servo problem

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

o.rohovsky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.11.2012 21:50
Bydliště: znojmo

servo problem

Příspěvek od o.rohovsky »

zdravim mam problem se servem pri toceni volantem na miste citim trhani ve volantu a kdyz kouknu na pumpu tak se jakoby zastavuje a tim hvizda remen.pumpu sem vyndal a chodi hladce bez znamek jakehokoliv zadrhavani ani vule tam skoro neni nevite c to muze byt?jo a volnobezka na altiku je ok

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: servo problem

Příspěvek od Dymák »

málo oleje, nebo málo napnutej řemen, nebo někde může přisávat vzduch skrz hadici
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

o.rohovsky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.11.2012 21:50
Bydliště: znojmo

Re: servo problem

Příspěvek od o.rohovsky »

olej ok remen novy nasponovany to bylo ok.olej se nestraci.jeste nekdo nejaky napad? celkem to specha dikec .

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: servo problem

Příspěvek od xerxes »

olej je nový?

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: servo problem

Příspěvek od Dymák »

a zlobí to furt, nebo jen za studena?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

o.rohovsky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.11.2012 21:50
Bydliště: znojmo

Re: servo problem

Příspěvek od o.rohovsky »

olej novy neni a zlobi to furt za tepla i za studena pri jizde i na miste.

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: servo problem

Příspěvek od wrot »

zkus vyměnu oleje pak bych to viděl na ridíci tyč bude blbě propouštět ,ja to řešil nejdříve mi po nastartování cca 300 metru skoro nešlo zatáčet do leva do prava to šlo pak to fungovalo ,než se to začalo zhoršovat na dovolené to sice fungovalo ale servo neposilovalo ale já jo :mrgreen: koupil jsem starší servo a řízení a funguje to paradně
Naposledy upravil(a) wrot dne 26.11.2012 10:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: servo problem

Příspěvek od wrot »

Ještě jedna věc pokud si točil rukou tak servo muže fungovat je tam takovej váleček s drážkama a v drážkách jsou plátky které odstředivou sílou vyjížději a tím tlačí olej,při točení rukou nemusej vyjíždět třeba ti tam něco drhne, koukni do něj jak to tam vypadá a pak budeš o trochu moudřejší

havran3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2012 08:26
Bydliště: Jindřichuv Hradec

Re: servo problem

Příspěvek od havran3 »

Pánové tak to mám stejný problem,po ránu první otočení do leva skoro jak bez posilovače,pak v tom cvakne a povolí.Do prava bez problemu.Ohřeje se a skoro to přestane dělat.Olej nový.

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: servo problem

Příspěvek od wrot »

havran3 píše:Pánové tak to mám stejný problem,po ránu první otočení do leva skoro jak bez posilovače,pak v tom cvakne a povolí.Do prava bez problemu.Ohřeje se a skoro to přestane dělat.Olej nový.
Ahoj nechci malovat certa na zed ale u mně to bylo řízení špatně propouštěly kroužky koupil jsem komplet i se servem z 5,5 okolo 2 tis ,stejná porucha jak píšeš pak to postupně přestalo skoro fungovat při nišších otáčkách a to jsem byl na dovolené v itálii 1900 km posilovna ještě pro utěchu jsem tam kupoval novej olej ve VW servisu za 13 Ecek a prohodil servo které jsem si vezl sebou ale servem to nebylo sice trochu se to zlepšilo ale ne o moc ,doma jsem koupil a prohodil mam klid jen před tejdnem jsem zjistil že se ztrácí olej tak jsem s hruzou hledal kde to muže tect manžety suchý tak jsem vlezl pod auto a zjistil že začala tect zpětná hadice v pertlu nebo jak se to nazívá ale na jaře bude oprava

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: servo problem

Příspěvek od mastibruch »

Zdravím chlapi, dneska mi začalo asi taky blbnout servo nebo něco podobného, protože když stojím na místě a motor je na volnoběhu a chci zatočit jako by servo vůbec nefungovalo stačí když přidám plyn a funguje uplně v pohodě. Při jízdě jsem žádnou změnu nepocítil. Oleje je dost a servo nepíská ani nic podobného. Nevíte čím to může být?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: servo problem

Příspěvek od wrot »

mastibruch píše:Zdravím chlapi, dneska mi začalo asi taky blbnout servo nebo něco podobného, protože když stojím na místě a motor je na volnoběhu a chci zatočit jako by servo vůbec nefungovalo stačí když přidám plyn a funguje uplně v pohodě. Při jízdě jsem žádnou změnu nepocítil. Oleje je dost a servo nepíská ani nic podobného. Nevíte čím to může být?
zkus jiné servo pak už jen řízení ale u tebe asi servo dává malej tlak na volnoběh

Uživatelský avatar
gordonfreeman1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 01.05.2011 14:02
Bydliště: Plzeň

Re: servo problem

Příspěvek od gordonfreeman1 »

Ahoj všichni, to já mám zas jinou zajímavost se servem. Když nastartuju studený autí tak jde volantem asi tak o čtvrtinu snáz než když po 60 km parkuju. Co by to mohlo být? Že by starý olej? Jo a otáčky mám po sartu tak 850 a zahřátej motor má taky zhruba 850 ot. Tak si myslím že otáčkama motoru to nebude, řemen je napnutej a v pohodě. Děje se někomu něco podobného? Díky :-)
Vw Passat B5 Variant, 1,9 TDI 81 kW AFN

Obrázek

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: servo problem

Příspěvek od wrot »

gordonfreeman1 píše:Ahoj všichni, to já mám zas jinou zajímavost se servem. Když nastartuju studený autí tak jde volantem asi tak o čtvrtinu snáz než když po 60 km parkuju. Co by to mohlo být? Že by starý olej? Jo a otáčky mám po sartu tak 850 a zahřátej motor má taky zhruba 850 ot. Tak si myslím že otáčkama motoru to nebude, řemen je napnutej a v pohodě. Děje se někomu něco podobného? Díky :-)
zkus olej ,začal bych levnou variantou dej tam origo jednou jsem tam dal to co tam bejt nemelo a stálo to za ... kupuju ve škodovce origo Do 350 za litr jedno balení pokud nebudeš dělat proplach ti bude stačit

Uživatelský avatar
gordonfreeman1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 01.05.2011 14:02
Bydliště: Plzeň

Re: servo problem

Příspěvek od gordonfreeman1 »

Tak já to zkusím a pak dám vědět jestli to bylo k něčemu 8)
Naposledy upravil(a) gordonfreeman1 dne 08.02.2013 17:20, celkem upraveno 2 x.
Vw Passat B5 Variant, 1,9 TDI 81 kW AFN

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“