Kontrolka brzdového systému

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Kontrolka brzdového systému

Příspěvek od sankany »

Čau kluci, prosím vás, mám problém, vyměnil jsem baterku a od té doby když mastartuji tak mi problikne kontrolka brzdového systému a pípá mi upozornění. ale dělá to jen někdy a jen při nastartování a hned to přestane.
prosím o rady co by to mohlo být.

jde o motor 1.6. 74Kw r.v. 99

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka brzdového systému

Příspěvek od xerxes »

mrkni do nadobky na hladinu brzovky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kontrolka brzdového systému

Příspěvek od M@ty »

Pokud to je kontrolka ABS, tak změř napětí na té nové aku. Mohla se válet dlouho ve skladu a teď je vybitá. ABS je dost náchylné na nízké napětí a při startu to klesne pod "limit" a pak to řve.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: Kontrolka brzdového systému

Příspěvek od sankany »

Baterka je starší a hlavně než jsem jí dával do auta tak jsem jí dobíjel, co jsem tam měl baterku předchozí tak ta mi asi odešla protože mi auto točilo ale nechtělo chytit. ted to startuje už celkem dobře už, ale ne sto procentně jako dřív, ale nevím zda to není čidlo teploty

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Kontrolka brzdového systému

Příspěvek od raduzzz »

dovolím si zde přispět, ať netvořím nové téma...mám, na B5 mi také bliká a pípá červenej vykřičník, ne ABS! ale dělá to vždy nepravidelně za jízdy, někdy 2x za den, někdy 2x za týden, brzdovky mám dost, pro jistotu jsem dolil na max a furt stejný, abs funkční - vše testováno ve vcds.
Občas při blikání náhle zhasne, jakoby tam byl nějaký zkrat (čidlo hladiny). Brzdí to super, už to dělá nějakej pátek a vše ok.
Neřešil někdo něco podobného?
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka brzdového systému

Příspěvek od xerxes »

na zkoušku vyměn nádobku jestli fakt to čidlo hladiny nedělá bordel

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Kontrolka brzdového systému

Příspěvek od Globettroter »

raduzzz píše:dovolím si zde přispět, ať netvořím nové téma...mám, na B5 mi také bliká a pípá červenej vykřičník, ne ABS! ale dělá to vždy nepravidelně za jízdy, někdy 2x za den, někdy 2x za týden, brzdovky mám dost, pro jistotu jsem dolil na max a furt stejný, abs funkční - vše testováno ve vcds.
Občas při blikání náhle zhasne, jakoby tam byl nějaký zkrat (čidlo hladiny). Brzdí to super, už to dělá nějakej pátek a vše ok.
Neřešil někdo něco podobného?

Ahoj řešil jsem to minulý týden, jen k tomu co máš ty, jsem měl navíc také, že mi při zařazení zpátečky zhasnul motor :)
Proměřovali jsme a zjistili že je sporadická chyba v spínací skřínce - pokles napětí někdy na 8 V někdy na 5V , někdy bylo 12 a kontrolky normálně svítili a nemžourali jako předtím...
Koupil jsem tedy německou druhovýrobu za 180kč a je po problému, bylo to asi už ochozené nebo špatné kontakty ....
Práce na 20 min :-) (Odpojit mínus na baterii, odšroubovat plasty kolem volantu a pak už zleva odpojit kabelový svazek vedoucí k oříšku spínací skřínky, odšroubovat -ne uplně- dva červíky zakryté barvou , vytáhnout ořech a dát nový )

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“