Problem s ABS/ESP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Problem s ABS/ESP

Příspěvek od djgas »

Zdravim,
odesel mi homokineticky kloub, pouzil jsem repliku zn.Spidan, vymeneno O.K.,nastaly problemy pri dobrzdovani v rychlosti sotva chuze zacalo skvrcet cerpadlo ABS a mirne se propadl pedal, kontrola poctu zubu na homokinetaku, prumer prstence, porovnani se starym, vse OK.Nakonec to bylo zpusobeno rzi a necistotou, ktera ulpela na cidle ABS, ktere snima rychlost kol(je magneticke).Po vycisteni vse OK, asi za 20km se mi rozsvitila kontrolka ABS, ESP....to pred tim nedelalo...Sup a diagnostiku-tu jsem pred tim nedelal a nasel jsem chybu 00526 - Brake Light Switch F 27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Za jizdy sami kontrolky zhasly, pri jizde jsem udelal mereni rychlosti vsech kol v bloku-vsechny stejne.Zavada se zatim neobjevila(po 20km)Nemate s tim nekdo zkusenosti?Jedna se o Passat B 5,5 1,9 TDi AWX r.v.2005
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od xerxes »

neprotači se ti ten kroužek?a nebo kukni ještě do bloku hodnout jak je na tom čidlo

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od djgas »

Do bloku hodnot jsem koukal a vse ok, vsechny kola stejna rychlost, dnes jsem najel 50 km a nic se nerozsvitilo, budu jezdit par dni a kouknu jeste pres diagnostiku zda se nenacetla chyba...a uvidi se, vse funguje, dnes jsem to zkousel na ledu ABS i ESP.....
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od xerxes »

ještě je duležitě jestli neni čidlo moc zapuštěno nebo naopak vysunuto

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od djgas »

ale ted vse funguje ok...tak nevim....?
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od xerxes »

uvidiš co to bude časem robit jnad to bude o.k :wink:

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Příspěvek od djgas »

Jj a jeste po par km udelam diag... Jen nechapu proc v diagnostice byl jen ten spinac. Brzd...
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

MurphyCZE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.12.2014 14:33

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od MurphyCZE »

Zdravím, mám ten samý problém, ale zároveň mám v háji homokynetak, takže se chci spis pozeptat, jestli to muze byt zpusobeno i vadnym kloubem. budu muset menit asi i poloosu, kamos zjistil, ze ten kloub nemuze dostat dolu, ze je to tam asi narvany nejak blbe pres ten tisicihran. kdyz je auto zvedly, tak jsme chytli za poloosu a ta se normalne hejbe, coz by prej nemela. Mam b5.5 96kW automat. Taky mi to ABS sepne při dobržďování a občas při rozjezdu ho tam slyším jak chroupe a cejtím v pedálu.

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Příspěvek od djgas »

Homokynetakem to muze byt taky, volal jsem znamemu do vw a ten mi rikal, ze se setkali s replikami, kde se tu a tam hybal nebo byl nepřesně nalisovany ten věnec, ve kterém jsou zoubky, ze kterých bere cidlo údaje a to cidlo je pry mimořádně nachylne na serizeni mezery a uchyceni...
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Problem s ABS/ESP

Příspěvek od djgas »

djgas píše:Homokinetakem to muze byt taky, volal jsem znamemu do vw a ten mi rikal, ze se setkali s replikami, kde se tu a tam hybal nebo byl nepřesně nalisovany ten věnec, ve kterém jsou zoubky, ze kterých bere cidlo údaje a to cidlo je pry mimořádně nachylne na serizeni mezery a uchyceni...
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Příspěvek od djgas »

Ja mam najeto uz neco pres 200km,tak jsem zdelal diagnostiku a zatim cisto bez chyb... Znamy. Mi ještě rikal at udelam twst za jizdy na diag. Kde je vidět snimana rychlost všech kol, to ja měl v poradku...
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od xerxes »

jedině test za jizdy,jinak to nepoznáš

Warez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.03.2013 16:38

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od Warez »

Jsem na tom stejně, dělá mi to od výměny silentbloků a manžety poloosy... Dnes jsme to zkoušeli s diagnostikou za jízdy a čidla ukazovaly správně, dokud jsem nezabrzdil (pak mi to zahlásilo chybu jednotky). Zkusím počkat na nějakou jinou jednotku z vrakáče, jinak nevím :x

Uživatelský avatar
kupec18
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 04.12.2009 22:05

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od kupec18 »

Tak se hlasim do klubu, když dobržduju tak takřka před zastavenim se mi propadne pedal brzdy a začne klepat abs, auto asi na vteřinu přestane brzdit a pak se vše vrati do normálu.

Už jste na něco přišli?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s ABS/ESP

Příspěvek od xerxes »

budeš mít špatně osazene trubky na čerpadlu,někde ses musel seknout

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“