Přední pružina - kterou koupit?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od M@ty »

Takže teď máš hmotn. tř.9. Pokud ti tedy nesedí zadek na zemi, tak stejnou tř. mají LESJÖFORS 4095056 , 4085713 , Kayaba RH2880.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od cernohousmartin »

Ahoj. Potřeboval bych poradit. Měnil jsem pružiny na svém autě,jedná se B5,5 combi 2.8 v6 4 motion manual. Před výměnou auto tahalo zadek strašně po zemi,myslel jsem že jsou na zadku utahaný pružiny. Tak jsem koupil všechny 4 nové. Na předku teď mám Monroe SP0068,na zadek mě prodali nějaké CS Germany,na přesné označení si nevzpomínám. Bohužel zadek je stále níž než předek, dá se říct že výška auta je naprosto stejná jako před výměnou. Výška předku mě vyhovuje,jedná se mě o tu zadní část. Dají se koupit nějaké jiné pružiny aby auto bylo vzadu vyšší a nevypadalo jako motorový člun. Bohužel původní pružiny doma už nemám,takže barevné označení nevím. Děkuji moc za rady.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od M@ty »

Jakou máš výšku od země k lemu blatníku (na standartních pneu) ??? Počítám že s Monroe SP 0068 to bude něco mezi 68 - 70cm.

Takže nejspíše budeš mít hmotn. tř. 17 OEM č.4B0 511 115L - nejlevnější jsem teď honem našel Meyle : http://www.levnetlumice.cz/audi/a6-4b-c ... -16983.htm
a Monroe - http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/p ... -a6-avant/
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

zorg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2012 10:53

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od zorg »

Jak se pozná, že jsou pružiny unavené? Budu teď dělat tlumiče, tak že bych to vzal při jednom. Ale zase se mi nechce zbytečně vyhazovat kolem 800 za kus, kdyby měly být dobré. Mám nalítáno 250t. km a podle mě to nikdo nikdy neměnil, plus posledních 70t. jsem docela prasil :blush: Výšku lemu bych musel změřit. Každopádně na jedné zadní je už puchýř v barvě, odlupuje se, ale prasklé snad zatím nejsou. Dík za info.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od M@ty »

Pokud ti to nějak výrazně nesedí tak bych se na to vykašlal. Změř tu výšku k lemu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

zorg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2012 10:53

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od zorg »

Tak gripu není nikdy dost :) Ono už defaultně to moc nesedí a teď s vylítanym podvozkem docela bída. Doufám, že po výměně tlumičů se to zlepší - chci Billsteiny. Pašík je 1.9 96kW (AVF myslím) kombi kryplík předohrab s traverzou vzadu. Změřím zítra (tj. od nejvyššího bodu lemu blatníku k zemi?)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od M@ty »

Ano od nejvyššího místa lemu k zemi. Snad nemáš nějaké atyp pneu. :lol:

Bilstein jsou dobrá volba. Já mám Sachs a jsou dost měkké. Původní originál též Sachs byly možná o chlup tužší. Tohle vědět tak dám dopředu Bilstein.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

zorg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2012 10:53

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od zorg »

Mám fungl nový 16" PremiumContacty, už ani tak neproměřuje tacháč jak je najednou vyšší vzorek, odhadem už jen o max. +3km/h :)
Tak předek je 68.5, zadek vpravo 69.7, ale vlevo 67.5 :-? Když jsem měnil kola, tak se mi vyloženě ruplá nezdála, jen jak jsem psal - ten smalt oloupanej resp. puchejř odlouplý na jednom místě trochu, ale třeba je fakt načatá. A nebo to může bejt tlumičema, který jsou nejspíš na tuty v háji příp. rozmlácenejma dorazama, že by jeden byl víc? Rozebírat to budu v pondělí, tak uvidíme, co z toho vypadne a juknu jestli najdu ty barevný kódy.
Ještě se zeptám na rozdíl mezi těma Billsteiníma tlumičema: pochopil jsem, že tam mám mít B4. Pak B6 jsou psaný jako sportovní s nastavitelnou tuhostí - má se tím smysl vůbec zabývat?
A dále co se ještě vysírá na nápravě - třeba uložení stabíku nebo i on se nějak může unavit materiálově, že je to pak měkčí? Jak to poznám? Tyčky řízení snad poznám, když budou v háji.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od M@ty »

Na předohrabu to rozebereš rychle, takže bych se mrknul na stav tlumičů a horního uložení. Viděl jde jak se dokáže ten hliník rozpadnout (zoxiduje). Na zadní nápravě jsou pouze silentbloky uložení. Pružiny bych ti musel zjistit v Etce jakou máš hmotn. třídu nyní. Uvidíš co na nich objevíš. Mrkni ještě zda máš na pružinách to gum. uložení a zda nejsou na té vyšší straně dvě na sobě. Můžeš mít i každé brko jiné...

S tlumiči Bilstein nemám osobní zkušenost takže ti neporadím která řada postačí. Vím že dělají dvouplášťové a jednoplášťové. Pak ještě s tužší charakteristikou. Škoda že nejsou i dozadu na víceprvkovou nápravu. Sachs jsou dost měkké...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
MartynK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.01.2016 17:06

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od MartynK »

Zdravím všechny, jelikož jsem čerstvým majitelem passata.. obracím se s prosbou o radu, mám 1,9 tdi 96kW předokolka variant rok výroby 2002, již při koupi byl u passata předek vozidla značně níž o proti zadní části, když jsem byl na parkovišti a schválně okukoval všechny ostatní každý byl zároveň. Při přejezdu příčných nerovností - koleje a podobně se ozve "tupá rána", když jedu na špatné silnici tak nic, a zajímalo by mne zda-li to je jasný náznak vadných nejen pružin které jsou nejspíše unavené jelikož auto má najeto 293.000 a z toho důvodu na předku sedí a jestli "tupé rány" při přejezdu těchto nerovností souvisí s vadnýma tlumičema ? Bohužel jsem na svém předchozím autě měl tlumiče i pružiny v pořádku a nejel sem nikdy s autem které by mělo tuto "vadu"

Za rady či připomínky budu rád. Jelikož co jsem si pročetl celý strom tohoto topicu tak další legrace nastane při vybírání pružin... :/

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od M@ty »

Těžko říct takhle na dálku. Tupé rány může vyluzovat tlumič nebo klidně i náprava která je na kaši. Budeš muset zjistit v jakém stavu jsou jednotlivá ramena, jestli nejsou zlomené poslední závity na pružinách a zda nejsou tlumiče po smrti.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
MartynK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.01.2016 17:06

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od MartynK »

Tak jsem se na to vrhnul o víkendu.. a zjistil sem následující.. že přední tlumiče o proti zadním ( formou měření zde v příspevcích mám rozdíl cca 3,5 - 4.0 cm o proti zadku takže pružiny se budou 100% měnit. další věc která se bude dělat jsou tlumiče, jelikož nájezd 294.000 na původní je asi moc.. a co se týká tupých ran, myslel jsem že je to právě kvůli tlumičům a pružinám, ale mám vymlácená rameno které je blíže k řidiči ( to urpostřed "obmotané" ) návody jak vyndat tlumič i s pružinou jsem na youtube.com našel, ale teď řešíme jak dát novou pružinu na nový tlumič.. jelikož stahovák nemám a nemám ani možnost si ho půjčit.. je nějaký fígl ?

Předem děkuji za případnou radu jak zkompletovat tlumič a pružinu.

Přeji hezký zbytek dne.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od CentriFUGA »

Jedinej (a hlavně trochu bezpečnej) fígl je stahovák na pružiny ... ale mrkni se na youtube určitě ti poraděj :-D

Buď si to nech udělat někde kde to umí a mají na to stahovák a nebo si ho kup, alespoň takovejhle ...
http://autokelly.cz/#|WP2N0moO+EvNJ6ym9 ... 3WC4aZ5g==" onclick="window.open(this.href);return false;


Hlavně pružiny správně pootoč do misek, pak by ti to mohlo mlátit, už jsem to viděl, že si to někde dělal sám, nezarazil to v miskách k těm dorazům a mlátilo to a vrzalo ...

Uživatelský avatar
MartynK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.01.2016 17:06

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od MartynK »

CentriFUGA píše:Jedinej (a hlavně trochu bezpečnej) fígl je stahovák na pružiny ... ale mrkni se na youtube určitě ti poraděj :-D

Buď si to nech udělat někde kde to umí a mají na to stahovák a nebo si ho kup, alespoň takovejhle ...
http://autokelly.cz/#|WP2N0moO+EvNJ6ym9 ... 3WC4aZ5g==" onclick="window.open(this.href);return false;


Hlavně pružiny správně pootoč do misek, pak by ti to mohlo mlátit, už jsem to viděl, že si to někde dělal sám, nezarazil to v miskách k těm dorazům a mlátilo to a vrzalo ...
____________

díky moc za rady.. jelikož jsem do teď měl octavii tak je pro mne přední náprava u passata trochu španělská vesnice.. proto trochu tápu..

Přemýšlel jsem že s tím zajedu do servisu a dám jim na kafe jestli by mi to namontovali.. z pružin mám celkem respekt od doby co sem viděl frajera co přišel o přední zuby.. při této práci..

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední pružina - kterou koupit?

Příspěvek od CentriFUGA »

Upřímně kdyby si přijel za mnou, že sis všechno koupil, rozebral a chceš jen vyměnit tlumiče protože nemáš na stahováky, tak se mi to moc dělat chtít nebude ... budou chtít aby ti to vyměnili celý, ještě lepší i s materiálem ... Víš jak to je ... oni chtěj taky vydělat a ne nějakýmu "otravovi" za stovku měnit pružiny na přiveženým dílu ... taková výměna všech 4 pružin počítej tak 6kil ... tak bych to nějak nehrotil s tím si to dělat sám ...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“