B5 kola v TP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
JacobCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2013 09:05

B5 kola v TP

Příspěvek od JacobCZ »

Zdravim, chci se zeptat majitelů B5, jaký největší kola mají zapsané v TP. Koupil jsem si pašíka, dřív jezdil v Německu, a je na 17 kolech, ale v TP má kola nejvíc 16" ale na netu je dost lidí, co mají na tom 17" a klidně i víc. Rád bych tedy věděl, jestli opravdu v základu je v TP jenom 16" nebo mi tam prostě jen větší rozměr chybí.. a pár lidí mi říkalo, že i kdyby tam ty kola byly napsaný, tak že takhle velký už pro to auto nejsou dobrý, že se s nima zbytečně pere a mrví to nápravy. Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od PlusOne »

B5 měla tuším v sérii max. 16", B5.5 pak 17".
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

JacobCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2013 09:05

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od JacobCZ »

jo, tak to jsem potom v klidu s tímhle. Tak se teda jen zeptám, jestli je něco na tom, že ty kola na to už jsou moc velký a je to zbytečnost to tam dávat, nebo dokonce že to odpraví zavěšení atd.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od mastibruch »

17 náctky nejsou vůbec velké kola myslím si že je to tak akorát i 18 to určitě snese do 19 bych už nešel.... Ale samozřejmě že se 16 budeš mít nejmenší spotřebu.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od Globettroter »

Mam b5 66kw ,v TP mam zapsané max 16-ky.
Auto jsem koupil na 17-kách (vypadalo to hezky), ale na zrychlení a spotřebě to bylo znát...dal jsme 16-ky Road America(jelikož se mi nejvíce líbily) a je to pro tuto motorizaci myslim optimální. (15-ky na zimu)
Samozřejmě na 150-ti konovém passatu je to něco jiného :wink:

JacobCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2013 09:05

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od JacobCZ »

No mám v tom 1.8T, ale bez počítače, takže spotřeba se špatně odhaduje. Teď jsem na tom měl na léto 17" kola, s pneu Michellin, nevim který přesně... ale byly dost široký a lidi mi pořád říkali, že to na to auto je moc velký už. Auto reagovalo na každou nerovnost a občas na těch našich silnicích to bylo hodně práce ukočírovat...prostě jako když to auto plave, nevim proč jsem si myslel, že čím větší disk, tím líp to právě drží směr. Teď tam mám 15" zimní a auto mnohem líp drží směr, je mnohem klidnější a přestalo mi táhnout doprava... což byl na těch 17" jev kterej mi nevysvětlili ani na geometrii, kterou udělali dvakrát a auto furt táhlo ke straně. Tak jsem teď takovej nerozhodnej, jaký kola shánět, protože s těma 17" to vypadalo fakt moc hezky, zas ale ten komfort takovej nebyl.

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od Globettroter »

Přesně vim jaký to je pocit :wink: . Na 15-kách jede člověk pomalu jak v bavlne a na těch 17-kách mi to taky na sebemenší nerovnosti klepalo do řízení(člověk by pomalu poslepu spočítal kolik kočičích hlav přejel ...) , potahovalo různě do stran...
Na efekt hezké ale komfort a na našich silnicích mě přiměl k tomu je prodat a dal jsem 16-ky. Mam rodinu (2 děti) takže jezdim spíše klidně a upřednostňuju měkší svezení.. :wink:

JacobCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2013 09:05

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od JacobCZ »

dík Globettroter, tohle jsem asi potřeboval slyšet :D seženu teda někde hezký 16" a aspoň nemusim řešit kde kdo a jak by mi kola zapsal do TP

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od PlusOne »

Globettroter píše:Mam rodinu (2 děti) takže jezdim spíše klidně a upřednostňuju měkší svezení.. :wink:
No, a proto jsem svoje auto osadil osmnáctkama, a navrch přihodil tvrdší podvozek :D
Manželka i kluci jsou zvyklí z Golfa, kterej je ještě o něco níž, a je to dobré vytřásadlo, takže Passat je furt relativně pohodlnej :) No problem... na našich silnicích jdou ramena do 3,14či rychle, a je poměrně jedno, co tam máš za kola.
Širší guma rovná se větší valivý odpor, což taky znamená větší tendence tahat za volant v případě nerovností, když přezuju z 15" na 18", vždycky si na to chvilku zvykám, ale není to žádná tragédie, jezdit se na tom dá naprosto s přehledem. Je to citlivější na vyjeté koleje, a na mokru je potřeba si dávat větší pozor, ale jak říkám - dá se bez problému, je to jen a jen o zvyku. Rozdíl ve spotřebě tak půl litru u nafťáku v neprospěch letních kol.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
mattes
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2035
Registrován: 25.09.2007 18:08
Bydliště: Ostravwa

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od mattes »

ja rozdil ve spotřebě nijak nepozoruju,letni mam 18",zimaky mam 15"
Bo není čas

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od adam.87 »

Na Pasatu mám 16" letní a 15" zimáky a rozdíl ve spotřebě a pohodlí není poznat.Ale jak dám na Octu letní 17" tak cítím každý přechod asfaltu a díry mi vyrážejí dech,kočičí hlavy děs,spotřeba se zvýší asi o 0,5 litru,auto jde pomaleji za plynem ale za tu parádu se to dá vydržet :good:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od Globettroter »

PlusOne píše:
Globettroter píše:Mam rodinu (2 děti) takže jezdim spíše klidně a upřednostňuju měkší svezení.. :wink:
No, a proto jsem svoje auto osadil osmnáctkama, a navrch přihodil tvrdší podvozek :D
Manželka i kluci jsou zvyklí z Golfa, kterej je ještě o něco níž, a je to dobré vytřásadlo, takže Passat je furt relativně pohodlnej :)

Nojo , ale asi nemáš nejslabší motor který se do Passata dával :D Na 18-kách bych se rozjel asi jen z kopce :laugh:

NOTiXiNiS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.08.2012 07:58

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od NOTiXiNiS »

Pred casem jsem resil stejny problem. Nakonec jsem nasadil 215/50 R17 a maximalni.spokojenost. mam 81kw v zakladu. Mam upravu motoru (vetsi turbo, vstriky, vetsi sani, SW) a kdyz jsem prezul na 15 zimaky tak hruza. Neni to takovej pozitek z jizdy jak na tech 17'. Ale kazdy at si vyzkousi a poridi co se mu bude libit.

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: B5 kola v TP

Příspěvek od Mirek.Sluka »

Ja mam zimaky taky na 15 kolech a letnaky na 17 s vyssim profilem a svezeni je dost podobny,vyhoda je jen ze na sirsich se daj lepe rezat zatáčky :-D To na tech 195tkach se zas jezdi dobře na spotřebu ted v zime :-)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“