Geometrie - odklony

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
morcak33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.04.2009 07:18

Geometrie - odklony

Příspěvek od morcak33 »

Zdravím,

mám dotaz ohledně odklonu kol, na geometrii sem zjistil, že mám na přední nápravě odklon, pašík sedí jak kačena, kola jsou vyhlá od sebe. Odklon se dle pracovníka geometrie na passatovy seřídit nedá, má otázka tedy zní : jak to vyřešit ?
Řeší se to na pašíkovy výměnou celé sady přední nápravy, nebo se to snad řešit nedá, tak jak u stařičké feldy s motory 1.6 a 1.9Sdi, kde se prostě vinou těžkého motoru rozsedla "karoserie" ?

Díky za info.

Uživatelský avatar
mimragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 10.08.2014 20:43
Bydliště: Olomouc

Re: Geometrie - odklony

Příspěvek od mimragon »

morcak33 píše:Zdravím,

mám dotaz ohledně odklonu kol, na geometrii sem zjistil, že mám na přední nápravě odklon, pašík sedí jak kačena, kola jsou vyhlá od sebe. Odklon se dle pracovníka geometrie na passatovy seřídit nedá, má otázka tedy zní : jak to vyřešit ?
Řeší se to na pašíkovy výměnou celé sady přední nápravy, nebo se to snad řešit nedá, tak jak u stařičké feldy s motory 1.6 a 1.9Sdi, kde se prostě vinou těžkého motoru rozsedla "karoserie" ?

Díky za info.
Kolik ti naměřili?
VW Golf mk4 1.9tdi 81kw @ xxkw, A6 1.8T 132kw @ xxxkw

morcak33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.04.2009 07:18

Re: Geometrie - odklony

Příspěvek od morcak33 »

Hodnoty sem hodím, ale zatím mě zajímá jen obecně, jde to nějak řešit nebo finito ??

Uživatelský avatar
mimragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 10.08.2014 20:43
Bydliště: Olomouc

Re: Geometrie - odklony

Příspěvek od mimragon »

morcak33 píše:Hodnoty sem hodím, ale zatím mě zajímá jen obecně, jde to nějak řešit nebo finito ??
Taky jsem to řešil, prý nic nepomůže. Dá se jen srovnat, aby si měl na obou stranách stejně, že se posune celá nápravnice. Údajně mám na předku -0°40' a -1°40', ale moc jim nevěřím. Zadek se dá u čtyřkolky srovnat.
VW Golf mk4 1.9tdi 81kw @ xxkw, A6 1.8T 132kw @ xxxkw

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Geometrie - odklony

Příspěvek od trhac »

Na zadku to srovnáš jen na čtyřkolce ale předek seřídit nejde.Stím hýbáním nápravou bys musel mít jednu stranu do mínusu a druhou do plusu aby se to srovnalo.

gilmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 27.09.2007 18:07

Re: Geometrie - odklony

Příspěvek od gilmar »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=297270" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“