Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: brzdy, abs, tlumice?
PříspěvekNapsal: 06.08.2012 19:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.03.2008

652

OstraVWa

tak tady mam dalsi problem.

pri intenzivnim brzdeni se se mi auto docela dost rozvibruje. prvni myslenka byla krive kotouce, tak jsem je aspon sundal, ocistil, zkontroloval i desky a vypadaji fakt rovne a v pohode. je mi jasne, ze male odchylky nepoznam, kontroloval jsem je jen okem, ze jsem je dal k sobe a otacel, jestli tam terba nebude mezerka nekde, ale asi to neni moc dobry zpusob, lepsi bohuzel neznam.

no nicmene si myslim, ze tim by to ani nemuselo byt, protoze auto vibruje jeste i kdyz uz skoro stoji, fakt divne.

tak me napadlo, jestli by nemohl byt problem v ABS. nevim jak to funguje, nikdy jsem to nevidel rozebrane, ale pri takovem silnem brzdeni by mi to snad melo kopat do pedalu, coz delalo a ted uz nic. muze se pokazit nejaka mechanicka cast ABS? je tam nejake zubate kolo, ktere by treba mohlo mit sjete zoubky? fakt netusim, jsem na tohle uplna lama.

nebo myslite, ze to budou kotouce spolecne se spatnyma tlumicema a proto to vibruje i kdyz uz skoro stojim? kdyz brzdim jako normalni clovek, tak se to nijak neprojevuje. jen tak zhruba pred dvemi mesici jsem mel podezreni na ty krive kotouce, protoze i pry slabsim brzdeni treba u krizovatky to trochu hazelo, ale to nejak preslo.

ma nekdo podobnou zkusenost? vag jsem jeste nezkousel, ale myslim ze to bude fakt mechanicka zalezitost.

diky za rady

-->MAF-OFF
-->výroba dvojité koncovky výfuku
dejte vědět jak se líbily! :)

Předmět příspěvku: Re: brzdy, abs, tlumice?
PříspěvekNapsal: 07.08.2012 18:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.07.2011

2795

Praha

stopro křivý kotouče a určitě zkontroluj pohyblivost pístku ve třmenu, jestli se nepřidírá.
Pak mrkni na čepy řízení a axiální táhla.
ABS by tě kopalo do pedálu a tlumiče ti maximálně udělaj z auta parník
VAG ti nic z toho neodhalí - jedině poruchu ABS, ale na to máš i kontrolku na palubce

ABS funguje tak, že na každým kole (náboji) je takovej věnec s dírama, proti němu čidlo, který snímá pohyb kola. Pokud se kolo vlivem silnýho brždění zastaví, tak ABS upustí tlak v brzdovým válci, aby nedošlo ke smyku, pak se zase kolo zasekne na nepatrnou chvilku a zase pustí a tak pořád dokola, dokud stojíš na brzdě. To kopání do pedálu je způsobený právě změnama tlaku v brzdový soustavě

G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]