Bouchání zadní náprava 4motion

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Huďa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 30.01.2009 22:58

Bouchání zadní náprava 4motion

Příspěvek od Huďa »

Ahoj mám menší problém,který nemůžu vyřešit. Už delší dobu mi na pravém zadním kole něco bouchá při přejezdu přez nerovnosti. Jsou tam nový tlumiče a asi dva silenbloky,prostě se tam montpákou a ani na válcích nic neukáže,vše je tam dobrý. Mohlo by to být uložení tlumiče? To je jediný co mě napadá. Díky za rady!

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bouchání zadní náprava 4motion

Příspěvek od M@ty »

Tak spatne ulozeni tlumice bys poznal pri jejich vymene. Pokud to nejsou vylozene nejhorazne rany, ale spis tukani, tak bych sel po ulozeni stabilizatoru. Ale ten musis zkouset s napravou v provozni poloze. Kdyz auto zvednes na hever a pruzina roztahne tlumic do krajni polohy, tak se napruzi a vule v ulozeni nebude tak znatelna. Ale pokud za nej vezmes kdyz je auto kolech a v ulozeni bude stabilizator volny, tak je treba ty gumy popr. kosti na kraji vymenit.
Dalsi vec me napada zda mas vse poradne dotazene. Ty excentry musi byt celkem hodne utahle. Pak jeste koukni zda necestuji desky - jestli to pri brzdeni neprestane. Jednou se mi na ex aute povolil zadni tmen a taky jsem badal ve viceprvkove naprave a pritom stacilo srouby drzaku trmenu zajistit tmelem.
Je to blby takto na dalku radit kdyz si to nemuzu osahat sam.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bouchání zadní náprava 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Jestli je to takové ne moc velké "ťukání" a dělá to i na velmi malých nerovnostech, pak bych sázel na horní uložení, respektive možná na ne dobře utaženou matku tlumiče.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

spirib
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.08.2012 12:58

Re: Bouchání zadní náprava 4motion

Příspěvek od spirib »

Zdravim kolegov passat-torsenistov

Potreboval by som poradit so zadnou napravou 4-motion, zacala buchat tak som sa na nu asi pred tyzdnom pozrel a poviem vam ze tie silenty rozpadnute znhite su urcite este originalne, teda auto ma uz pomaly 15 rokov r.v. 99 tak je to slusna doba. Problem je ze v e-shopoch neviem nic zohnat, teda okrem tyciek stabilizatorov, fakt nic... robil to uz niekto ? mate nejake tipy alebo nejaku skusenost ?
Urcite by to pomohlo viacerim.

Vdaka

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bouchání zadní náprava 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Vnitřní silenty spodních ramen se sehnat nedají, leda celá ramena. Vnější jsou stejný jako u horních a ty sehnat jdou. Najdi si číslo dle etky a vyjede ti několik odkazů.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“