Problém s ESP VYŘEŠENO

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s ESP

Příspěvek od xerxes »

pokud čidla hlasi jinou rychlost což se muže stát tak vag nebude nic hlasit

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s ESP

Příspěvek od duduh »

:? funkce magnetických a pulsních ABS čidel je mi jasná.Při té výměně musel udělat něco s rozetkou.Bude tedy nedodržena minimální vzdálenost od té rozety.Vyčistit a podívat se jak je vzdálená.Pořádně docvaknout v konektoru čidla.Hňápni někde na šotolině na brzdu až ti sepne ABS.Tedy jestli ti to bude kopat do pedálu.Chtělo by to i odzkoušet ESP jestli bliká při prudkém rozjezdu.Jinak na VAGínu někomu kdo tomu rozumí a umí měřit čidla. :roll: A teď bez legrace.Svítí ti brzdová světla?Může být v háji i brzdový spínač!Je to 4vývod a jeden pár kontaktů je právě pro ABS a může ti blbnout.Dálší z častých možných závad.Zkontrolovat pojistky pro napájení ABS a odlehčovací svorku X.Spínačku na poklep.....

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

čidla jsem poměrně snadno vyndal ven, očistil a prostříkal čističem na brzdy společně s věncem jak jsem již psal. Pak jsem je zasunul kam až to šlo. Jaká má být asi vzdálenost od čidla k věnci? ( pravděpodobně je to odborně rozetka)
S konektorem čilda jsem nědělal nic, kde se schovává?
ABS funguje bez problémů a prokluz ESP jsem také zkoušel bliká krásně než uklidním otáčky :wink:
Podle toho co píšeš se dají jednotlivá čidla ABS proměřit při jízdě? Z toho by se už dalo něco vyvodit, buďto že jsou OK, nebo KO. Brzdová světla svítí.
Zeptám se, pojistky pro napájení ABS najdu ale co je to odlehčovací svorka X ?
Spínačku mám proklepat kladívkem?
Kroužek pod volant mě také už napadl, pokud si ho budu chtít od někoho půjčit, co potřebuju vědět za údaje. Počítám, že nedělali jeden druh pro všechny modely.
A ještě jeden dotaz, jak mají vypadat zespodu čidla ABS, moje jsou nějaký jakoby ne moc hladký a přesně uprostřed je kulatá odřenina :(
Děkuji všem :wink:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s ESP

Příspěvek od duduh »

Než nastartuješ autí tak relé 100 ti odpojí napětí pro odlehčovací svorku x přes spínačku.Je to u kolena řidiče pod plastem.Konektor čidla je konektor čidla ABS a vedení k ABS.Někdy je tam oxidace.Spínačka se dá laicky "jemně proklepat" jestli ti nevysazuje.Čidla jsou dle obr.před a po repasí. :? Takhle na dálku se to opravdu těžko dělá.
Pozn:jsou to zadní čidla
Přílohy
ABS ZLev.JPG
ABS ZLeva.JPG

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s ESP

Příspěvek od duduh »

Jak pokračuješ?Je divné že ti ta VAGína nic nehlásí.Může ti to dělat i to čidlo příčn. zrychlení G200 u tyče řízení.Rozdělat, propájet a nastavit..

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

duduh píše:Jak pokračuješ?Je divné že ti ta VAGína nic nehlásí.Může ti to dělat i to čidlo příčn. zrychlení G200 u tyče řízení.Rozdělat, propájet a nastavit..
Bohužel teď nijak, ležím v pelechu s horečkou včera jsem psal závěť 39.6 na teploměru :) Ještě mám v plánu pročistit zadní čidla.Podívat se na pojistky jak jsi psal. A dnes jsem se spojil s chlapíkem co je šikovnej autoel.má také pašíka a umí to s Vagínou že když nic nepomůže proměří všechno sólo za jízdy. To čidlo příčného zrychlení si myslím že by se ve Vagu objevilo.Myslel jsem že se to čidlom nachází pod zadním sedadlem.U tyče řízení vím jen o kroužku pod volantem, ale to je spíše pro nastavení úhlu volantu ne? Co jsem s tím dráteníkem mluvil, tak pokud Vag nic neukazuje je to mechanická závada.( nečistota jak psal už Dymak) pokud by to bylo elektronického charakteru bylo by to na Vagu.
No snad se na to dostanu co nejdříve. Pak napíšu.Ty obrázky zadního čidla jak jsi přidal nejsou z pašíka , nebo jo? Já mám v náboji úplně jiný

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s ESP

Příspěvek od duduh »

:? Jsem se uklikl.Je to Borka.Ale máš tu názornou ukázku toho jak to může být zaprasený.Potom vadné čidlo vyndávat je i pěkný masakr.Je to pěkně kouslí rzí že se to potom musí :baseball: U Octy FAC se to mění lépe. :laugh: Tam se mění celý náboj kola.Těch čidel je tolik že se to pomalu i někdy s tím vyhledáváním plete.Trochu to zjednodušili že udělali i dvojité.
Hlavně se uzdrav a potom písni co to bylo.

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

Tak zatím žádné změny, stále jen antibiotika a ležení v pelechu, ale počítám že se na to v dalších dnech vrhnu.
Teď když se nudím doma, jsem pročetl vlákno kde se řešilo také svícení obou kontrolek ale hned po startu. Někdo tam psal špatný kontakt nebo relé napájení ŘJ. Kdyby to bylo tím u mě, tak by to snad ukázala vagína ne? Jak se pozná relé co je v háji?
Když jsem měl čidla venku, viděl jsem že jsou obě přední uprostřed vydřený, je to od toho že byli moc naražený na náboj?

jiří 73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.05.2010 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém s ESP

Příspěvek od jiří 73 »

no možná je to nesmysl, ale zkus udělat zálkadní nastavení esp

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

Zatím jsem k ničemu novému nedostal, ale zjistil jsem že než začne problikávat ESP ztlumí se přední světla. Jel jsem v noci a všiml jsem si toho.Světla nejdříve normální svit a najednou ztlumení a pak následně problikávání konntrolky, např. při projíždění zatáčkou.Pak zas vše v poho než zase začne auto blbnout. Nevíte někdo jakou mají souvislost světla s ESP? Kdybyz to mělo být brzdovým spínačem, tak ten má pod palcem brzdová světla a ne přední ne? Jsem z toho jalovej, už aby bylo lepší počasí a čas to vyřešit. Když jedu po městě tak auto dost razantně brzdí v zatáčkách. Je to dost nepříjemný a nečekaný :(

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s ESP

Příspěvek od duduh »

Pokles napětí.Někde máš závadu v napájení.

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

duduh píše:Pokles napětí.Někde máš závadu v napájení.
Co to, znamená? A co s tím? Nějak to proměřit, ale co?
Asi to ale nemá souvislost s tím jak problikává to ESP že?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s ESP

Příspěvek od duduh »

Ono když stahuješ okna (v eletrice) tak máš také pokles napětí a světla také trochu pohasnou když je motor na volnoběhu.Chce to dát měřák do autozapalovače a za jízdy změřit o kolik to poklesne.

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

OK, zajedu s tím k dráteníkovi, snad něco zjistí. Má dílnu, měřící přístroje a vag a mě je venku zima.
Taky sem si všiml že mi občas bliká kontrolka žhavení, občas to udělalo i když bylo teplo. Vždy bliká do té doby naž vypnu motor a zas ho nakopnu, pak je vše OK. Je možná souvislost s brzdovým spínačem? Ale brzdy normálně svítí :(

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s ESP

Příspěvek od napster »

nebudu zakládat nové téma. když mám ASR,tak mám automaticky i EPS,nebo je to obráceně?
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“