Přibržďuje PP kolo

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Skaten
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.08.2014 18:20

Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od Skaten »

Zdravim. Passat 3b5 Variant, 85 kW, r.v. 99. Mám takový problém. Na štěrku jsem to zašláp, spustilo Abs, všechno se zdálo dobrý. Když jsem pak ujel 5km, tak se pravý přední kolo rozžhavilo a ne a ne se odbrzdit. Brzdič jsem vyčistil, chodil krásně už před tím. Zkusil jsem i vyměnit brzdový hadičky, ale stále přibržďuje. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Dík

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od M@ty »

A desky se ti do stran hýbou volně? Pístek jde zatlačit jak snadno? Stačí zatlačit velkými sikovkami za hranu pístku?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Skaten
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.08.2014 18:20

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od Skaten »

desky lehce, pístek se ani nehne, jen když povolim odvzdušňovák, jakoby někde něco kapalinu drželo

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od M@ty »

Hadice je tedy nová? Pístek jsi měl venku? V jakém stavu je prachovka? Má nějaké poškození?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Skaten
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.08.2014 18:20

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od Skaten »

hadice nová, pístek venku, přelejsk jsem ho jemným šmirglem, prachovka je děravá, ale nevím jestli je to ono. Odpojil jsem hadičku a když se šláplo, tak jednou tekla kapalina, pak ne (hadičku jsem zacpal prstem, aby se nenasál vzduch). Nic pravidelnýho jsem nezaznamenal. Mám obavu, že by to mohlo být ABS nebo ASR...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od M@ty »

Pokud jsi jednou vyšlápnul kapalinu a hned to neucpal, tak to nasálo vzduch.

Pístek má v sobě nějaké póry rzi? Prachovku a těsnící kroužek vyměň. Až budeš mít pístek venku, tak očisti válec (díru pro pístek) třmenu jemným smirkem v místě mezi zápichem pro těs. kroužek a okrajem. Jestli je děravá prachovka, tak to tam bude zrezlé. Tím to zmenší průměr díry pro pístek. Pokud je pístek zkorodovaný, tak kup rovnou sadu i s ním a musí jít (při povoleném odvzdušňováku, vyjmuté prachovce a těs. kroužku) s ním volně hýbat dovnitř i ven.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Skaten
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.08.2014 18:20

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od Skaten »

Ucpal jsem hned.
Sadu mám, teda bez pístku, jen těsnění, zkusit to můžu....hýbat volně s nim šlo, to mě právě zaráží. Do nádržky kapalina nechtěla, ale když jsem prase vyndal, nebo povolil odvzdušňovák, tak šlo krásně lehce.....vyčistim znovu, prohážu těsnění a budu doufat...

Skaten
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.08.2014 18:20

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od Skaten »

Tak, znovu jsem rozebral brzdic, vylestil jemnym smirglem, dal novou prachovku a vymyl a promazal gumova pouzdra vodicich cepu brzdice. Zatim se zda, ze problem vyresen.

Lukáš SD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.12.2012 12:52

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od Lukáš SD »

Ahoj mam stejný problém. Přední třmeny jsou repasovány, hadičky jsou nové. Problém přetrvával..... přibržďovalo Lp kolo. Jeden mechanik se mi na to podíval a zjistil že problém byl u zadního pravého kola kde byl třmen zarotstlí a vůbec nebrzdil tudíž se tam hromadil tlak a neodpouštěl se tlak v okruhu který má společný jak Lp kolo tak Pz kolo.... Třmen mi vyčistil a problém byl pryč..... týden každodenní jízdy a bez problémů. Pak se stala situace kdy mi vběhla srnka před auto a musel jsem pořádně dupnout na brzdy poté jsem dojel domu a druhý den to začlo všechno znovu.......Opět přibržďuje Lp kolo a občas mi přijde že obě pření kola jednou bylo přehřáté pravé zadní a obě přední a levé zadní bylo studené...... pak zase jen přední kola a furt dokola..... za jízdy se to občas odblokuje někdy musím zasravit a vypnout motor a ject dál to taky občas pomůže..... Nevíte co s tím ? Může to být abs ? popř. dá se to zjistit na diagnostice ?

maxpassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.07.2018 15:04

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od maxpassat »

Ahoj
Prosím o radu. Mam b5.5 1,9/96kw r.v. 01 4motion. Auto mi samo brzdí, po chvili jizdy jsem citil ze nama tah, vysoka spotřeba a nasledne na neutral citim jak brzdí. po chvili samozřejmně brzdy K.O
Dokonce se mi rosvití i ABS + ESP. Né vzdy se rozvití, ale brzdí i tak... navíc v tropech to svití skoro hned... vyměnil jsem kostku ABS, chvíli OK, ale uz zase brzdí, sice meně, ale pořád. (vsechny kola, mam odzkoušeno). navíc už zase svítí... Jedu stím v noci 50 km a bezproblemu, jedu stim odpoledne a problem na trase klidne i 3x. Při vypnutí motoru totiž, brzdy po par vterinach pustí a problem na chvili ustane. Navíc při opetovném nastartovaní zhasnou i ABS i ESP.
Nevíte někdo prosím, proč auto samo brzdí???

Moc díky kdyby nekdo vedel.

Max

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přibržďuje PP kolo

Příspěvek od M@ty »

Proč se neptat rovnou 2x, že jo... :roll:

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=349066
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“