Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

ercecko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.07.2014 11:42

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od ercecko »

majkl1 píše:U 4x4 lze štelovat vzadu sbíhavost i odklon. Pro srandu králíkům to tam rozhodně není.
Kdyby něco, tak tlumič jde vyměnit i bez kompletní rozborky. Stačí povolit vrchní rameno u těhlice a montpákou si tam udělat místo. Už jsem to dělal asi 3x a i když je to ježek v peci, pardón v kleci, tak stále lepší než rozdrbat celou nápravu a rozmrvit geometrii.
Jediný, co tam hodně překáží jsou plastový držáky lanka ruční brzdy.
A pokud budeš měnit celou nápravu i s nápravnicí, jsou tam pevně daný vzdálenosti od středový osy a jednoho konkrétního místa na kastli kvůli vystředění a nasměrování nápravnice. Tak aby ti to nedělali nějaký šoumeni, co se tváří že všechno znají. :wink:
Čau, dělám zadní nápravu komplet. Tlumiče, pružiny, uložení a všechny silentbloky. Mám to už všechno venku a rozebrané, jen teď řeším, jak udělat ty čtyři hlavní silenty mezi kastlí a nápravnicí. Jsou na nich šipky a dírky. Mám tam ty nové dát uplně stejně, jako byly ty původní, nebo od jakého místa na kastli se to měří? ..
Kdyby na tohle měl někdo nějaký návod, byl bych moc vděčný. Díky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Kdysi dávno jsem se dával obrázek z ELSY, tam bylo přesné umístění nápravnice vůči karosérii v milimetrech vykresleno. Z hlavy si to už nepamatuju a ten obrázek už v pc taky nemám. Šipky na silentech nebývají pro nic za nic. Třeba u zadního diffu to je dost důležité, aby pružily tak jak pružit mají. Tady u těch čtyřech bude asi důležité kvůli tomu, jakým směrem bude možné s nápravnicí manipulovat. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

exon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.12.2019 21:01

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od exon »

Zdravím má prosím někdo přístup k tomu jak vystředit tu nápravnici na kastli chystam se měnit napravnici a potřeboval bych vedět jak jí spravně umístit. Děkuji

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od xerxes »

Nazdár no celkem problém

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“