Něco pořád klepe

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
penizek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.02.2010 17:31

Něco pořád klepe

Příspěvek od penizek »

Zdar lidi, potřeboval bych poradit. Mám pašíka b5.5 a nedávno jsem měnil všechny ramena i s čepama na přední nápravě jal levou tak i pravou stranu. Něco mi pořád klepe a slyším to asi z levé přední strany, ale vůbec nevím co by to mohlo být. Ale to klepání už bylo před tou výměnou a stále přetrvává. Kdyby někdo věděl co to asi je,dejte vědět.Díkes budu vděčný. :(

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: problém

Příspěvek od Bastard »

Ahoj, ZDE NENÍ PROSTOR PRO RADY O VAŠICH AUTECH, využijte prosím další podsekce na tomto foru. V Club & Web se řeší pouze věci ohledně Clubu a Webu.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Něco pořád klepe

Příspěvek od Rouballik »

Přesunuto do správné sekce.

Uživatelský avatar
dr.mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 07.07.2010 15:44
Bydliště: zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco pořád klepe

Příspěvek od dr.mudrc »

Ahoj mam ten samy problem jde to zleva zepredu a je to jako by se neco trhalo od karoserie pri kazdem zhoupnuti auta. Divali se mi na to 3 mechanici a vsichni me rekli to same. Neví. Zkusim jeste vymenit tlumice. To je posledni vec co by to mohla delat.

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Něco pořád klepe

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, taky řeším podobný problém - mám ramena nové (MeyleHD), tlumiče Sachs 3 roky staré v dobrém stavu, slyším bouchání jakoby o kastli někde z levé přední části při přejetí větší i menší nerovnosti (né vždy, ale většinou). Nechal jsem zatřepat s autem na STK jestli to nedělá nějaký silentblok nebo čep ramene, ale to je v pořádku - nejhorší je, že na tom STK se to moc neprojevilo, protože tam se nedá nasimulovat taková rychlá svislá nerovnost. Nakonec mi technik na STK poradil preventivně vyměnit horní uložení předních tlumičů a ještě k tomu vyměním axiální táhla (jsou tam menší vůle). Jinak mě zatím nenapadá po čem jít dál, třeba to nakonec bude uložení motoru, to ještě zkusíme prověřit s kámošem pak.
S pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Něco pořád klepe

Příspěvek od M@ty »

Než začneš bezhlavě měnit díly, tak zkus nejprve přetáhnout všechny šrouby ramen a horního hliníkového držáku horních ramen př. nápravy. To uložení tlumiče stojí sice pár korun, ale přesto vydrží celkem dost. Neříkám že nemůže být v háji, ale ještě bych kouknul na uložení stabilizátoru. V těch gum. pouzdrech nesmí mít vůli.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Něco pořád klepe

Příspěvek od DJ_blueFISH »

M@ty píše:Než začneš bezhlavě měnit díly, tak zkus nejprve přetáhnout všechny šrouby ramen a horního hliníkového držáku horních ramen př. nápravy. To uložení tlumiče stojí sice pár korun, ale přesto vydrží celkem dost. Neříkám že nemůže být v háji, ale ještě bych kouknul na uložení stabilizátoru. V těch gum. pouzdrech nesmí mít vůli.
Zdar, díky za užitečné rady, už jsem se na to k večeru koukal a nakonec jsem našel na přední levé straně povolené šrouby toho céčka co spojuje stabilizátor a spodní rameno, takže jsem to nadoraz dotáhl když auto sedělo na kolech na zemi a zítra dám vědět jestli to bylo opravdu ono. Ty šrouby byly mastné od oleje (zřejmě tam trochu steklo od tlakových hadic saní nebo od IC, trocha oleje občas prosákne když tomu dávám zabrat), takže zřejmě proto se ty šrouby povolily. Ale nechápu, že jsme na to nepřišli na STK, když se třepalo s celou přední nápravou...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Něco pořád klepe

Příspěvek od M@ty »

Tak zrovna na naší víceprvkovou nápravu jsou třesadla na STK nevhodný práskač. To by čep musel mít velkou vůli. Když je to pohromadě, tak se menší vůle špatně hledá. Špatná horní ramena jsem si utvrdil až po jejich demontáži z těhlice. Měl jsem na ně podezření a také se potvrdilo, ale ne dokud jsem to nerozebral.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Něco pořád klepe

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Takže mě dotažení těch šroubů u céčka pomohlo, uložení tlumiče teda nechám být. Je fakt, že místo té třepačky na STK mi pomohlo v odhalení této vůle spíš houpání s autem, ale bylo potřeba pořádně zatlačit (v okolí blatníku), aby se to zhouplo a udělalo nějaké klepnutí. Díky za pomoc, snad to budou mít i ostatní jako takovou prkotinu :)
><((('>

smile333
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 21.12.2012 20:57
Bydliště: Klatovy

Re: Něco pořád klepe

Příspěvek od smile333 »

mám podobný problém při velkém rejdu v nižší rychlosti, tlumiče a pružiny jsou nové, pomalu se chystám koupit nová ramenatak snad to přestane

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Něco pořád klepe

Příspěvek od xerxes »

ramena celkem ranec peněz aco když to nebude ono?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“