Výměna přední pružiny

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Darius4593
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.01.2013 23:34

Výměna přední pružiny

Příspěvek od Darius4593 »

Praskla mně prava přední pružina. Má někdo s vymenou pruziny zkusenosti?co všechno bude potřeba sundat? jak by to šlo nejjednodušeji vyměnit abych si neposkodil ramena. Mám passata teprv dva tydny tak se v tom jeste tak moc nevyznam. Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměna přední pružiny

Příspěvek od M@ty »

S prasklou pruzinou mam osobni zkusenost. Tak prvne musis zjistit co mas za pruziny. Je vic hmotnostnich trid. Laicky predek muze byt s novymi brky vys/niz nez na starych pruzinach.

Predni tlumici jednotku (pruzinu s tlumicem a hornim ulozenim) vyndas z auta po povoleni sroubu hornich ramen. Ramena vyklepnes z tehlice, pak povolis spodni sroub do vzpery (ramene) napravy a z motor. prostoru povolis tri srouby drzaku hornich ramen. Dal vezmes nejakou delsi paku (nejlepe s plochym profilem), ktere zapres mezi napravnici a predni spodni vzperu tak, aby si mel vic mista pro vyjmuti pruzici jednotky. Pak to chce jak jezka v kleci opatrne prostrcit okolo manzety vnejsiho kloubu. Pokud drzak hornich ramen pred tebou jeste nikdo nesundaval, tak tam bude na vodicim trnu smerem od kola takovy nerezovy vejirovity krouzek a ten musis nasilim premoci. Me se to povedlo plochym pacidlem, ktere jsem strcil mezi kastli a hlinik. drzak hornich ramen.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna přední pružiny

Příspěvek od xerxes »

doporučuji vyměnit obě najednou jena muže bt silnějši neboli unavena a pak to je oničem,muj nazor :wink:

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměna přední pružiny

Příspěvek od M@ty »

Tak o tom žádná...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
tomtva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 16.07.2010 16:24
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna přední pružiny

Příspěvek od tomtva »

cau delal jsem to pred mesicem na b5,5 spodni zavit ulitnul na strane ridice

pro jistotu povolit stabilizator
horni dlouhej sroub
sroub z tlumiče
uz si nepomatuju jestli jsem povoloval i spodni rovne rameno z tehlice ale rekl bych ze mozna ne jestli stacilo vyklepnout horni a povesit se na to smerem doulu vyhodit vydlicku tlumiče

potom 3 srouby od motoru a jde ven

pokud jeste napravu dlouho nikdo nedelal poradne odrezovacem vzit ty srouby a ocistit poctive zavity dratakem vyskrabnout drazky a zvovu vzit odrezovacem nechat chvilku pusobit umi to zareznout bytelne

jinak menit obě
na pruzinach je barevne kod tuhosti

jinak pokud koupis nove pruziny nebo i dobre starsi je dobre mit kvalitni stahovaky pruzin
pruzina se opravdu dost musi stahnout. mi pouzivali pro jistotu potom 4 kousky predstahnout nasadit na krajni zavity a stahnout poradne nebo bytelne dlouhe
VW Passat Variant 3BG (B5.5) 11/2000 96KW AVF
V rodině: Suberb 96KW 5q rv2004 , VW Passat B5 81KW rv1997, VW passat rv 2004 AVF Euro4

Darius4593
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.01.2013 23:34

Re: Výměna přední pružiny

Příspěvek od Darius4593 »

Budu měnit všechny 4 pro jistotu. Koupil jsem použité barvy tvrdosti sedí. Takže není šance, že by to šlo vytahnout bez toho aniž bych musel povolat ten sroub co drzi horni ramena? :-/

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměna přední pružiny

Příspěvek od M@ty »

Zkus ho vyklepnout. Já je měl původní z výroby. Takže prostříknout, mlátit, mlátit, mlátit, prostříknout, pootočit, mlátit a pořád dokola. Ven jsem dostal oba. Vyžaduje to mít v záloze nové. Původní budou nepoužitelné. Dokud to půjde, tak klepat přes matici. Kdyby jó nešel, tak jak jsem ti psal v SZ je druhá možnost demontovat pružící jednotku pouze v uložení tlumiče (2x M8 matice pod plast. krytkami), ale pak to bude "ježek v kleci".
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“