Nechodí servo - VYŘEŠENO!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nechodí servo

Příspěvek od mastibruch »

No já mám taky doma jedno servo (původní co netlačilo) rozdělané a připravené na repas ale nějak teď na to není čas ani chuť. Kámoš pár servo čerpadel s mým problém repasoval a říkal že stačí rozleštit ty plošky které jsou na tom válečku aby se na volnoběh pohybovaly a je po problému. ;-)Teda pokud není hotové ložisko. No asi jsi měl hold smůlu. Ten propouštěcí ventil by měl být tady na poslední fotce pokud se nepletu... http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=164&t=268274" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Jo, to je on. Ale při kontrole normálně hladce chodil a nezadrhával se.
Něco jsem teď na honem proštudovával zkrze tento ventil a vypadá to, že v soustavě je stále přebytečný tlak, který je tímto ventilem pouštěn zpět do nádobky a proto tam v ní mám ten šrumec.
Pro ty zvědavé zde: http://mechmes.websnadno.cz/dokumenty/p ... rizeni.pdf
Podle nákresů s průřezy hřebenu s posilovačem bych mohl mít nějaký bordel v "radiálních a axiálních kanálcích" na torzním členu řízení. Takže asi opravdu budu muset opět měnit hřeben. Ještě mu zkusím dát pořádnej céres, zda se to náhodou "neprotlačí" ven, ale moc nádějí si nedávám.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nechodí servo

Příspěvek od mastibruch »

No ale když jsi zkoušel jak jsem četl předtím takové množství čerpadel tak musí být problém v něčem jiném. Podle mě jestli ti někde přes hadice nepřisává vzduch a proto ti to tam potom dělá ten vír v nádržce. A nebo to bude tím ventilem že to nějak špatně propouští. Ale když zase teď to servo tlačí a předtím netlačilo.... Ze srandy bych zkusil vzít nějaké jiné servo ( určitě jich máš ještě dost) a dát ho tam. A zkusit jak bude fungovat s tím origo olejem..
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Nechodí servo

Příspěvek od wrot »

Ahoj mně to čeřilo olej a také vyměněny 3 čerpadla a nakonec to bylo řídící tyči nejdřív bych prubnul jen tu tyč řízení pak další servo

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Já tu tyč (převodku) právě měnil už 2x a bez úspěchu. :roll:
Dnes jsem koupil poslední, co nebylo měněno - tlaková hadice mezi servem a řízením. I když byla profouknuta a zkontrolována, je tu podezření, že může být zborcená některá z vrstev a při tlaku oleje (vzduchu ne) to činí překážku. Zítra pokud nebude hukot v práci to prubnu a uvidíme.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nechodí servo

Příspěvek od mastibruch »

A to myslíš tu tlakovou hadici co vede ze serva do převodky?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Jo, tu.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nechodí servo

Příspěvek od mastibruch »

Někde na youtube, jsem kdysi viděl video kde borec měnil tu trubku, protože ,u řízení vydávalo šílené zvuky. Teď to ale nemůžu najít....
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Nechodí servo

Příspěvek od wrot »

jak jsem již psal soused jednou dělal brzdy na moskviči a pořád mu to nebrzdilo pak zjistil že vnitřní část hadičky byla poškozená a při tlaku se zavřela jako chlopeň

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Tak přátelé, mohu zodpovědně prohlásit, že ani tou posranou trubkou to není :budo:
Jediné, co nebylo měněno je nádobka i z té jsme pro sichr vyškubli sejtko, takže tam není lautr nic.
Zbývá asi už jen sehnat nějakého zaříkávače aut. :evil:
Servo stále na plno tlačí kapalinu zpět přes přetlakový ventil do nádobky. Na volnoběh to posiluje jen pár vteřin po nastartování na studený motor. Pak to plus mínus posiluje až tak od 1100 otáček s tím, že servo kňučí jak přišláplý pes a olej po týdnu použití se podobal na vyjetej motorák.
Abych vyloučil i chybu zpětného ventilu u převodky, tak jsem tam fouknul ten starý, který už není zpětný, ale plnohodnotný průtokáč.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nechodí servo

Příspěvek od mastibruch »

Tak to je maras!!!
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nechodí servo

Příspěvek od xerxes »

mazec jedině že by se něco pojebalo v servo tyči

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Už to neřeším. Zvykl jsem si. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechodí servo

Příspěvek od Tunningkiller »

cus, tak asi nejsi sám:) mám podobný problém, jak jsem psal o stránku zpět o výměně servočerpadla, že vše super atd. tak sem to asi zakřik. Nový servočerpadlo má stejnej zvuk jak elektromotor popřípadě třeba el.servořízení u fabie to sem překousl, ale po delší době provozu mi přestane posilovat svině, když jedu nebo popojíždím tak v poho ale jak stojím tak někdy posiluje jindy ne, jak přidám otáčky tak se to většinou vzpamatuje ale nechápu proč mi to dělá po výměně servočerpadla, předtím krom toho že mi tekl přez ložisko olej a kňučelo v plným rejdu to fungovalo super:) olej sem dával origo od vw:) napodělání

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Tak to je přesné! :twisted:
Dělal jsem v posledním týdnu několik proplachů oleje, protože jak jsem psal, rychle mi tmavne (ten origo zelený. U červeného se mi to nestávalo). A po každém proplachu servo vydávalo jiné zvuky. Jednou kňučí jako elektromotor, po dalším ne, pak zase jo, pak méně atd.
Už na to kašlu. Na volnoběh nejezdím. Ale při parkování ve městě je to peklo :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“