Lupnutí při brzdění u LP kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od monndy15 »

Zdravím stále mi vydáví predni kolo zvuky lupnuti pri brzdeni ale ramena vymeny cepy taky stale mi prijde ze o jde od brzdy nekde od trmenu.Nemáte nejake skusenosti.

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, a to lupnutí se ozve pouze při brzdění? Třeba při rozjezdu nebo puštění nohy z plynu nebo zatáčení nic? Jinak ramena vyměněna komplet všechny nebo jen některá?
Pokud by byla volná brzdová destička a nedržela pevně v třmenu nebo pístu, tak by mohla klepat o kotouč během jízdy a pak při brzdění by už neklepala (tím že by tlačením na kotouč nebyla volná).
Mě zatím napadá homokloub, ale moc se mi to nezdá. To lupnutí se ozve vždy jednou při zabrzdění nebo se ozývá několikrát během jednoho zabrzdění?
S pozdravem ><((('>

monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Re: Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od monndy15 »

DJ_blueFISH píše:Ahoj, a to lupnutí se ozve pouze při brzdění? Třeba při rozjezdu nebo puštění nohy z plynu nebo zatáčení nic? Jinak ramena vyměněna komplet všechny nebo jen některá?
Pokud by byla volná brzdová destička a nedržela pevně v třmenu nebo pístu, tak by mohla klepat o kotouč během jízdy a pak při brzdění by už neklepala (tím že by tlačením na kotouč nebyla volná).
Mě zatím napadá homokloub, ale moc se mi to nezdá. To lupnutí se ozve vždy jednou při zabrzdění nebo se ozývá několikrát během jednoho zabrzdění?
S pozdravem ><((('>
To lupnuti se ozve pouze pri brzdeni jinak nikdy a kdyz brzdim opatrne a pomalu stlacuju pedal tak nic ale jak to seslapnu tak to lupne az cvakne,cinkne.Jak kdyby visela deska nebo byl volny trmen.Muze to byt starou brzdovkou? ze pistek mco zajizdi zpet a pak to vzdy cvakne?

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od xingisx »

brzdovkou to není. Musíš mít někde něco volného
kdo ti měnil ty ramena ?

monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Re: Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od monndy15 »

xingisx píše:brzdovkou to není. Musíš mít někde něco volného
kdo ti měnil ty ramena ?
Ramena sem menil vrchni sam a spdoek a servis.

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od DJ_blueFISH »

monndy15 píše:To lupnuti se ozve pouze pri brzdeni jinak nikdy a kdyz brzdim opatrne a pomalu stlacuju pedal tak nic ale jak to seslapnu tak to lupne az cvakne,cinkne.Jak kdyby visela deska nebo byl volny trmen.Muze to byt starou brzdovkou? ze pistek mco zajizdi zpet a pak to vzdy cvakne?
Aha, tak ještě mě napadlo, že by se ten brzdový píst zasekával a pak se najednou posunul o tolik, že by destičkou klepl do kotouče. Chtělo by to zkontrolovat v jakém stavu je ten pístek - může být zarezlý nebo se k němu mohly dostat nečistoty. Taky záleží jak jsou na tom brzdové třmeny, je možný že si lupne brzdová destička při kontaktu s kotoučem. Taky si myslím, že to nebude starou brzdovkou.
Já bych zkusil test - na zvedáku zvednout přední kola do vzduchu, roztočit je na prázdno (nejlépe rychleji za pomocí motoru) a pak brzdit - sledovat a poslouchat co to dělá, případně přidržet si destičku aby byla jistota.
S pozdravem ><((('>

monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Re: Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od monndy15 »

DJ_blueFISH píše:
monndy15 píše:To lupnuti se ozve pouze pri brzdeni jinak nikdy a kdyz brzdim opatrne a pomalu stlacuju pedal tak nic ale jak to seslapnu tak to lupne az cvakne,cinkne.Jak kdyby visela deska nebo byl volny trmen.Muze to byt starou brzdovkou? ze pistek mco zajizdi zpet a pak to vzdy cvakne?
Aha, tak ještě mě napadlo, že by se ten brzdový píst zasekával a pak se najednou posunul o tolik, že by destičkou klepl do kotouče. Chtělo by to zkontrolovat v jakém stavu je ten pístek - může být zarezlý nebo se k němu mohly dostat nečistoty. Taky záleží jak jsou na tom brzdové třmeny, je možný že si lupne brzdová destička při kontaktu s kotoučem. Taky si myslím, že to nebude starou brzdovkou.
Já bych zkusil test - na zvedáku zvednout přední kola do vzduchu, roztočit je na prázdno (nejlépe rychleji za pomocí motoru) a pak brzdit - sledovat a poslouchat co to dělá, případně přidržet si destičku aby byla jistota.
S pozdravem ><((('>
Ja to taky taky vidim ze neco bude s pistkem.Bo i na kotouci je uprostred drazka a pritom na desticka je rovna.Muzu pistek vythnaout precistit nove gufera a pak to znovu odvzdusnit bude nejakyy problem nebo jak vycistit brzdy?

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od petule007 »

Ahoj mě tohle dělala destička ...nemněla prěsnej rozměr ....což mělo za následek že při sešlápnutí pedálu
tukla o držák třmenu. Skopni třmen destičku vlož do držáku a mrkni zda tam sedí nebo je volná........
stáčí pár mm. a už to klepe........
Přílohy
T23018_204.jpg

monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Re: Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od monndy15 »

petule007 píše:Ahoj mě tohle dělala destička ...nemněla prěsnej rozměr ....což mělo za následek že při sešlápnutí pedálu
tukla o držák třmenu. Skopni třmen destičku vlož do držáku a mrkni zda tam sedí nebo je volná........
stáčí pár mm. a už to klepe........
Ja to tak taky vidim bo kdyz mirne zlechka pribrzdim jen zlechka a pritlacim desticku ke kotouci a pak dupnu po brzde tak nelupne nic.Jen kdyz najednou dupnu tak to lupne.

monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Re: Lupnutí při brzdění u LP kola

Příspěvek od monndy15 »

monndy15 píše:
petule007 píše:Ahoj mě tohle dělala destička ...nemněla prěsnej rozměr ....což mělo za následek že při sešlápnutí pedálu
tukla o držák třmenu. Skopni třmen destičku vlož do držáku a mrkni zda tam sedí nebo je volná........
stáčí pár mm. a už to klepe........
Ja to tak taky vidim bo kdyz mirne zlechka pribrzdim jen zlechka a pritlacim desticku ke kotouci a pak dupnu po brzde tak nelupne nic.Jen kdyz najednou dupnu tak to lupne.
Popripade mate nekdo navod jak vycistit celou brzdovou soustavu a zda li ma cenu i cistit valecky.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“