Povolena rucni brzda

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
KubickB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 29.01.2012 13:49
Bydliště: Severní Čechy/Praha

Povolena rucni brzda

Příspěvek od KubickB5 »

Zdravim a prosim o radu. Neprosel jsem na technicky kvuli malo ucinny rucni brzde. Pribeh je takovy: Rucka brzdila normalne. Pak se rozebiral jeden zadni trmen (vymena gumicek+pistku) kvuli netesnosti. Rucka se trochu povolila. Po nejakym case se musel rozebrat i druhy zadni trem (tentokrat kvuli hrati). Rucka se povolila jeste vic.

V soucasny dobe nekam do pulky chodu rucni brzdy vubec nic. Kdyz jsem rozebiral stred po pakou, bylo videt, ze lanka tam trcej a paka je chyta az od zmineny pulky chodu a jeste to jde ztuha.

Nevi nekdo, kde se tam mohlo neco podelat, ze se ty lanka tak uvolnily? Napadlo me, jestli nezklouzly treba z nejaky kladky nebo tak neco. Ale nevim jak to tam je.

Poradi nekdo?

Diky

J.
Passat Variant 2.0 TDI 110 kw
Ex: Golf VI 1.4 TSI 118 kW Highline
Ex: Passat Variant 1.9 TDi 81 kW

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Povolena rucni brzda

Příspěvek od wrot »

KubickB5 píše:Zdravim a prosim o radu. Neprosel jsem na technicky kvuli malo ucinny rucni brzde. Pribeh je takovy: Rucka brzdila normalne. Pak se rozebiral jeden zadni trmen (vymena gumicek+pistku) kvuli netesnosti. Rucka se trochu povolila. Po nejakym case se musel rozebrat i druhy zadni trem (tentokrat kvuli hrati). Rucka se povolila jeste vic.

V soucasny dobe nekam do pulky chodu rucni brzdy vubec nic. Kdyz jsem rozebiral stred po pakou, bylo videt, ze lanka tam trcej a paka je chyta az od zmineny pulky chodu a jeste to jde ztuha.

Nevi nekdo, kde se tam mohlo neco podelat, ze se ty lanka tak uvolnily? Napadlo me, jestli nezklouzly treba z nejaky kladky nebo tak neco. Ale nevim jak to tam je.

Poradi nekdo?

Diky

J.
Ahoj mam dojem že ručka (lanka) jsou na takovém tisicihranu tak jedinětam povolit a přenastavit aby zabírala dříve ale bach aby to nebrzdilo stále a co maš to pořadně odvzdušněné písty chodí dobře

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Povolena rucni brzda

Příspěvek od majkl1 »

Délku lan nastavit tak, abys mezi dosedací plochou těla brzdiče a táhla na ruční brzdu měl při povolené ručce cca 1-2mm.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“