Výměna pružiny zadní nápravy...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pavlos86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.06.2014 20:16

Výměna pružiny zadní nápravy...

Příspěvek od pavlos86 »

Nazdar, potřeboval bych poradit, jak by jste vyměnily pružiny na zadní nápravě? Mám Passat variant 2002 1,9tdi 96kw. Je ptřeba k tomu stahovák pružin? Když jsem to zkoušel vydělat, odšrouboval jsem tlumič na hoře..čili horní uložení, Kolo jsem neměl sundaný a zvedal co to šlo, než se zvednulo kolo a vůbec nic...pružina se ani nehla. děkuji za rady

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna pružiny zadní nápravy...

Příspěvek od xerxes »

povol oba tlumiče a napravnice se ti zvěsi pak to pujde :wink:

triangl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 22.10.2012 14:14

Re: Výměna pružiny zadní nápravy...

Příspěvek od triangl »

Je to prakticky stejný postup jako bys měnil zadní tlumiče.Prostě povol šrouby kol, zvedni zadek auta, sundej obě zadní kola.Pak povol spodní šroub co je v té duté nápravnici pak povol horní dva šroubky tlumiče které jsou jakoby v blátníku nad kolem.To udělej na obou stranách= tlumiře tím okamžikem přestanou držet nápravnici a ona se samá vlivem gravitace sklopí dolů a ty pružiny normálně vyndáš rukou nebo dokonce samy vypadnou na zem.Pružiny totiž budou jen v dolním gumovém osazení na nápravnici.pokus zde nebudou v gumě přirezlé-přilepené tlakem tak samy vypadnou. Výměna obou pružin je za hodinu hotová.Skoro bez nářadí a zkušeností zrealizovatelné.Tak Hrrrr...

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: Výměna pružiny zadní nápravy...

Příspěvek od mysacek »

Ahoj vsem, trosku pitomej dotaz, ale alespon k tematu...
Na francouzsky technicky mi napsali neco ve smyslu nesoumernost zadniho odpruzeni.
Koukal jsem do ETKY a nic tam neni, jenom ty pruziny a tlumice a podlozky nad a pod pruzinou, jeste neco bych mel vymenit? Je to predohrab ctyrvalec.
Diky
Pavel

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Výměna pružiny zadní nápravy...

Příspěvek od Rouballik »

Má to tŕi možný řešení:
- buď ti prasklo oko na pružině a prostě ti to leží na jedný straně.
- někdo měnil jen pružinu na jedné straně a jedna se utahaná a druhá nová. Tzn., že ti to sedí na jedno kolo.
- varianta poslední je, že jednu pružinu máš z VW Passat B5 3B5 a jenu s krátkého 3B2. Alternativně máš 1,9ku krátkou a máš tam pružiny s 2.8...

Nejlépe to zvedni a prober to a najdi problém..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“