Mlácení při brždění a akceleraci

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Mlácení při brždění a akceleraci

Příspěvek od Mart48 »

Zdravím vás passatáci
Mám už delší domu dost otravnej problém,při brždění nebo akceleraci se mě ozývaj hlasité kovové údery.Při zrychlovaní to většinou udělá dvakrát hned za sebou a při brždění se ozíva to samé akorát př prudším brždění to je jedna velká rána jak kdyby mě tam někdo ocelovou trubkou bouchnul do nápravnice,dělá to i s vyšláplou spojkou.Mám tam zbrusu novou nápravu(Meyle HD)dělalo to i před novou a časem se to zhoršuje.Mě i mechanika hned napadly silentbloky na převodovce případně na motoru ale hned po tom známej mechanik dodal že tam měl dřív Audi A4 tam taky měnil nápravu všechny silentbloky na motoru a převodovce a vůbec to nepomohlo měl při tom úplně stejnej problém jako já,než se podařilo problém odstranit tak auto prodal.Mě napadlo že by to mohl dělat ještě homokinecký kloub myslíte že by to mohl dělat?Ale při zatáčení žádné lupaní neslyším
Proto se vás chci zeptat jestli nevíte o jináčích věcech co by to mohly dělat mě ani mechanika nic nenapadá,a nerad bych vyměňoval silentbloky které nejsou zadarmo a pak zjistil že to bylo zbytečné.
Díky za případné rady
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Mlácení při brždění a akceleraci

Příspěvek od wrot »

Mart48 píše:Zdravím vás passatáci
Mám už delší domu dost otravnej problém,při brždění nebo akceleraci se mě ozývaj hlasité kovové údery.Při zrychlovaní to většinou udělá dvakrát hned za sebou a při brždění se ozíva to samé akorát př prudším brždění to je jedna velká rána jak kdyby mě tam někdo ocelovou trubkou bouchnul do nápravnice,dělá to i s vyšláplou spojkou.Mám tam zbrusu novou nápravu(Meyle HD)dělalo to i před novou a časem se to zhoršuje.Mě i mechanika hned napadly silentbloky na převodovce případně na motoru ale hned po tom známej mechanik dodal že tam měl dřív Audi A4 tam taky měnil nápravu všechny silentbloky na motoru a převodovce a vůbec to nepomohlo měl při tom úplně stejnej problém jako já,než se podařilo problém odstranit tak auto prodal.Mě napadlo že by to mohl dělat ještě homokinecký kloub myslíte že by to mohl dělat?Ale při zatáčení žádné lupaní neslyším
Proto se vás chci zeptat jestli nevíte o jináčích věcech co by to mohly dělat mě ani mechanika nic nenapadá,a nerad bych vyměňoval silentbloky které nejsou zadarmo a pak zjistil že to bylo zbytečné.
Díky za případné rady
Ahoj při akceleraci koukni na silentbloky na motoru ja je mnel utrzené a pri rozjezdu to tlouklo do habny ,otevři kapotu nastartuj dej si před přední kolo cihlu nebo zatáhni ručku a zační se rozjíždět a koukej skvirou co bude děla motor pokud se bude hodně zvedat tak přední silent bloky ,další možnost budou na převodovce ja to raději udělal všechno pak ti může taky klepat vejfuk tam mužes mít potrhaný nebo vytahaný gumy co ho držej . při tom brždění nevým mně to taky občas dělá ale u mně mam tušení na tlumiče byla kryze a dával jsem hodně levné tak až budou kačky tak bude výměna,ještě koukni na přední gumovej doraz je uprostřed pod chladičem o ten by se mněl opírat motor právě při akceleraci

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Mlácení při brždění a akceleraci

Příspěvek od xingisx »

mě to při brždění taky bouchne, ale jen když brzdím silněji. Dokonce i když jsem jenom dojížděl a sešlápl jsem brzdy, tak to bouchlo. Dělá to nepravidelně (jednou jo, jednou ne) budu kontrolovat jak jsou na tom brzdy

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Mlácení při brždění a akceleraci

Příspěvek od Shaw »

xingisx píše:mě to při brždění taky bouchne, ale jen když brzdím silněji. Dokonce i když jsem jenom dojížděl a sešlápl jsem brzdy, tak to bouchlo. Dělá to nepravidelně (jednou jo, jednou ne) budu kontrolovat jak jsou na tom brzdy
mam stejnej problem...jestly na to přídeš čim to je dej vědět.....nebo někdo jinej. :)

Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Re: Mlácení při brždění a akceleraci

Příspěvek od Mart48 »

ahoj
Díky za radu hned zítra zkusím to stou ručkou,a když budu v tom tak rovnou zkontroluju vejfuk a přední doraz
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Mlácení při brždění a akceleraci

Příspěvek od HoubaK »

Já mám podobný problém.

Jeden jsem tedy vyřešil. Bylo to klepání při brzdění po cca 20km jízdy. Vyřešil jsem to výměnou kotoučů a desek.

Teď jsem ovšem narazil na problém s tím boucháním při akceleraci.

Když tomu dám napít, třeba po rovině a na dvojku / trojku. Tak slyším celkem pravidelné mlácení kovu. Přijde mi, že to jde ze zadní části auta. Netuším čím by to mohlo bejt. O víkendu zkusím ty silentbloky. Je tedy fakt, že auto musím vytočit do velkých otáček abych to slyšel. Ale nenapadá mě, čím to může být, případně co se stane, když při akceleraci jenom zesílím rádio :)

BTW, homo kloub jsem vyměnil, ten to určitě není. Ještě mě napadá na zadní nápravě brzdiče.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Mlácení při brždění a akceleraci

Příspěvek od majkl1 »

Nezapomínat na silentblok či čep spodního zadního ramene. :old:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

SemiVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.07.2015 20:02

Re: Mlácení při brždění a akceleraci

Příspěvek od SemiVW »

Zdravim,
řeším podobný problém na BMW e46 2002
Při brždění se mi ozývají rány vždycky nejprve 2x od pravého předního kola a pak i 2x od levého předního. Někdy jen jednou, někdy jen jedno kolo. Následně při akceleraci, nebo při přejetí nerovností, popř ríznutí zatáčky se rány ozvou znovu. Popř když brzdim na parkovišti a pak vycouvávam, tak taky...

Dělá mí to v podstatě od výměny kotoučů + desek. Takže to napovídá na 99% problém s brzdami. Michochodem jsem měnil na staré kotouče a desky, ale to je delší příběh o šizení výrobního procesu u ATE...

Jedno kolo => dvě desky => dvě lupnutí...

Podle mě jsou nějakým způsobem uvolněný ve třmenu a prostě si tam tancujou, zatim to nemám potvrzený. Ale jak psal HoubaK, tak se mu to tim vyřešilo.

Mimochodem jsem měl ten samý problém u Opel Astra F 1996 ale tam jsem to vyřešil výměnou auta...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“