Legalita pneu/kola/ M+S

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
silver.star
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.05.2013 23:00

Legalita pneu/kola/ M+S

Příspěvek od silver.star »

Ahoj, zajímalo by mě jak je to s legalitou kol, ani ne tak ve vztahu k silniční kontrole a stk jako k případnému řešení pojistné události a použitelnosti.

Originální rozměry jsou:
R15 205/60 7J ET35
R15 195/65 6J ET45 M+S

Co se stane když na ty 6J ET45 dám 195/65 ale letní a budu na nich jezdit jenom v létě a ne celoroční? Prakticky vim, bude to v létě lepší než ty M+S. Ale může nějakej kkt z pojištovny potom mít problém?

Případně jakej bude rozdíl v jízdě, brždění a aquaplaningu jesti tam dám místo 195 ty 205?

Děkuju moc za názory

BTW včera večer mezi mirošovicema a prahou dvě zajímavý nehody, podle mě oboje aquaplaning, samo z nedodržení rozumný rychlosti vzhledem k podmínkám...
W123 300D T
G3 1,9TDi 66kw
Ex Passat 5,5 1,9TDi 96kw

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Legalita pneu/kola/ M+S

Příspěvek od FandaTDI »

chvilku mi trvalo pochopit o co jde ("legalita" by měla bejt, i když v praxi ne vždy, stejná pro policajty i pojišťovnu a Mud and Snow nejsou celoroční ...), ale možná to neni úplně blbej dotaz - jestli se nepletu, hlavní je splnění rozměrů kol/gum a to, jestli si na ně dáš zimní nebo letní už by měla bejt tvoje věc (pokud použiješ pneu pro ""správný"" období s předepsanym dezénem) - opravte mě, jestli se pletu...

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Legalita pneu/kola/ M+S

Příspěvek od Dymák »

je to malinko jinak - pokud máš v TP pouze rozměr pneu, tak na autě můžeš mít letní, zimní, nebo M+S....
pokud máš v TP rozměr pneu a za tím M+S (bývá to u alternativ pneu) - tak můžeš opravdu pouze M+S....
Když Kocourkov, tak pořádnej
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalita pneu/kola/ M+S

Příspěvek od hanisz »

presne jak rika dymak.. taky bych chtel mit letni pneu v rozmeru jako mam M+S alternativu ale nejde to
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“