Tuhe riadenie B5 81 AFN

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
temeraf123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.02.2014 19:31

Tuhe riadenie B5 81 AFN

Příspěvek od temeraf123 »

Chalani riešili ste niekto tuhé riadenie na B5 ? Riadenie netečie,servo vymenene (nie nové ale žiadna zmena),ide to ako by šlo servo na 70%,niekedy tomu prepne a ide to krásne tak ako ma (každé 20te naštartovanie ) 12 dielna sada nápravy menena pred 25000km,pred 2 mesiacmi stelovak (KW) a horné uloženie a bez zmeny..ked povolim vrchnak na nadrzke na servo olej (viac menej len je tam polozeny) ide to riadenie lahsie.Ked som bol na geo a predok som mal na tych otocnych miskach tak mi bolo povedane (pri vypnutom motore) ze mi ide nadmerne tazko tocit volantom co je aj pravda...a vcul poradte :)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Tuhe riadenie B5 81 AFN

Příspěvek od M@ty »

No něco podobného řešil Majkl1 a nebudeš mít radost. Nakonec pomohlo nová servopumpa : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... e%C5%A1eno
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Tuhe riadenie B5 81 AFN

Příspěvek od majkl1 »

M@ty, měl jsi napsat, že to není dobré čtení na noc. Jde o příliš velký horor :mrgreen:
I tužší čep by neměl mít až tak velký vliv na tuhost řízení, protože torzní člen v převodce se o to postará - pustí více oleje. Čím větší působí kroutící moment tyče řízení (od volantu) na hřeben pře torzní člen, tím více má posilovač snahu pomoci (v mezích vymezených konstrukcí kvůli správné odezvě). Pašík to sice nemá až tak výkoné, jako třeba frantíci, ale aspoň o to snadněji lze na volantu poznat, že už jdou přední kola do smyku - je tam odezva. To například u P206 mých rodičů nepoznám. Prostě najednou jede auto bokem a na volantu žádná změna. Ale zase s ním lze točit skoro horkým dechem a to i při stání namístě, což náš pašík neumí.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

temeraf123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.02.2014 19:31

Re: Tuhe riadenie B5 81 AFN

Příspěvek od temeraf123 »

Chlapci stale som to nevyriesil :D a mam pocit ze zacinam mat volu v riadeni.prejavuje sa to najme pri vacsom zabere/zataci na kolesa ako napriklad ked prudsie dobrdzujem tak musim korigovat volant zo strany na stranu aby som siel rovno a nevydrbalo ma do strany tak isto aj pri predbiehni ked sa hodim s blinkrom do prava a vyrovnam volantmusim ho dat este o riadny kus do lava aby som vyrovnal auto ... :(..a este preco mi ide tazko volantom aj na otocnych miskach pri vypnutom motore tam s tym nema servo nic spolocne...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Tuhe riadenie B5 81 AFN

Příspěvek od majkl1 »

Vůle se ti dříve projeví ránama do volantu. To co popisuješ jsou spíše horší tlumiče, pneu nebo geometrie (případně jejich kombinace).
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
gordonfreeman1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 01.05.2011 14:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od gordonfreeman1 »

Mně začalo jít ztuha řízení po výměně celé přední nápravy Master sport. Taky musím asi necelou čtvrt otáčku volantu dorovnávat :-). Ale po po necelé tisícovce km už to začíná jít líp. Geo mám udělanou :-)

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk
Vw Passat B5 Variant, 1,9 TDI 81 kW AFN

Obrázek

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Tuhe riadenie B5 81 AFN

Příspěvek od M@ty »

To jsem také zažil když jsem jí měnil Dogovi. Hold to kluci šikmooký lisují dost na fest... :lol:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“