Zápis kol do TP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Zápis kol do TP

Příspěvek od adam.87 »

Zdravím,koupil jsem sadu kol 225/45 R17 na jedné aukci a chtěl bych se zeptat jak se dají zapsat do velkého TP? Něco jsem slyšel o typovém listu a když ho nemám nejde někde sehnat? Kola jsou pěkné a na STK by asi byl problém. :(
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od jk.rx »

Když si koupíš nové kola tak i prodejce dá typovej list na tvoje auto. TeĎka jí nemůžu najít ale u ALCAR se nějaký typový listy dali stáhnout
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od jk.rx »

tak tady to vypln. Pokud máš tu značku co prodávaj tak máš asi štěstí :)
http://www.alcar.cz/6565_CZ.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Uživatelský avatar
kombajnek
Člen klubu
Příspěvky: 197
Registrován: 30.06.2009 23:03
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od kombajnek »

A nebo sem hod fotku co máš za kola a nekdo treba bude mit stejny a treba ti ofoti ten typak.

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od adam.87 »

kombajnek píše:A nebo sem hod fotku co máš za kola a nekdo treba bude mit stejny a treba ti ofoti ten typak.
Přílohy
100_0791.jpg
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od adam.87 »

adam.87 píše:
kombajnek píše:A nebo sem hod fotku co máš za kola a nekdo treba bude mit stejny a treba ti ofoti ten typak.
Uprostřed středové díry je normálně krytka ŠKODA ale přesný typ těch kol nevím,do garáže se bojím jít tak pozdě :)
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od vw_tdi »

a v originále nejsou zapsaný 17ky v techničáku?ja mam 1.8turbo 98 dovoz z de a mam tam jen 205/60/15 na 7x15 ET45 nebo 205/55/16 na 7x16 ET45

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od Flico »

minulej tejden sem si nechaval zapsat to TP 8x18 s pneu 225/40 ZR18 a musel sem mit typovej list od kol, pak jeste TUV v originale plus k tomu ceskej preklad, s tim sem sel na urad tam me poslali na STK kde mi musel auto prohlidnout a zkontrolovat vsechny predepsany veci pro ty kola ( odpruzeni, ze nejsou podlozky, atd vsechny podminky sou v typovym listu ) technik typu "K" pak mi na to dal razitko ze je vse v poradku a shoduje se to s predlozenyma papirama a s tim se vratil na urad kde si vsechny papiry nechali a kola i pneu mi tam zapsali takze asi nikdo stejnej typac mit nebude kdyz si ho nechavaj na urade a jeste to schvalujou primo na aute

nevim presne legislativu ale tohle je moje zkusenost z minulyho tydne

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od PlusOne »

Flico píše:minulej tejden sem si nechaval zapsat to TP 8x18 s pneu 225/40 ZR18 a musel sem mit typovej list od kol, pak jeste TUV v originale plus k tomu ceskej preklad, s tim sem sel na urad tam me poslali na STK kde mi musel auto prohlidnout a zkontrolovat vsechny predepsany veci pro ty kola ( odpruzeni, ze nejsou podlozky, atd vsechny podminky sou v typovym listu ) technik typu "K" pak mi na to dal razitko ze je vse v poradku a shoduje se to s predlozenyma papirama a s tim se vratil na urad kde si vsechny papiry nechali a kola i pneu mi tam zapsali takze asi nikdo stejnej typac mit nebude kdyz si ho nechavaj na urade a jeste to schvalujou primo na aute

nevim presne legislativu ale tohle je moje zkusenost z minulyho tydne
Tak, jak to popisuješ, to probíhá, pokud NEMÁŠ typový list, ale PROHLÁŠENÍ AUTORIZOVANÉHO DOVOZCE. Pokud je TL, měli by to zapsat bez dalších věcí. Já si na stránkách MDČR našel seznam autorizovaných dovozců pro svoje kola, a domluvil si s nimi potřebné dokumenty. Místo TL jsem dostal to Prohlášní, a musel jsem absolvovat přesně to martyrium, jak píšeš...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od Flico »

PlusOne píše:
Flico píše:minulej tejden sem si nechaval zapsat to TP 8x18 s pneu 225/40 ZR18 a musel sem mit typovej list od kol, pak jeste TUV v originale plus k tomu ceskej preklad, s tim sem sel na urad tam me poslali na STK kde mi musel auto prohlidnout a zkontrolovat vsechny predepsany veci pro ty kola ( odpruzeni, ze nejsou podlozky, atd vsechny podminky sou v typovym listu ) technik typu "K" pak mi na to dal razitko ze je vse v poradku a shoduje se to s predlozenyma papirama a s tim se vratil na urad kde si vsechny papiry nechali a kola i pneu mi tam zapsali takze asi nikdo stejnej typac mit nebude kdyz si ho nechavaj na urade a jeste to schvalujou primo na aute

nevim presne legislativu ale tohle je moje zkusenost z minulyho tydne
Tak, jak to popisuješ, to probíhá, pokud NEMÁŠ typový list, ale PROHLÁŠENÍ AUTORIZOVANÉHO DOVOZCE. Pokud je TL, měli by to zapsat bez dalších věcí. Já si na stránkách MDČR našel seznam autorizovaných dovozců pro svoje kola, a domluvil si s nimi potřebné dokumenty. Místo TL jsem dostal to Prohlášní, a musel jsem absolvovat přesně to martyrium, jak píšeš...

tak to v tom maj docela bordel pac ten muj byl stejnej jako tohle a tam je napsano TYPOVY LIST :?:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od PlusOne »

No, hlavní věc je výsledek :-)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od pepanos »

adam.87 píše:Zdravím,koupil jsem sadu kol 225/45 R17 na jedné aukci a chtěl bych se zeptat jak se dají zapsat do velkého TP? Něco jsem slyšel o typovém listu a když ho nemám nejde někde sehnat? Kola jsou pěkné a na STK by asi byl problém. :(
předposlední post
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 6&start=15

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od PlusOne »

pepanos píše:
adam.87 píše:Zdravím,koupil jsem sadu kol 225/45 R17 na jedné aukci a chtěl bych se zeptat jak se dají zapsat do velkého TP? Něco jsem slyšel o typovém listu a když ho nemám nejde někde sehnat? Kola jsou pěkné a na STK by asi byl problém. :(
předposlední post
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 6&start=15

Až na tu DEKRU teda - 3.500,- to fakt nestojí, technik na STK v Březolupech za to chtěl 250,-
Seznam DEKRou autorizovaných STK najdeš přímo na jejich stránkách, ale ne všechny tohle dělají, je potřeba tam zavolat...

Moje martyrium:

- ke kolům jsem nedostal TL, ale "prohlášení autorizovaného dovozce" (dál jenom PAD) plus TÜV certifikát v němčině, na který se dovozce v prohlášení odvolává. Ten certifikát se musí přeložit do češtiny, což jsem zvládl sám. Komunikoval jsem s firmou MAKO car, která je výhradním dovozcem kol Tomason do ČR, stálo mě to litr - nicméně, na pokutách bych zaplatil víc. Radši to mám ofiko. I tak se v tom vyskytl zádrhel ze strany MAKO car, když pominu fakt, že jim to trvalo šest týdnů to vyřídit, tak mi nakonec poslali PAD na špatný auto - ne na B5.5. ale na B5, čehož si všiml až úředník na magistrátu.
- s papírama, co jsem měl (PAD, TÜV + CZ překlad) mě hnali na zkušebnu, zkušebna to nesmí být ledajaká, ale DEKRou certifikovaná. Nejbližší, která to bylo ochotná udělat, jsem měl 60 km od baráku. Zajel jsem tam - s kolama na autě, což je paradox největší, nemáš je tam mít, ale pro posouzení musejí být obutá - vypláznul jsem 250,- (kolik mě stála nafta tam a zpět raději nepočítám), vyfasoval papír, a jel jsem zpátky.
- znovu jsem vzal všechno, co jsem ke kolům měl (PAD s razítkem z DEKRA, DEKRA potvrzení, TÜV+CZ úřeklad), a valil jsem na magistrát. Tam si pán papíry chvíli prohlížel, a pak prohlásil to, čeho jsem si já ani technik na DEKRA nevšiml, a sice to, že PAD je sice platné, ale pro B5, ne pro B5.5 - je tam rozdílná norma, resp. koncové tříčíslí. Nicméně že se poptá kolegy, jestli to nepůjde nějak udělat. Půl hodiny mě nechal dusit na chodbě, pak přišel, a řekl, že jsem měl štěstí, že jsem tu DEKRA dělal tam, kde jsem to dělal, že mi to zapíšou.

Čili - nemám ke kolům TL, ačkoliv jsem původně měl od MAKO car slíbeno, že bude, mám jenom PAD, které je mi k hovnu, protože je na Passata B5, ale mám ho potvrzené, a k němu zvlášť DEKRA certifikát, že kola mohou být nasazena.

Kdybych věděl, do čeho jdu, tak se snad na ta kola vyseru, a koupím jiná, kde nedělá výhradního dovozce firma MAKO car, anžto soudruh Makovička, kterému firma patří, je neskutečnej kretén, když jim co týden volám, jak to vypadá, a všechno, co se dozvím je, že pan Makovička to má na stole, ale je strašně zaneprázdněn, aby mi ve finále poslali ne TL, ale PAD a ještě k tomu na špatné auto, tak to je fakt i na mě, relativně klidného člověka, trochu moc.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od jirkaR »

tak mě ten typovej list vrátili a podle mě ti ho i vrátit musí když budeš prodávat kola.
mě to na stk stálo 500kč
jinak jak říkáš je to mazec když tam ty kola mít nesmíš ,ale musíš je mít obutá :laugh:
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od PlusOne »

Flico píše:
PlusOne píše: Tak, jak to popisuješ, to probíhá, pokud NEMÁŠ typový list, ale PROHLÁŠENÍ AUTORIZOVANÉHO DOVOZCE. Pokud je TL, měli by to zapsat bez dalších věcí. Já si na stránkách MDČR našel seznam autorizovaných dovozců pro svoje kola, a domluvil si s nimi potřebné dokumenty. Místo TL jsem dostal to Prohlášní, a musel jsem absolvovat přesně to martyrium, jak píšeš...

tak to v tom maj docela bordel pac ten muj byl stejnej jako tohle a tam je napsano TYPOVY LIST :?:
Omlouvám se za zpochybnění tvého příspěvku, je to tak, jak píšeš - v obou případech se musí na STK a nechat zkontrolovat technikem, nicméně pro PAD to musí být přímo DEKRA zkušebna...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“