homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

Ahoj potrebuju poradit uz si nevim rady. Vymenil jsem kinetak na leve strane Meyle.po vymene mi pri dobrzdeni malinko zavibruje pedal (skoro jako abs)a ozve se zvuk jak kdyz nekdo brnkne na strunu.pri brzdeni to nedela jen kdyz uz skoro stojim,proste dobrzdeni tak to udela. Napadl me abs krouzek.znovu jsem to sundal vycistil nandal,dotahnul furt to samy.uz nevim co by to mohlo byt?diky za rady specha

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Dymák »

jj, dělá to při rychlosti třeba 3km/h - kopne ABS do pedálu, co?
je to skutečně špatná funkce čidla ABS, která vzniká často po výměně ramen, kloubů, atd... a je zapříčiněna buď špatnou (velkou) vzdáleností mezi čidlem a věncem ABS, nebo nečistotou na čidle, nebo věnci...
ještě jednou pořádně vyčistit - nejlíp kompresorem
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

No pri maly rychlosti nebo kdyz brzdim tak pri dobbrzdeni kdyz uz skoro stojim. Kdyby to bylo cidlo tak by se rozsvitilo na budikach ne?a jak si mam vysvetlit ten zvuk-takovy brnknuti na strunu.a nekopne to tolik jako pri abs.je to takovy jemny zabrneni.jinak kompresorem jsem to vyfoukal

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

Takze dat jiny kloub?

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Dymák »

to není kloubem, to je fakt ABSkem... není to vyloženě chyba ABS(neprůchozí čidlo), ale prostě jedno čidlo bere tu malou rychlost jako nulovou a zbývající čidla ne - proto se spustí ABS. Na VAGu si hoď čidla ABS, pohybuj autem a sleduj rychlosti na čidlech...
Já bych to znova profouk, prostříkal, promačkal kabel k čidlu a tak...
nebo netrefil jsi to čidlo při výměně toho kloubu?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

Dymák píše:to není kloubem, to je fakt ABSkem... není to vyloženě chyba ABS(neprůchozí čidlo), ale prostě jedno čidlo bere tu malou rychlost jako nulovou a zbývající čidla ne - proto se spustí ABS. Na VAGu si hoď čidla ABS, pohybuj autem a sleduj rychlosti na čidlech...
Já bych to znova profouk, prostříkal, promačkal kabel k čidlu a tak...
nebo netrefil jsi to čidlo při výměně toho kloubu?
Aha,no netrefil,ale je mozny ze jsem se treba o nej oprel nebo kdy jsem pootacel kotoucem tak jsem s nim mohl pohnout, to by na to melo vliv?Lze podle neceho poznat jakou ma mit to cidlo polohu nebo jestli s nim vubec jde nejak pohnout treba? Ze jsem treba nechtene malinko prihnul ten drzak a cidla a snima treba pod spatnym uhlem?

cim ho nejlip vycistit? díky

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Dymák »

Tam není držák - v litinový těhlici je otvor a čidlo je do něj na fest zastrčený - mohlo se stát, že se ti o kousek povytáhlo (stačí opravdu kousíček a už to zlobí), nebo na něj napadal bordel, nebo vazelína...
já to čistím "break cleanem" ve spreji, ale stačí jekejkoliv odmašťovač
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

milan1910
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 28.09.2011 21:00
Bydliště: teplice

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od milan1910 »

Přesně Jak říká Dymák před týdnem když jsem menil manžetu kynetáku tak to samé kopalo to pak jsem chtel čidlo vyčistit při snažení ho vyndat se my podařilo ho překroutil tak jsem koupil nové cca 500kč a už je vše jak má
Naposledy upravil(a) milan1910 dne 02.11.2013 20:22, celkem upraveno 1 x.
Passat b5 TDI 81kw

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

ok takze staci cistic na brzdy jo? je mozny ze tam jeste nejaky bordel zustal, byla prdla manzeta a kloub zacal cvakat proto jsem menil, takze se tam mozna dostal bordel skrz tu prasklou manzetu... zkusim to jeste jednou vycistit.. díky

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

Takze problem pretrvava uz fakt nevim do p*dele. Znovu jsem vyndal kloub,vycistil cidlo break cleanem od wurtha, vycistil zuby na abs krouzku a dela to porad. Trochu spiny tam bylo od montaze ale nic hrozneho. Cidlo se pohnout urcite nemohlo, drzi tam fest, nelze s nim hnout.Kabel nikde poruseny neni. Nemuze to byt opravdu tim kloubem? treba spatny kus? tzn malinko jinak vysoustruzena nabehova hrana takze je abs krouzek o nejaky ten milimetrik jinde takze to spatne snima? Jakto ze se nerozsviti ABS?
díky

Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Funstorm »

delalo me to take...cidlo zatlac o kousicek bliz ke kloubu a to me problem vyresilo...
Fully loaded 3BG Exclusive

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

jak ho mam zatlacit, skousel jsem na nej lehce rukou kdyz jsem to cistil, ale ani se nehlo. Jak jsi na nej zatlacil ty? Co jsi daval za kloub?

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

Jenom dodam ze cidlo jsem nevyndaval ani s nim nehejbal. Mozna by pomohlo ho vyndat a vycisti poradne??? ono prece jenom kdyz je tam zastrcene tak se cisti spatne. Ale bojim aby ho pri vyndavani neposkodil?

Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Funstorm »

kloubu uz jsem par menil...ale tenhle problem byl pri vymene manzety...z vrchu cidla si muzes vzit klic uz nevim velikost asi 17 nebo 19...prostrikni to WDckem a klicem ho pootacej sem a tam a pak ho muzes i vytahnout...ale ja bych s nim je pootacel a lehce zatlacil...ale jen trosku abys ho nezatlacil moc a neznicil ho tim ze ti bude drhnout o ten abs krouzek
Fully loaded 3BG Exclusive

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: homo kloub b5,5 tdi 96kw problem

Příspěvek od Ryback »

jasny zitra zkusim a dam vedet snad to pomuze, a neskurvim to tim wdckem?myslim ze wdcko je mastny aby to nenateklo treba na to cidlo kam nema kdyz uz jsem s tim tak cistil :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“