Vhodný výběr pneu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stafik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.10.2007 05:30
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Vhodný výběr pneu

Příspěvek od Stafik »

Zdravím bando, mám pašíka 1.9 tdi 81 kw afn r.v. 99 combi a mám na něm zimní kola 195/65 R15
Chci kupovat nějaké pěkně litáky a pneu ale jak jsem se díval na rameno tak už teď pří takovém rozměru je dost blízko kola a tak mám obavy abych udělal dobrou volbu aby mi to někde nedrhlo. Chci užší a širší kola ale zase ne nějaké závodní střely v kterých mě po 20km začne bolet zadnice, zvlášť když u nás se často setkávám s vesnickou asfaltovou cestou. Prostě takový zlatý střed. Aby to dobře drželo takže asi nějaké širší.

Předem děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Vhodný výběr pneu

Příspěvek od FandaTDI »

tak co vlastně vybíráš a jaký že to chceš kola? :) Co se podívat do TP? ;) Nevim, co tam máš, ale za "zlatej střed" bych považoval např. 205/55/R16 , na naše cesty když "hlíny", tak spíš "měkčí" (který sice spíš zdeformuješ, ale zato hned při vymetení větší díry nerupnou a zároveň bejvaj spíš levnější, i když o něco těžší než nějaký "tvrdší" slitiny) a gumy nějakej "standart" (za mě Michelin, i když na příští zimu mam připravený nový Dunlopky SP WinterResponse2 a nevim, jestli jsem neudělal chybu - pokud bude zima jako letošní, tak asi jo, protože mě sice přesvědčily testama jízdních vlastností na mokru, sněhu i ledu, ale za cenu výdrže ... a to ještě bůhví nakolik jsou ty testy relevantní po tom, co se provařilo o ADACu ... )

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“