp ) SOLD
Passat B6 - 2.0 TDI 125kW 2009 R-line ( 140kW / 190bhp ) SOLD
Passat B5.5 - 1.9 TDI 96kW 2004 ( 127kW / 173bhp ) SOLD

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Dymák »

A kolik to vůbec stojí u VW? Ví to někdo? Pro zajímavost....
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od saax »

V Kelly prodávají zn.Delphi jako srovnatelný díl s originálem,tak nevím jak moc se to dá srovnávat...

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... Onghe7gI4=" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od pino.t »

saax píše:V Kelly prodávají zn.Delphi jako srovnatelný díl s originálem,tak nevím jak moc se to dá srovnávat...

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... Onghe7gI4=" onclick="window.open(this.href);return false;
Srovnatelné s originálem to tedy rozhodně není, taky mi tvrdili, že je to kvalitní, na autě jsme je měli a nic nevydržely. Hnus.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Globettroter »

Dymak píše:A kolik to vůbec stojí u VW? Ví to někdo? Pro zajímavost....
Ahoj , ptal jsem se ve VW a odpověd na cenu ramen byla 32.000 kč :wink: Ale myslim si že se už nedá ani u VW koupit ta samá kvalita jako dávali do uplně nových aut :|

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od adam.87 »

Globettroter píše:
Dymak píše:A kolik to vůbec stojí u VW? Ví to někdo? Pro zajímavost....
Ahoj , ptal jsem se ve VW a odpověd na cenu ramen byla 32.000 kč :wink: Ale myslim si že se už nedá ani u VW koupit ta samá kvalita jako dávali do uplně nových aut :|
Nehorázně předražený a kdo ví kolik na těch ramenech mají marži :laugh:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Lukas44 »

Já tam mám ramena (Hart) za 2900 i s poštou... Netajím se že je to Polák dokonce chlap to posílá z karviné ale jen kvůli poště jinak je to polák jak řemen :-) páč jsem s ním mluvil po telefonu a celkem srandovní českopolská diskuze. Mám jí tam 3 měsíce a ok. Na autě na kerým jsem to testovali to je víc jak rok a má to najeto 18000 km ale ten to teda nešetří.... Radši si koupím mrdku za 3 litry a budu to měnit každej rok a půl než vyvalit 10 litrů za značku a dělat ji za dva nebo dva a půl roku novou.... Aspoň ty čepy nebudou tak zareznutý a půjde to pěkně srazit z těhlice....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od pino.t »

Navíc budeš mít i geometrii perfektní a budeš to zvládat i poslepu, na čas.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od ktmartin »

Chlapi, můžete mi sem někdo hodit odkaz nebo kontakt kde jste brali ramena Hart nebo kraft za takovouhle cenu? Swag vydržely 40tkm a už celý léto mně to klepe, tak taky zkusím levnou alternativu. Pokud teda budou dělat na 16 mm čep...

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od adam.87 »

Co třeba něco takového?

http://aukro.cz/sada-ramen-ramena-passa ... 35870.html" onclick="window.open(this.href);return false; :roll:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Jirass »

ktmartin píše:Chlapi, můžete mi sem někdo hodit odkaz nebo kontakt kde jste brali ramena Hart nebo kraft za takovouhle cenu? Swag vydržely 40tkm a už celý léto mně to klepe, tak taky zkusím levnou alternativu. Pokud teda budou dělat na 16 mm čep...
Zjisti si, co je všechno špatný. Mě u těch Swag po cca34000km odešly horní přední ramena, přímo čepy. Ty jsou totálně vyčvachtaný, ale ostatní celkem drží, tak já koupil v Autokelly jen ty horní přední od Moog, snad to vydrží víc, než ty Swag.
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Lukas44 »

Jirass píše:
ktmartin píše:Chlapi, můžete mi sem někdo hodit odkaz nebo kontakt kde jste brali ramena Hart nebo kraft za takovouhle cenu? Swag vydržely 40tkm a už celý léto mně to klepe, tak taky zkusím levnou alternativu. Pokud teda budou dělat na 16 mm čep...
Zjisti si, co je všechno špatný. Mě u těch Swag po cca34000km odešly horní přední ramena, přímo čepy. Ty jsou totálně vyčvachtaný, ale ostatní celkem drží, tak já koupil v Autokelly jen ty horní přední od Moog, snad to vydrží víc, než ty Swag.

Ty ono to máš jedno jestli jsou špatný jen ty horní páč dle zkušeností jakmile se horní ramena vymění tak tím celou tu nápravu utužíš a vyklepe to ty spodní protože budou už taky volnější a pomažeš koupit ty spodní za chvílí... A propo kolik jis dal za ty 4 horní ramena? Já bych řek že moog a ještě tomu v kelli stál pomalu to co ten polskej sráč kerej sice vydrží třeba 20 nebo 30 tisíc km ale máš komplet novej a za 3 polský máš mooga (kdo má kontakty tak v ceně 2 polských)... Nevím kámoš má moog a je tam rok a taky už některé ramínka vyhrávaj jak brikety ne tržišti..... Ono je to hodně o stylu jízdy a kilometrovém náběhu ale myslel jsem že ten moog je poslední čemu se bude dát věřit a taky nedá... Ještě lemforder by měl být dobrej ale ten nikdo ze známejch nemá takže nemůžu soudit...
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Jirass »

Tak možná máš pravdu, ale než to měnit celý, zkusím tomu prodloužit životnost. Kupoval jsem jen ty horní přední a jedno Moog stálo v Kelly 1050,- Kupoval jsem to na kámoše mechanika. Každopádně vychvalovanej Swag mě dost zklamal :( Až to budu měnit celý, schválně dám nějakou srágoru za 3000,- a myslím, že to ten rok a půl vydrží taky.
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“