Táhne do prava

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Táhne do prava

Příspěvek od mirda123456 »

Čus, řeším problém se Superbem. Auto docela dost tahne do prava, proto sjem zajel do autorizovaného servisu škoda na geometrii (viz. příloha). Byla provedena i S-křivka, dle autorizovaného servisu vše v pořadku, ale problém stále přetrváva. Kola nepřibrzduji, pneu nafouklé na tlak 2,5. Pneu 225/45 r17. Máte někdo náky nápad čím by to mohlo být?

vento tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 11.11.2008 15:11
Bydliště: je kde bydlet

Re: Táhne do prava

Příspěvek od vento tdi »

Blbá otázka. Dělali i zadní nápravu? Možná i prasklé péro. Poznáš to jak zvedneš auto a šáhneš tam. Jinak to nejde na první podhled vidět.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Táhne do prava

Příspěvek od trhac »

Na zadní nápravě na superbu se nic nešteluje.klidně to můžou dělat špatně sjetý pneu

mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Re: Táhne do prava

Příspěvek od mirda123456 »

Přikládám papir z geometrie. Dle protokolu je velký odklon na zadnim pravém kole že?
Přílohy
IMG_20151002_140807 (2).jpg

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Táhne do prava

Příspěvek od trhac »

Na zadní nápravě odklon neseřídíš a pokud je v ....tak výměna nápravy a modlit se že nebude taky koplá

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Táhne do prava

Příspěvek od majkl1 »

Vsadím sousedovy boty, že když prohodíš kola (pokud nejsou směrová), tak ti to pak bude táhnout na druhou stranu :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
vory90
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 10.12.2010 18:14
Bydliště: Praha

Re: Táhne do prava

Příspěvek od vory90 »

Ja mel sejny problem, stacilo udelat geosku. Byla posunuta zadni naprava, da se malinko soupnout na silentblocich.

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Táhne do prava

Příspěvek od scheni »

ahoj, resil jsem kdysi stejny problem na caddy, r.v.2008. ona silnice se dela tak, ze je vyspadovana jakoby od stredu ke kraji, aby kdyz prsi se na silnici nedrzela voda. Mno a kdyz se prodaval plyn a jelo se, tak auto melo tendence sjizdet z cesty. Pokud jsem ale to same udelal.v protismeru, tak to chteli sjet na druhou stranu.

takze doporucim testovat to na stejne silnici (stejny prih) ale v obou smerech. Sice jednu jizdu pojedes v protismeru.

Nejvice to bylo poznat, kdyz jsem akceleroval pres turbo od 2000otacek.

Jednou o tomto mluvili v TOPGEARu, pry to take zpusobuje nerovnerne ulozeni v motorovem prostoru, ona převodovka neni na stredu, ale.ne boku, a kazda poloosa je jinak dlouha a nerovnomerne se to krouti pro akceleraci.
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Táhne do prava

Příspěvek od trhac »

scheni píše:ahoj, resil jsem kdysi stejny problem na caddy, r.v.2008. ona silnice se dela tak, ze je vyspadovana jakoby od stredu ke kraji, aby kdyz prsi se na silnici nedrzela voda. Mno a kdyz se prodaval plyn a jelo se, tak auto melo tendence sjizdet z cesty. Pokud jsem ale to same udelal.v protismeru, tak to chteli sjet na druhou stranu.

takze doporucim testovat to na stejne silnici (stejny prih) ale v obou smerech. Sice jednu jizdu pojedes v protismeru.

Nejvice to bylo poznat, kdyz jsem akceleroval pres turbo od 2000otacek.

Jednou o tomto mluvili v TOPGEARu, pry to take zpusobuje nerovnerne ulozeni v motorovem prostoru, ona převodovka neni na stredu, ale.ne boku, a kazda poloosa je jinak dlouha a nerovnomerne se to krouti pro akceleraci.
S těma našema křivejma silnicema máš určitě pravdu ale passat má převodovku uprostřed a poloosy stejně dlouhý..ale jinak prostě gumy a křivá silnice a jede to do škarpy.ale zase pokud člověk není blb tak si trošku víc chytne volant a nemá problém.toť můj názor an tuto věc

mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Re: Táhne do prava

Příspěvek od mirda123456 »

vyřešeno- přehozeno na zimni a jede rovně...volejte třikrát sláva :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Táhne do prava

Příspěvek od PlusOne »

Takže 1.4. máme čekat znovuotevření tématu?? :D
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Re: Táhne do prava

Příspěvek od mirda123456 »

1.4. už budou na autě novy kola, sice ty strarý maj 5mm, ale co snima když jsou na p.ču

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“