Přibržďuje LZ kolo

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od Sedlo01 »

Čus chlapy. Tekla mi brzdovka z levýho zadního třmenu, takže jsem koupil repas od Bosche že ho vyměnim. Tak jsem i udělal. Systém jsem odvzdušnil a seskládal to všechno nazpátek. Problém je že to kolo přibržďuje a to hodně. Po ujetí cca 5km je už od kola cítit parádně horko, druhý kolo je studený a i kotouč. Dneska jsem to měl znova rozebraný a odvdušňoval jsem to znova. Dokud nevyšlapupístek brzdou tak nepřibržďuje, takže ručka se bude vracet. Jsem si celkem bezradnej co s tim. Po vyměnění jsem ujel cca 200km, takže jsem si tim přibržďováním zničil destičky, který jsou KO a jedna je dokonce ohlá takže teď brzdí jen půlkou plochy. Chci nejdřív vyřešit to přibržďování než budu kupovat nový desky, abych nedopadl s novou sadou stejně. Desky i kotouče jsou nový dělaný někdy v červenci. Když jsem je tam dával zpátky po výměně třmenu tak byly obě rovnoměrně sjetý a ohlá určitě nebyla.

Ještě co mě napadá když jsem měnil ten třmen tak mi z hadičky vyteklo tak 200ml brzdovky, takže to možný vyteklo komplet až do ABSka, který bohužel nevim jak odvzdušnit protože se se svým kabelem do něj nedostanu. Jinak si myslim že ABSko do brždění zasahuje moc brzo už tak v cca 50% brzdný síly už duní ABSko.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od M@ty »

Tak já už to s kolegou řeším po SZ a jen doplním že dostal domácí úkol zjistit zda má volně pohyblivé destičky do stran v zámku podkovy třmenu, když se mu jedna deska zohýbala.

Trochu mimo jsem pak našel video, jak parádně jde zrepasovat třmen, když je přístup k dílům. Především k hřídeli samostavu ručky :
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od Sedlo01 »

No ten mi právě tekl a nikde jsem ho nesehnal.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od M@ty »

To teče časem na všech třmenech kde je takto řešená ručka. Jen pevné třmeny s dvěma pístky proti sobě a ručkou v malém bubnu (MB , Opel VeB,Omega B,C) na to netrpí když to nemají. Ta hřídel shnije. Stačilo by to z nerezu. Kdysi jsme to opravovali zbroušením na brusce na kulato, nachromováním tvrdochromem a znovu obroušením na původní rozměr. Byla tam 0,8mm vrstva. To už asi neprorezlo. Bohužel asi schválně se to nevede jako samosatný díl. Protože ten zbytek je už sranda. To by ta fabrika v Říši nebyla třeba. Jo a ještě jsem si nechal pochromovat pístky. Ty už pak taky nerezly...

Ale k věci. Nezapomeň to nafotit až to budeš studovat kde je problém. Napadl mě ještě problém s posunutým čidlem ABS (to brzké sepnutí ABS), ale to by zas hned po montáži nepřibržďovalo. Přibržďovalo to hned před prvním projetí při otáčení rukou za kotouč popř. za kolo?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od Sedlo01 »

Jako za jízdy to nepoznám že to přibržďuje zas tak tragický to neni. Ale neni náhodou čidlo jen na předním kole? Spíš si myslim jak je ta deska ohlá tak to kolo jde mnohem dřív do smyku než ostatní kola a na to zareaguje ABSko. Zejtra budu fotit jak divej.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od M@ty »

Čidlo ABS je při pohledu na náboj kola vždy směrem k čumáku a je zajištěné šroubem M6 (jsem si vzpomněl - takže si s tím nemohl hnout). Zítra to sem tedy hoď. Akorát nevím jestli to na té mé kalkulačce uvidím. Když tak hold až večír...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od kelly01 »

Já to měl taky(LZ), ale závadu jsem odhalil velice rychle :D

Ručka byla první cm bez odporu tak jsem vytáhl desky, narval pod manžetu čepu ruční brzdy(na brzdiči) vazelínu, párkrát zahejbal a už je rok pokoj..

To ale podle toho co píšeš není tvůj případ..

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od Sedlo01 »

Třmen je úplně novej a ručka funguje jak má tou to neni. Ráno jsem byl v elitu, koupil jsem nový desky Bosch, očistil jsem ty vodící podkovy na držáku třmenu, vyměnil, projel a kolo zůstalo studený, takže paráda i brzda už zabírá nahoře jak má a je adektátně tvrdá. Když jsem ty starý desky vyndaval tak jsem s nima hejbal do všech stran a nikde se nezasekávali tak nevim. Ale asi se fakt nějak šprajcla a ohla při odvzdušňování jinak fakt netušim co se tam mohlo stát. Mám pár fotek jak by desky Textar po 3800km vypadat určitě neměly. Je to focený tou mojí kalkulačkou bohužel nemám na koleji sebou foťák
Přílohy
2014-01-04-265.jpg
2014-01-04-268.jpg
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od M@ty »

Takze mas vyhrano? Lanovod rucky nepotreboval nasponovat? Skoda novych desek, ale ted uz si to zase budes pamatovat, ze se musi do boku volne hybat.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od Sedlo01 »

Ne ručka zabírá pěkně, asi jo uvidim až pojedu do čb jestli se s tim zas něco nestane ale nemělo by. Teď ještě aby se něco nepodělalo opět až budu měnit desky i na druhý straně :D Jo no škoda desek ale co se dá dělat. Díky za rady :good:
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od mastibruch »

Já dával ke mě do tématu foto zadních brzdových desek ATE po cca 10 tisících. Mají skoro ještě centimetr.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od M@ty »

Věřím že někdo "opatrnější" dá na zadní destičky 100tis. Tedy desky to vydrží, ale kotouč mezitím sežere koroze. Tady byl ale problém že se mu nejspíš při vyšlapání pístku ze třmenu jedna destička vzpříčila a ohnula se. No a za pár set km ustavičného přibrzďování z ní tolik zůstalo...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od mastibruch »

Já vím četl jsem celé téma ;-) Já brzdit musím mám automat :D
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od Munez »

je mozne,ze se me sjetyma destickama prodlouzi mrtvy bod na brzdovem pedalu?proste zmacknu,ale je tam dlouha draha nez to zacne brzdit.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje LZ kolo

Příspěvek od M@ty »

To ne. Zde šlo ještě o to prohnutí desky. Pokud by byla rovná a jen poloviční, tak s tím nebude problém.

Jestli nemáš desky na sklonku života a mají ještě dost obložení, tak bych se u tebe spíš zatím zaměřil na odvzdušnění a pokud to nepomůže, tak pak teprve řešit co dál. Další věc je síla s jakou musíš šlapat na pedál. Pokud je tvrdý, tak uniká podtlak.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“