Vibrace při zatáčení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Vibrace při zatáčení

Příspěvek od Sedlo01 »

Zdravim hledal jsem tu podobnou závadu ale nenašel jsem stejnej případ kdy to dělá, tak mě neukamenujte, díky :D
Při plným rejdu když se rozjíždím a je jedno jestli na pravo nebo na levo auto celé vibruje, dělá to pouze při plným rejdu a při rychlosti tak do 5-10km/h pak to přestane. Zdá se mi že vibraci jdou od někud ze zadu, jako by se hádaly kola, nebo něco podobnýho. Muj mechanik povídal že by mohl bejt problém v ramenech přední nápravy, na geometrii mi řekli že je jedno ohnuté a nejde doseřídit sbíhavost, že se jedno kolo vytočí míň než to druhý a diferák to nedožene a kola se točí jinak rychle než by měli. Měli by jste nějaký nápady čím by to mohlo bejt?
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při zatáčení

Příspěvek od Dymák »

covece, nevim presne jak ti to vibruje, ale u torsenu je normalni, ze se pri plnym rejdu ten podvozek hada a zadni kola, ktery jedou rovne se snazej pretlacit ten rejd a auto se trochu stosuje, jako by se mu to nelibilo. Dobre je to poznat na snehu, kdy pri plnym rejdu auto umi jet furt rovne
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Vibrace při zatáčení

Příspěvek od Sedlo01 »

Taky nevim jak bych to sem hodil jak to vibruje, líp to popsat neumim. Ale neměl by todle pochytat zadní diferenciál?
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při zatáčení

Příspěvek od Dymák »

takhle, me to dela uplne stejne a navic mi skube pri prerazovani. Tohle vsechno muzou delat i spatny silentbloky prevodovky a diffu. Ja mam novy pripraveny, jen nemam cas to vymenit. Snad behem 14ti dni se to podari, pak dam referat s vysledkem
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Vibrace při zatáčení

Příspěvek od Sedlo01 »

To by bylo fajn, já jsem domluvenej až nebudu muset každej tejden jezdit do plzně tak se mi na to v servisu podívaj, jestli tady teda nevymyslí někdo něco chytrýho ;)
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“