Silenty motoru vs. silenty převodovky

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Silenty motoru vs. silenty převodovky

Příspěvek od mastibruch »

Ahoj kluci chtěl jsem se zeptat jenom na takovou maličkost. Teda spíše aby mi někdo potvrdil mou hypotézu. :D Před tím než jsem odjel na dovolenou jsem nechal vyměnit silentbloky na převodovce protože jsem je prostě měl koupené. Míval jsem problémy s občasnnými vibracemi při akceleraci a když jsem zařadil D tak chvilku jako by trvalo než tam rychlost skočila a trohu to koplo. Po výměně silentů tylo auto jako vyměněné takže nic v výše popsaného. Avšak tenhle stav trval pouze nějkých 800 kilometrů cesty do chorvatska pak se vrátilo vše zpět. Z toho usuzuju že jsou v háji totálně silenty na motoru které po pár kilometrech zničily ty nové na převodovce. Je tomu tak?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Silenty motoru vs. silenty převodovky

Příspěvek od Dymák »

ty vejce na převodovce jsou je obyč silenty z gumy, kdežto na motoru máš hydroložisko plus vpředu v chladičovce je ještě jden gumovej.... takže že by to vyrvalo tu gumu za 800km po dálnici,m je mi divný, ale záleží na matroši - ta druhoška je taky bída :wink:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Silenty motoru vs. silenty převodovky

Příspěvek od mastibruch »

No dával jsem tam meyle. No vyměním na motoru a snad bude po vibracích. Ale tak jestli byly ty silenty na motoru KO tak mohly zlikvidovat ty na převodovce né?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Silenty motoru vs. silenty převodovky

Příspěvek od Dymák »

to jo, ale 800km po dálnici a s automatem mi příjde jako krátká životnost (a meyle zrovna úplně špatný není)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

lukin1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.05.2012 23:11

Re: Silenty motoru vs. silenty převodovky

Příspěvek od lukin1984 »

Zdarvím fauvéčkaři! Nevím zda můj dotaz spadá do tohoto vlákna, ale zkusím... Mám problém na passatu 2004 1,9tdi 96kw (nějaký blbec -původní majitel to v německu chipnul, takže aktuální výkon neznámy). Když se rozjíždím, nebo zpomaluji (puštěním plynu, nikoliv bržděním) a občas ostrým otočením volantu do zatáčky, klepne mi v přední nápravě - jenom jednou ťukne kov na kov(?) a to paradoxně né pokaždě. Měl jsem podezření na homokineťák, ten vypadá ale v pohodě (navíc ze zkušenosti vím, že klepe při zatáčení většinou vícektát, než jednou), zkoušel jsem čepy, ty taky drží. Poslední co mě napadá jsou silentbloky/něco se spojkou - jenomže to by asi nedělalo při zatáčení. Máte nějaké nápady/zkušenosti? Díky za přínosnou odpověď.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Silenty motoru vs. silenty převodovky

Příspěvek od mastibruch »

Jestli to je takové tupé ťuknutí tak to ti nejspíše mlátí motor do haubny ale tak čert ví. O kontrole silentů motoru případně prevodovky je tu toho napsané hodně stačí hledat.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Silenty motoru vs. silenty převodovky

Příspěvek od wrot »

otevři habnu dej cihu před přední kola a skus cihly přejet a přitom koukej tou dírou pod habnou jak se ti zvedá motor pokud hodně tak přední silenty v hajinebo to poznáš až ti motor vyklepe do habny dulek :pleasantry:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“