ABS- zkrat na plus

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

ABS- zkrat na plus

Příspěvek od falen »

Ahoj,

na Vagu mi to hlásilo zrat na plus na právém čídle ABS - čidlo jsem koupil nové a nátáhl znovu kabely k čidlu - původní kabel jsem uštípl kousek za konektorem u jendotky ABS abych to měl na co napojit... . VAG hlásí pořád to samé. Může to být přímo v konektoru??Nebo v jednotce ABS?? Jak to zjistit?? Děkuji.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ABS- zkrat na plus

Příspěvek od xerxes »

pochybuju že by to bylo v jednotce špiš kukni na ten konektor

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: ABS- zkrat na plus

Příspěvek od falen »

Tak vytáhnu staré téma. Konektor je OK. Jednotka jednou dávala proud po druhé né - do čidla v pravo... . Auto el. to napájel zpět na ty staré kabely. Takže jsem objednal ABSko taky od člena -> je určitě dobré, protože mi AB aspon při startu zhasne, ale ak se rozsvítí.

Na Vagu jsme při jízě koukali co to ukazuje a toto čidlo ukazuje hovadiny -> čím by to mohlo být ? Mohla původní špatná jednotka oddělat čidlo ?? Nebo může být v pytli ten kroužek na snímání?? Kde je? Jde vyměnit jednoduše ??
B5 81Kw AFN 1998

Díky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ABS- zkrat na plus

Příspěvek od xerxes »

neni někde ještě problem v kabelaži?ještě bych raději pro jistotu prověřil to čidlo

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: ABS- zkrat na plus

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, já jsem taky jednu dobu řešil blbnutí ABS, přes diagnostiku mi to ukazovalo zkrat na pravém předním kole a to i po výměně toho čidla (sice to trochu pomohlo, kontrolka ABS se rozsvítila o něco později, ale pořád tam byl problém). Nakonec jsem zjistil, že mám vlhkost v tom konektoru u ABS jednotky, bylo tam minimum vody (sotva pár kapek), ale to už stačilo na zkrat a blbnutí hodnot z čidla. Vysušil jsem ten konektor horkovzdušnou pistolí a raději i vystříkal čističem brzd a pak už bylo vše ok :)
Snad to pomůže, s pozdravem ><((('>

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“