Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Příspěvek od cesnek67 »

Ahoj, mám rozpadlé to štelování lanovodu(jak jsou tam ty klínky a tak). lanko je moc krátké, proto potřebuji lanovod vyndat, a dát budto nový, nebo se pokusit opravit to štalování s klínky, kazdopádně ho musím vyndat, a rozebrat někde jinde než pod autem, kde neni světlo.
Tak ocením každou radu, kde co povolit, jakej díl vyndat, abych mohl pod ruční brzdu, abych ten lanovod celý mohl vyndat, a posléze namontovat nový. Pokud někdo ví, jak opravit tu část, která prodluzuje lanko, nebo taky zkracuje, jak tam nastavit ty klínky a tak, taky prosím o radu, nikdy jsem to nedělal. Děkuji

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Příspěvek od M@ty »

To není dobrý. Měl jsem to samé a nepodařilo se mi to složit zpět. Dělal jsem to teda na autě a nakonec se mi jeden klínek šprajcnul takovým způsobem, že to už rok drží stejnou délku a já to tudíž nějak neřeším. Je to na výměnu bowdenu s lanem. Mám to štelování na čtyřkole přístupnější než krypl.
Demontáž lana je o tom dostat se dobře pod auto. Pod loketkou vyhákneš kuličku na konci lana a u brzdiče váleček z páky na třmenu. Chycené to je k zad. nápravě (dle obr. z Etky).

Jinak už jsme to vlastně spolu řešili zde : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... d#p2934995
Přílohy
Lanovod ručky.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Příspěvek od cesnek67 »

Ano, ano to řešili, a opětovně děkuji za snahu. To s klínkem vím od vás, chci se na to podívat někde hezky na stolku a tak. jen nevím kde co rozebrat abych se pod tu loketní opěrku dostal, mám povolovat zespoda ty tri srouby? nebo je na to nějaky lepší trik, jak loketní opěrku sundat a vyhaknout pak to lanko?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Příspěvek od M@ty »

Tak záleží jestli máš velkou loketku z B5,5 nebo tu mrňavou z B5. Z velké vyjmeš kastlík, demontuješ zadní díl (2x vrut s thorx hlavou po otevření popelníku) a povolíš 3x matici M8 (13mm 6HR). A jsi na páce ručky.
Při odpojeném lanovodu z třmenu a z ze zadní nápravy bys měl pouze vyháknout ukončení lana (kuličky) a provléct to pod auto. Ale rovnou píšu že z těch klínků moudrej nezůstaneš...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Příspěvek od cesnek67 »

to je mi celkem jasné, pokud se to nepovede, tak koupím lanko nové

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Příspěvek od M@ty »

Zapomněl jsem ještě vpředu u řadičky je z každé strany vrut s 8mm hlavou pod oválnou záslepkou.

Pokud ti nezbyde nic jiného než koupě nového lanovodu, tak si dej majzla na pravý/levý a na jeho délku.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Příspěvek od majkl1 »

Pravý a levý se rozlišuje jen pokud má držák (takovej plechovej bazmek). Před 14 dny jsem to dělal a mám verzi bez těch držáků (4x4). Spěchal jsem, tak jsem koupil z autokelly nějaký sračky za cca 1600,-. Doufám, že aspoň 2-3 roky vydrží.
Ještě jsou tuším dva držáky lanovodu nad tepelným štítem výfuku. To jen aby ses nedivil. že to nejde vytáhnout :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Blasty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.05.2013 00:29

Re: Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Příspěvek od Blasty »

ahoj, nikde se mi to nepovedlo najít, ale nejde mi vyndat lanko z úchytu u ruční brzdy v místě kde prochází do auta, kuličku mám volnou. Sundal jsem celý výfuk i kryt, na novém není žádný závit nebo tak, silou to nejde, takže jsem v koncích... můžete mi prosím poradit?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Jak vyměnit/ opravit lanovod ruční brzdy

Příspěvek od M@ty »

Klepni do toho lanovodu zespodu pod autem za osazení (třeba přes šroubovák) aby to vylezl směrem ven z auta.
Přílohy
DSC04333.jpg
DSC04341.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“