cisteni brzdoveho pistku

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

cisteni brzdoveho pistku

Příspěvek od Atreyu »

Zdarec,
vcera me zacalo pribrzdovat LP kolo, tak jsem rozebral trmen a zjistil ze je zarezlej brzdovej pist. tycky chodi volne tak jsem si vyslapal pistek, kterej budu muset za nejakej cas asi koupit novej,protoze je z 1/3 orezlej jako prase. vim ze se to nema, ale obrousil jsem rez jemnouckym smirkem a ted moje otazka- dostat pistek zpatky do trmenu :? no asi 10minut jsem se snazil jemne , jenom prstama zatlacit, ale pres tu prachovku to proste neslo. musel jsem pouzit jemny poklepu kladiva abych ho dostal zpatky :lol: .....dostal, ale trosku jsem natrhl v jednom miste prachovku, takze vymena se bude opakovat. jak se ma teda spravne zasouvat pistek do trmenu? pres tu prachovku to fakt jemne nejde
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: cisteni brzdoveho pistku

Příspěvek od M@ty »

Jestli jseš chlap, tak to máš v krvi. Implementovat nový těsnící kroužek do válce třmenu. Promazat (já používám čistý silikon. olej - né spray), navléct prachovku na pístek, posunout tak aby jen ten zámek přesahoval z pístku a pak ho opatrně zavést do vybrání v brzd. třmenu a zasunout pístek. Kolikrát se mi nepovede dokonale po celém obvodu dostat zámek manžety na své místo a zopakuji si to při odříkání pár sprostých slov ještě párkrát. Pomáhá ale malinko pootočit s pístkem a manžetou, aby ten zámek zajel na své místo. A rozhodně použít nové díly. Stojí to pár korun a zas to něco vydrží. Já pod prachovky ještě použiji silikon. vazelínu, ať je to nakonzervované proti vlhku (prodává se v malých sáčcích přímo k brzdám). No a na zadních třmenech pak pístek zašroubovat na mechanizmus ručky.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: cisteni brzdoveho pistku

Příspěvek od xerxes »

dobře jsi to napsal (jestli seš chlap)by ses divil i žensky jsou šikovný :wink:

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: cisteni brzdoveho pistku

Příspěvek od Atreyu »

:good: diky za radu . jeste ale pises implementovat tesnici krouzek. co to je? to jsem tam nikde nenasel :D jenom prachovku
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: cisteni brzdoveho pistku

Příspěvek od M@ty »

Ve valci (v otvoru) brzd. trmenu je v zapichu gum. 4HR krouzek. Jinak s tim muzstvim jsem to myslel v ramci lubrikace, nasazeni gumicky, zasunuti a za pet set, Bohousku...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“