Bouchání nápravy po 6 letech vyřešeno :-)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Bouchání nápravy po 6 letech vyřešeno :-)

Příspěvek od majkl1 »

Od koupi auta jsem se sral s boucháním na levém předním kole. Vyměněno úplně všechno - 2x LMO náprava, 2x tlumiče (Bilstein B4 a Kayba exel-G), nová nápravnice, včetně silentbloků, nový stabilizátor včetně silentboků, nové silenty převodovky, nové řízení včetně axiálů, ložiska i vnější klouby. No a dneska jsem si měnil prasklou prachovku a ejhle, ti co měnili přede mnou, nedali na poloosu ke kloubu náběhovou podložku, takže poloosa svým dorazem při každém pohybu kola narážela na kloub. Taková kokotina a mě ta sranda s boucháním vyšla už pomalu na 30 litrů. :budo:
Dal bych si nejraději pár facek. :blush:
Vím, že obdobné bouchání tu už někdo taky párkrát bezúspěšně řešil, tak pokud stále nebyla nalezena příčina, juknite na tuhle podložku v ceně pár korun. :drinks:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: Bouchání nápravy po 6 letech vyřešeno :-)

Příspěvek od Stonefield »

to bys me mohl poradit :-)
ja sednu rano do auta, rozjedu se a prvni otoceni volantem doleva mi jakoby trosku tukne z leve strany napravy,
specificky je, ze je to dost cejtit na plynovem pedalu. Ale udela to jen jednou dalsi toceni volantem uz je v klidku.
divny ze...
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bouchání nápravy po 6 letech vyřešeno :-)

Příspěvek od majkl1 »

Takhle mi to kdysi taky začalo, pak se to zhoršovalo, až a jednu stranu bylo řízení vyloženě zakousnutý. Po prvním násilném urvání ale fungovalo perfektně až do druhého dne. Chyba byla v převodce řízení.

Jinak dnes jsem tu podložku musel odstranit, protože mi vyhazovala za jízdy kloub z poloosy. Takže opět bouchání. Dokonce to připomíná i špatný silentbloky motoru, protože při chcípání motoru poloosa klepne o kloub dost razantně. :evil: Nevím kde je chyba. Pojistka nová, kloub zacvakne, ale při rozjezdu v rejdu téměř neslyšitelné cvaknutí a poloosa je venku. :roll: Bez podložky je to v cajku, teda krom bouchání.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

zorg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2012 10:53

Re: Bouchání nápravy po 6 letech vyřešeno :-)

Příspěvek od zorg »

majkl1 píše:.. Bez podložky je to v cajku, teda krom bouchání.
možná proto tě jí tam tehdá nedali :P

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Bouchání nápravy po 6 letech vyřešeno :-)

Příspěvek od ktmartin »

To "lupnutí" při prvním rozjezdu mně dělá taky. Už asi 2 roky. Dělalo to před výměnou ramen i po výměně komplet sady LMI. Řízení mám dávané nové a dělá to pořád stejně. Mám podezření na kloub. Mají najeto téměř 250tkm, ale zatím se neozývají, tak mně je líto je měnit.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“