kovový zvuk

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

kovový zvuk

Příspěvek od pohodarkajik »

Zdravim, vím že težko badat, ale kdyz jedu napr. po kostkach a pod tak se mi z pod auta oziva jako ze kovovy zvuk, neco jako kdyby mlatil vejfuk o napravnici nebo neco takovyho, ale kdyz je auto na zvedaku tak to nic nedela, ani na zemi kdyz snim zaklepu, vsim sem si ale, ze klepani ustane, paklize zmacknu trochu brzdu, nemusim moc, ani to nemusi zacit brzdit, ale zvuk najednou ustane, zda se mi ze to jse spis od zadni napravy, nenapada nekoho co by to mohlo byt? uz me celkem depta ze na me lidi koukaj jako kdyz jede stara líza :-D desky sem daval novy od feroda, ale delalo to i castecne pred vymenou

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: kovový zvuk

Příspěvek od DJ_blueFISH »

pohodarkajik píše:Zdravim, vím že težko badat, ale kdyz jedu napr. po kostkach a pod tak se mi z pod auta oziva jako ze kovovy zvuk, neco jako kdyby mlatil vejfuk o napravnici nebo neco takovyho, ale kdyz je auto na zvedaku tak to nic nedela, ani na zemi kdyz snim zaklepu, vsim sem si ale, ze klepani ustane, paklize zmacknu trochu brzdu, nemusim moc, ani to nemusi zacit brzdit, ale zvuk najednou ustane, zda se mi ze to jse spis od zadni napravy, nenapada nekoho co by to mohlo byt? uz me celkem depta ze na me lidi koukaj jako kdyz jede stara líza :-D desky sem daval novy od feroda, ale delalo to i castecne pred vymenou
Ahoj, já si myslím že ti klepou právě ty brzdové desky o brzdové kotouče - byl to můj případ a projev podobný.
Doporučuji ti zkusit někde na rovince nechat auto odbrzděné (ani ruční brzdu nedávat, kola třeba zapřít o cihlu) a pak zkusit postupně rukou klepat z různých poloh do pneumatik dokud se to neozve, jakmile se to ozve tak si zkusit auto zabrzdit (třeba něčím zapřít brzd. pedál nebo přitisknout rukou destičku) a ověřit jestli to přestalo - tím by se potvrdila volnost brzdové destičky v brzd. válci nebo třmenu (pak už by třeba pomohlo jen napružení té pružiny co destičku drží nebo tomu pomoct tekutým kovem nebo jiným lepidlem) - ještě podotknu že tohle neodhalilo ani třepání s nápravou na STK, bylo potřeba si 'proklepnout' kola, teprve pak se to ozvalo :)
S pozdravem ><(((('>

Uživatelský avatar
homer64
Člen klubu
Příspěvky: 483
Registrován: 30.11.2011 12:13
Bydliště: Znojmo

Re: kovový zvuk

Příspěvek od homer64 »

pohodarkajik píše:Zdravim, vím že težko badat, ale kdyz jedu napr. po kostkach a pod tak se mi z pod auta oziva jako ze kovovy zvuk, neco jako kdyby mlatil vejfuk o napravnici nebo neco takovyho, ale kdyz je auto na zvedaku tak to nic nedela, ani na zemi kdyz snim zaklepu, vsim sem si ale, ze klepani ustane, paklize zmacknu trochu brzdu, nemusim moc, ani to nemusi zacit brzdit, ale zvuk najednou ustane, zda se mi ze to jse spis od zadni napravy, nenapada nekoho co by to mohlo byt? uz me celkem depta ze na me lidi koukaj jako kdyz jede stara líza :-D desky sem daval novy od feroda, ale delalo to i castecne pred vymenou

jako prvni bych zkontroloval podvozek .. cepy . tycky , silenbloky ,, pak bych se zameril na vyfuk zda nejsou utrzene gumy nekde a hlavne na plech co je nad vyfukem.. .. ale jelikoz mas 4 motiona podle profu tka soudim ze vyfuk bude klepat u napravy na zvedaku mas kola v lufte tudiz naprava neni zatizena ..

Uživatelský avatar
homer64
Člen klubu
Příspěvky: 483
Registrován: 30.11.2011 12:13
Bydliště: Znojmo

Re: kovový zvuk

Příspěvek od homer64 »

DJ_blueFISH píše:
pohodarkajik píše:Zdravim, vím že težko badat, ale kdyz jedu napr. po kostkach a pod tak se mi z pod auta oziva jako ze kovovy zvuk, neco jako kdyby mlatil vejfuk o napravnici nebo neco takovyho, ale kdyz je auto na zvedaku tak to nic nedela, ani na zemi kdyz snim zaklepu, vsim sem si ale, ze klepani ustane, paklize zmacknu trochu brzdu, nemusim moc, ani to nemusi zacit brzdit, ale zvuk najednou ustane, zda se mi ze to jse spis od zadni napravy, nenapada nekoho co by to mohlo byt? uz me celkem depta ze na me lidi koukaj jako kdyz jede stara líza :-D desky sem daval novy od feroda, ale delalo to i castecne pred vymenou
Ahoj, já si myslím že ti klepou právě ty brzdové desky o brzdové kotouče - byl to můj případ a projev podobný.
Doporučuji ti zkusit někde na rovince nechat auto odbrzděné (ani ruční brzdu nedávat, kola třeba zapřít o cihlu) a pak zkusit postupně rukou klepat z různých poloh do pneumatik dokud se to neozve, jakmile se to ozve tak si zkusit auto zabrzdit (třeba něčím zapřít brzd. pedál nebo přitisknout rukou destičku) a ověřit jestli to přestalo - tím by se potvrdila volnost brzdové destičky v brzd. válci nebo třmenu (pak už by třeba pomohlo jen napružení té pružiny co destičku drží nebo tomu pomoct tekutým kovem nebo jiným lepidlem) - ještě podotknu že tohle neodhalilo ani třepání s nápravou na STK, bylo potřeba si 'proklepnout' kola, teprve pak se to ozvalo :)
S pozdravem ><(((('>

souhlas muzou to byt i desky taky mi tukali kdysi ale to blyo zpusobene volnou poloosou tak se desky lehce zkroutili vc kotoucu ap ak uz to proste porad tukalo =D

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: kovový zvuk

Příspěvek od Shaw »

jo tak přesně tohle mi dělaly desky o kotouč po přihnutí těch plíšků ze zadu destičky to na chvilku přestalo ale ted to dělá zas tak nevim jestly to je neoriginál deskama nebo něčim jiným.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk

Příspěvek od pohodarkajik »

napravy a cepy v poradku, gumy na vejfuku taky, nekolikrat kontrolovano na zvedaku, s vejfukem jsem zkousel klepat i na zemi, prave kvuli tomu zatizeni a nic, klepe to jen kdyz nemam seslapnutej brzdovej pedal, jinak tichozkusim ty desticky poklepat a uvidime, kazdopadne dik za rady :-) j

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: kovový zvuk

Příspěvek od wrot »

pohodarkajik píše:napravy a cepy v poradku, gumy na vejfuku taky, nekolikrat kontrolovano na zvedaku, s vejfukem jsem zkousel klepat i na zemi, prave kvuli tomu zatizeni a nic, klepe to jen kdyz nemam seslapnutej brzdovej pedal, jinak tichozkusim ty desticky poklepat a uvidime, kazdopadne dik za rady :-) j
ahoj jdi po deskach mne to dělalo taky bylo to jak zvonkohra ,poznaš to pokud na kostkach seslapneš brzdu tak by to mnělo přestat tak se ujistíš že to delaji brzdy

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk

Příspěvek od pohodarkajik »

sem psal ze to prestane kdyz ji seslanu:-) spis me zajima jestli to nekdo vyresil:-)

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: kovový zvuk

Příspěvek od wrot »

pohodarkajik píše:sem psal ze to prestane kdyz ji seslanu:-) spis me zajima jestli to nekdo vyresil:-)
Jo ja mněl v haji jak kotouce tak desky a pořadně promazat (rozhýbat vodící trny )po výměně klid neřikam že budeš mít v háji kotouče ale desky natuty, jen nezapomen že zadní píst musíš tlačit a otáčet je to tu někde popsané kluci to dělali pomocí klíče na flexu a tesařský svěrky (nějak mně nenapadl správný název :D )

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk

Příspěvek od pohodarkajik »

boze, tady nekdo necet cely prvni prispevek, tak znova, desky sou novy, cepy promazany, brzdy chodej jak maj, ale zvoni od nich

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: kovový zvuk

Příspěvek od ace_rimmer »

ale to ještě neznamená, že ti ty nové nemůžou klepat ne? :wink: Bude to někde u brzd určitě, zvedni to, sundej kolo a rukou nebo gumovou palicí zabouchej na tlumič jestli se něco neozve..

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: kovový zvuk

Příspěvek od Shaw »

už někdo přišel na to jak se toho zbavit když to dělaj ty destičky....???

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kovový zvuk

Příspěvek od xerxes »

napadá mě jestli by nepomohlo trošku upravit držák třmenu aby prostě ta deska neměla tolik vuli

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk

Příspěvek od pohodarkajik »

tak ten asi jen tak neupravis, leda navarit a obrousit, dle me moc prace za malo muziky, spis bych to videl mezi desku a trmen dat nejakej tenkej plisek z medi ci hliniku, jedinny co me ted napada je tak z plechovky od koly, ale zivotnost asi nic moc, ja to zatim neresim, brzdi to, jezdi to a kdyz mam zatazeny okna nic neslysim

djvlada11
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 12.01.2009 18:23
Bydliště: nove mesto na morave
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk

Příspěvek od djvlada11 »

nazdarek sem na tom podobne jako vetsina z vas tady slysim od zadku klepani,prvne to byl plech nad vyfukem ten sem ale zpravil,kdyz jedu pres hrboly tak to strasne cinka a jde to od zadu kdyz pritahnu rucni brzdu nebo seslapnu pedal prestaneto strasne me ten zvuk stve
vw passat b5 tdi 81kw

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“