Frenkit těsnění navíc

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rox100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 27.09.2010 21:02
Bydliště: Brandýs nad Labem

Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od Rox100 »

Ahoj,
rozebral jsem zadní brzdové třmeny a koupil k tomu odpovídající opravnou sadu gumových těsnění Frenkit FK 241902, která má o čtyři těsnění navíc, než jsem rozebral z původního třmenu... Třmeny byly evidentně origo, ještě nerozebíraný, vše s označením Lucas.

Nevíte někdo, k čemu by ty těsnění navíc mohla být? Jestli mají něco dotěsnit v případě opotřebení?Nechápu.


Jedině snad, že by opravná sada byla pro více typů brzdičů a výrobce se s tím nechtěl třídit...

Dík za vaše zkušenosti

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od Ernan »

no nemá náhodou passat pruměr 38 a ne 41 ?
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od Globettroter »

Rox100 píše:Ahoj,
rozebral jsem zadní brzdové třmeny a koupil k tomu odpovídající opravnou sadu gumových těsnění Frenkit FK 241902, která má o čtyři těsnění navíc, než jsem rozebral z původního třmenu... Třmeny byly evidentně origo, ještě nerozebíraný, vše s označením Lucas.

Nevíte někdo, k čemu by ty těsnění navíc mohla být? Jestli mají něco dotěsnit v případě opotřebení?Nechápu.


Jedině snad, že by opravná sada byla pro více typů brzdičů a výrobce se s tím nechtěl třídit...

Dík za vaše zkušenosti
Vzpomínám si, že když jsem před 2-mi lety taky kupoval Frenkit na zadní brzdič, tak mi taky nějaké věci zbyli :| a jeden průměr (myslim, že O-kroužku) neseděl :(

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od M@ty »

Také jsem bral sadu Frenkit a též mi zbyly "O" kroužky co byly navíc.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od wrot »

jak tu pišou kluci ten O kroužek co jde na ruční brzdu od Lukase je menší než ten v sadě ja to taky kupoval právě kvuli tomu a neseděla sada Frenk joi a take zbylo

Uživatelský avatar
Rox100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 27.09.2010 21:02
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od Rox100 »

Ernan- Passat má origo 38, ale já budu dávat brzdiče z Octavie. Ty jsou stejné, ale mají pístek o průměru 41mm. No a jak jste řešili ten okroužek? Dali jste zpět ten starej, nebo se dá někde koupit správnej O - kroužek? V katalogu ETKA už těsnění páky ruční brzdy nejsou, jelikož podle servisního manuálu se má měnit jen prachovka, a těsnění pístku. Jakmile začne prosakovat páka ruční brzdy, uváděj inženýři z VW, že se má vyměnit celej třmen za novej.... Třmeny byly suchý, jen celý pořádně zoxidovaný a měly roztrhané prachovky. Když už je budu lakovat, tak je chci rovnou celé zrepasovat. Jo a pod pákou ručky bylo plno nějaké žluté husté mazelíny... co maže bronzový pouzdro hřídelky s tisícihranem. Jakým vhodným mazivem jste mazelínu nahradili ? Zvažuju že tam dám mazivo v sadě určené pro vodicí čepy.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od M@ty »

Já s té sady nějaký "O" kroužek tuším použil. Jinak mazat cokoliv gumového co je určené ke styku s brzdovou kapalinou můžeš jen tím co není minerálního původu. A to jsou skoro všechny vazelíny. Zbývá silikonová a tu jsem na brzdových třmenech hojně aplikoval. Dokonce se prodává v mrňavých baleních přímo na brzdy (např. pod značkou TRW).
Přílohy
113-1339.jpg
113-1339.jpg (6.74 KiB) Zobrazeno 1389 x
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Rox100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 27.09.2010 21:02
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od Rox100 »

Chlapi, když se zašroubováná pístek do třmenu, tak se nakonci se zastaví (utáhne)? Já že jsem ho sešrouboval pěkně pomalu a jemným tlakem rukou dolu,ale už jsem až myslím na dně válce aj podle prachovky a s pístkem jde pořád točit doprava.. je to normální funkce toho mechanizmu, nebo tam musím mí něco blbě... :|

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od M@ty »

I když je pístek ve spodní poloze, tak se s ním dá pořád otáčet. Protáčí se v mechanizmu ruční brzdy. Dosedací plocha pístu je v tu chvíli trochu "utopená" v prachovce.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Rox100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 27.09.2010 21:02
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od Rox100 »

Tak resume je takové, že mně zbyl jediný O kroužek. V sadě byly dva a ten menší jsem dal k ose ruční brzdy. Větší zbyl... Pak tam byl ještě kroužek s břitem a ten je velikostně shodný s okroužkem vyjmutým z mechanizmu v pístku. Asi inovace. takže do pístku jsem dal těsnění s břitem. Montážní tuk jsem použil ATE, kompatibilní s brzdovou kapalinou. Bronzové pouzdro osy páky ruční brzdy jsem namazal červeným tukem v sadě Frenkit určeným k namazání vodicích čepů třmenu.
Přílohy
tesneni_Frenkit.jpg
tesneni_Frenkit_01.jpg
tuk_cepy_01.jpg
tuk_cepy_02.jpg

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Frenkit těsnění navíc

Příspěvek od M@ty »

U těchto těsnění je důležité je nemazat čímkoliv co obsahuje minerální olej. To jsou prakticky všechny vazelíny kromě silikonové. Jinak guma zpuchří, nabobtná a rozhodně nesplní svou funkci. Takže pokud tebou použitá vazelína toto plní, není problém.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“