ABS,ESP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Judžin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 15:37
Bydliště: Chomutov

ABS,ESP

Příspěvek od Judžin »

Zdar chlapi.Včera jsem si projel auto Vagem. Po ukončení mi neustále svítí ABS,ASP a kontrolka na brzdovou kapalinu. Vag mi ukazuje závady zobrazené na fotce.Chtěl bych někoho poprosit,jestli by mi někdo neporadil,jak nakódovat řídící jednotku?? Popřípadě někoho z okolí Chomutova,kterej by mi to udělal?? Mám 1.9PD 96kw 4motion Kód motoru AVF Předem díky
Přílohy
281220121781.jpg
Naposledy upravil(a) Judžin dne 28.12.2012 14:53, celkem upraveno 1 x.

georgeIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 15.04.2011 08:53

Re: ABS,ASP

Příspěvek od georgeIV »

Si dělal něco na brzdách ne?
Dolej brzdovku,natoč to,našlepej brzdu, znova start a když to nebude dobrý,tak někde na sněhu,štěrku to zašlápnout samo se odvzdnušní.
GeorgeIV 1.9 TDI ARL 110kw

Judžin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 15:37
Bydliště: Chomutov

Re: ABS,ASP

Příspěvek od Judžin »

Měnil jsem brzdovej válec. Po výměně,jsem celej okruh odvzdušnil a vše v pohodě.A druhej den se mi právě přihodilo tohle.

Judžin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 15:37
Bydliště: Chomutov

Re: ABS,ESP

Příspěvek od Judžin »

Tak jsem si pomohl sám. člověk si musím poradit sám. Povrtal jsem se v tom a už to maká jak má :lol:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS,ESP

Příspěvek od tornado1 »

nutné znova nakodovat jednotku ABS a nastavit základní nastavení G85 - snímače natočení volantu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

viktoska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 11.02.2012 16:33

Re: ABS,ESP

Příspěvek od viktoska »

tornado1 píše:nutné znova nakodovat jednotku ABS a nastavit základní nastavení G85 - snímače natočení volantu
Mám přesně tenhle problém.Můžeš mi napsat kódy a stručně popsat,jak to nakódovat?Merci

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS,ESP

Příspěvek od tornado1 »

záleží na typu vozu, motoru atd... na dálku se těžko koduje
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

viktoska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 11.02.2012 16:33

Re: ABS,ESP

Příspěvek od viktoska »

tornado1 píše:záleží na typu vozu, motoru atd... na dálku se těžko koduje
Taky mi poté,co jsem Tě o něco žádal došlo,že jsem měl být konkrétnější.
Passat Variant basis 85Kw EU3 5G,motor ATJ.Jestli bude lepší vyčíst data z vagu,tak to taky mohu udělat.

viktoska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 11.02.2012 16:33

Re: ABS,ESP

Příspěvek od viktoska »

Tak už to mám hotové.
Jelikož jsem měnil i volant za tříramenný a při stažení volantu mi vypadnul ten věneček a podařilo se mi nevědomky otočit uvnitř s kroužkem tak to bylo nutné zase vrátit do původního stavu.Pomohl mi s tím jeden kamarád(díky bohu fanda do Pašíků).
Postup:sundat volant a před tím natočit kola do přímého směru.Sundat krytku s navinutým páskem.Rozbalit vag a dát 03 brzdy(ABS/ESP),měřené hodnoty08,dát 04 start,a otáčet kroužkem uvnitř,až bude 0°.Exit.amotat pásek nadoraz a ubrat o dvě celé otáčky(mělo by to být na středu).Nasadit volant a vymazat chybu u airbagů(aby zhasla kontrolka).
Dát opět 03 Brzdy-login:09555-kódování 04255 start,login:40168-základní nastavení kanál 001 START.Pak exit a vypnou klíček a vytáhnout.Pak zapnout a opět 03brzdy a výpis chyb.Mělo by tam být chyba 01486:test funkce systému aktivován.Dát exit.Nastartovat motor na asi 10sek.sešlápnout brzdový pedál,otočit volantem doprava a doleva,rozjet auto asi na 30km a znovu otočit volantem doleva a pak doprava až na doraz.Poté projet auto aby se načetly senzory ABS.Všechno to pozhasíná a fertig.
Data auta.Passat variant,motor ATJ,85Kw,r.v.2000.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS,ESP

Příspěvek od tornado1 »

ten login a kodování je rozdílný dle typu motoru, brzd a převodovky
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

viktoska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 11.02.2012 16:33

Re: ABS,ESP

Příspěvek od viktoska »

To je pravda. :blush:

kieldrecht
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.02.2013 19:42

Re: ABS,ESP

Příspěvek od kieldrecht »

chci se zeptat, má 4motion zároveň ESP nebo né? Je to model 2001.Mám pasata teprve 2 týdny jako pozůstalost, nevím kde to zjistit. V knížce je ukázka tlačítka ESP. Já ho mám zaslepené.
passat 2.5 tdi 4motion
Čím dále dojedu, tím dále je to potom pro traktor
Cim lepsi mas pohon, tim vetsi je sance ze uviznes v miste, odkud te nikdo nevytahne

viktoska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 11.02.2012 16:33

Re: ABS,ESP

Příspěvek od viktoska »

Je-li pole zaslepeno ESP je zavrženo......4motion nemusí mít ESP jenom proto,že je to 4motion.Podle toho,co jsem četl v příručce,tak ESP bývá jakýmsi základním kamenem(pominu-li ABS)k ASR atd...ESP je vypínatelné,takže pokud není čím vypínat,tak tam není.No a pokud se potřebujete ještě víc přesvědčit,tak stačí odklopit zadní sedák a měl by tam být snímač.Černá krabička s nápisem ESP.

kieldrecht
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.02.2013 19:42

Re: ABS,ESP

Příspěvek od kieldrecht »

díky mrknu na to , jen mne napadlo v servisní knížce je nalepený jak to nazvat? nějaký papít snad tipový list? možná tam je napsáno vybavení vozu.
passat 2.5 tdi 4motion
Čím dále dojedu, tím dále je to potom pro traktor
Cim lepsi mas pohon, tim vetsi je sance ze uviznes v miste, odkud te nikdo nevytahne

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: ABS,ESP

Příspěvek od PlusOne »

Na tom "typovém listu", jak ty říkáš, ve skutečnostu výrobním štítku, budou tří nebo čtyřmístné kódy, ty kódy reprezentují výbavu. Zkus tohle: http://www.igorweb.org/equidec/Default.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; , pokud to nefunguje, tak nejjednodušší bude si zajít do VW, aby ti řekli, jestli ESP máš, nebo ne, dáš jim VIN, a oni ti vyjedou výbavu, kterou tvoje auto má.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“