Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od Lukas44 »

Zdar. Měnil jsem tlumiče na zadní nápravě a měl jsem rozebranou celou zadní nápravu aby jsem ten tlumič mohl vytáhnout. Teď po výměně tlumičů mi auto po přejetí nerovnosti celé jakoby poskočí k jedné nebo druhé straně. Prostě je to na tu zadní nápravu cele nějaké nestabilní. Nevíte čím by to mohlo být? Dole na rameni je nějaký výstředníkový šroub kterým se to nějak celý rovná ale neoznačil jsem si jeho původí polohu tak nevím jak to tam má být. Ale nevím jestli to všechno dělá ten šroub nebo něco jiného.... Nevíte čím by to mohlo být? Všechny šrouby jsou pořádne dotažené takže povoleným šroubem to být nemůže....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od xingisx »

nejsem si jistý, ale pokud jsi s něčím hnul, tak u tvého typu by měla jít seřídit geometrie na zadní nápravě. Kdyžtak mě opravte :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od xerxes »

přesně tak na 4Motionu jde seřídit geometrii zadni nápravy

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od Lukas44 »

A myslíte že ta geoška zadní nápravy může způsobovat to poskakování do strany? Ono je to docela razantní.... jakoby zadní náprava plavala a to celkem hodně. Jinak auto jede i při rychlosti 130 km rovně a netáhne do strany... A čím by se ta geometrie rovnala? Tam jsou všechny šrouby natvrdo krom toho výstředníkového teda ale tem mi příde že to kolo je schopný srovnat jen příklonem nebo odklonem od auta....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od trhac »

Taky by mě zajímalo jak to je.Když sem měnil tlumiče tak sem si ty šrouby naznačil jak byly ale zdá se mi že mě ten zadek trošku plave.Těma excentrama se dá seřídit asi jen odklon kola

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od xingisx »

dotaz... měnili jste jen zadek ? Předek máte ok ?

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od trhac »

Já sem měnil jen zadní tlumiče.Přední sem měnil před rokem a půl a ramena letos v květnu plus sbíhavost.

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od Lukas44 »

Já jsem měnil zadní tlumiče, pružiny a horní uložení a to samé napředku taky tlumiče pružiny a uložení takže vlastně komplet podvozek novej. Náprava je stará ale tenhle týden budu měnit i nápravu a mám podezření na klouby ale to uvidím až si s nima zahejbu.... Na rovině ja auto i v zatáčkách jak přibitý ale jakmile přejedu nerovnost a je jedno jestli je to v zatáčce nebo na rovině tak ten zadek poskočí jakoby na stranu. Je to hodně nepříjemý a na vodě je to schopný pořivést auto do smyku. Navíc jsem si všiml že se mi začali nerovnoměrně sjíždět pneumatiky a to konkrétně vnější strana. Takže tam nějaká geometrie asi bude špatná ale nechce se mi věřit že by tohle poskakování byla schopna vyřešit jedna geometrie....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od Dejv01 »

Tohle sem resil na t4. Zbihavost zadni napravy 4mm. Srovnani vyresila pul otacka exentrickym sroubem. Na rovine sedel v zatackach pri hrbolu mel snahu ustrelovat jak se mu chtelo a jak prisel treba led tak I na rovine bez zataceni volantem zadek tancoval. Urcite si na tu geometrii zajed.

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od PavelSv »

To samy měl kamoš sice na A3 quat. ale rozhozená zadní náprava a dělalo to neuvěřitelný věci 8O

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od majkl1 »

U 4x4 lze štelovat vzadu sbíhavost i odklon. Pro srandu králíkům to tam rozhodně není.
Kdyby něco, tak tlumič jde vyměnit i bez kompletní rozborky. Stačí povolit vrchní rameno u těhlice a montpákou si tam udělat místo. Už jsem to dělal asi 3x a i když je to ježek v peci, pardón v kleci, tak stále lepší než rozdrbat celou nápravu a rozmrvit geometrii.
Jediný, co tam hodně překáží jsou plastový držáky lanka ruční brzdy.
A pokud budeš měnit celou nápravu i s nápravnicí, jsou tam pevně daný vzdálenosti od středový osy a jednoho konkrétního místa na kastli kvůli vystředění a nasměrování nápravnice. Tak aby ti to nedělali nějaký šoumeni, co se tváří že všechno znají. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od Lukas44 »

No tak veškeré servisní úkony si dělám na autě sám. Do servisu jsem auto nikdy nedával a ani nedám páč jsem doma zmáknul i výměnu motoru na passatovi a bez problémů.... Jde jen o to že tu 4x4 jsem si koupil nedávno a nikdy jsem o tom moc informací nescháněl a ani v okolí nikdo 4x4 neservisoval takže o tom nemám zatím žádný informace (až do teď)... Já jsem myslel nápravu jako přední na výměnu né zadní. Ta zadní je ok až na to poskakování což snad vyřeší geometrie. Myslím že každej majitel passata od 97 do 05 si tou přední nápravou prošel. Mě u těhle aut už to příde jako spotřební zboží alá olej, brzdy atd....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od Dejv01 »

Jo to je :) kazdych 40tkm stopro se nejaky rameno ozve :)

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od fery.bee »

Přidám se s dotazem. Jaká je tolerance odklonu? Měnil jsem teď taky tlumiče a na jedné straně jsem si to neoznačil a mám 0,3 a na druhé, kde jsem si to označil mám 1,8.
Díky.

Bull
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 26.06.2012 22:15
Bydliště: Jablůnka n.Bečvou

Re: Vyrovnání zadní nápravy 4motion

Příspěvek od Bull »

Data z AMP-TEC
Přílohy
Geo Passat.png
A4 Quattro 1,8T

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“