VW passat variant 1:8T

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
BRTman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.06.2012 11:11

VW passat variant 1:8T

Příspěvek od BRTman »

Cau mam passat variant 1.8T rok výroby 2003 a potřebuju poradit s výběrem sportovních pružin chtěl bych snížení -40mm

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: VW passat variant 1:8T

Příspěvek od PlusOne »

Jaký máš cenový strop?
Pokud pružiny, tak určitě i nové tlumiče, staré tlumiče by mohly mít problém se "adaptovat". No, a když už i nové tlumiče, tak co třeba popřemýšlet o komplet podvozku? :)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Garo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.01.2012 23:48
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat variant 1:8T

Příspěvek od Garo »

Zdravím, taky přemyšlim o sniženi, jelikož s novýma kolama to vypada jako nějaky offroad, a taky přemyšlim jen o vyměně novych pružin (-40/40mm) s origo tlumiči tak nevim jak to dopadne ale myslim že ty tlumiče odpadnou za chvili:-/

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: VW passat variant 1:8T

Příspěvek od jimmy.floyd »

vy jezdíte asi jenom po dvorku ne? snižovat ano , větší blbost jsem snad nikdy neslyšel
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: VW passat variant 1:8T

Příspěvek od jimmy.floyd »

sporťák s tou zadní nápravou nikdy nebude
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: VW passat variant 1:8T

Příspěvek od PlusOne »

jimmy.floyd píše:vy jezdíte asi jenom po dvorku ne? snižovat ano , větší blbost jsem snad nikdy neslyšel
Dneska je horko, dodržuj pitný režim, a doporučuju studenej hadr na hlavu...páč jsem vůbec nepochopil, co tímhle chtěl básník říct, a tak to připisuju tomu horku.
Vadí ti snížení? Nechoď na klub, tady je 70% aut sníženejch...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: VW passat variant 1:8T

Příspěvek od jimmy.floyd »

nevadí ale je to nepraktické.. pokud máte auto na popojíždění po dvorku nebo 4 krát do roka vyrazit na sraz tak budíš..
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: VW passat variant 1:8T

Příspěvek od PlusOne »

Chce snížení do 40ti mm, to si nemyslím, že by bylo nějak extra nepraktické - sám mám na autě pevný podvozek AP -40 předek/-30 zadek, a nějak extra nepraktické mi to nepřijde, jezdím s tím denně ( najedu cca 80-100 km po všech možných cestách), a nijak extrémní mi to nepřijde. Ono hodně záleží na tom, jak je ten podvozek laděnej, to APčko, co mám, je stejně komfortní, jako série, mít tam třeba Weitec nebo H&R, bude to asi o něco tvrdší, to ale neznamená, že podvozek nefunguje, jak má. Tím, že auto nemám vzadu snížené nadoraz, je ještě pořád relativně prakticky využitelné, celkově odveze hodně, přitom zůstává pořád pohodlné, a líp sedí na silnici, hlavně v zatáčkách. A navíc se mi tak mnohem víc líbí ;-)
Závoďák to není, ale to 99% aut se sníženým podvozkem, u Passata je to navíc dané tím, že to je z principu hlavně rodinnej přepravník s důrazem na komfort a bez nějakých sportovních ambicí...

Tady máš srovnání před a po :-) Asi je to dost blbě vidět, navíc telefonem, ale já svoje auto zas tak často nefotím :-D
Přílohy
Před
Před
Po
Po
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“