Přední náprava ramena, p.radu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
maizze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.10.2015 20:01

Přední náprava ramena, p.radu

Příspěvek od maizze »

Zdravím,
snad to mohu na fórku zařadit jsem. Jedná se o pár věci se kteýrma bych potřeboval poradit. Asi měsíc mám svýho prvního pašíka, 1.9TDI 2001 96kw 3BG... První nutnou opravu jsem udělal cca za 30 tisíc - nové rozvody, zadní tlumiče, oleje a filtry, napínací kladka, řemen drážkový, chladič vody a pár drobností.

Ale ještě mi v servisu říkal, že budou potřeba vyměnit ramena vepředu, nicméně na to zatím nebyli peníze. Nabízel mi to za 11 tisic + 3-4 tisíce práce. Nejsem si jistý jestli to byla jenom sada ramen nebo celá př. náprava, ale to je asi blbost, takže předpokládám jenom sada ramen, ale asi orig., nějaké kvalitní. Nicméně jak říkám pěnez moc není, tak přemýšlím nad jinou variantou. Projel jsem net a našel jsem nejlevněji kolem 3-4 tisíců něco jako toto - http://www.s2-group.cz/search/4574,sada ... m-nty.html ... Máte někdo zkušenosti, nebo určitě nedoporučujete a je to nějaká čína ? Nebo mám zkusit pořídit z nějakého slušného passata, který se prodává na náhradní díly ?

Ještě se mi zdá že možná i převodovka bude potřeba, k tý mi teda nic neřekli po celé kontrole auta, ale při řazení se mi zdá že to občas cuká a neni to uplně hladkej chod, nicméně to řadí v pohodě tak nevim, to se ještě s někým poradím, třeba je to jen mýma rukama :D ... Tak přemejšlim že bych zkusil sehnat třeba spojku + ramena nebo celá př. náprava z passata na náhradní v nějakém slušném stavu... Nebo se to nevyplatí a je lepší pošetřit a dát tam prostě orig. nové vše ?

Díky, budu rád za nějaký rady a tipy.
Přílohy
12166291_10204497114382372_1670084420_n.jpg
12170496_10204497116182417_1493352412_n.jpg
VW Passat 3BG 1.9TDI 96kw

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Přední náprava ramena, p.radu

Příspěvek od PlusOne »

Ta nejcennější rada je pročíst nejdřív tohle téma:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=236149" onclick="window.open(this.href);return false;

A pak se obrátit třeba na klubáka "meggy", "badisak" nebo "sebo", umějí OEM díly za dobré ceny. Určitě se nevyplatí laborovat nad nějakou čínou, do roka to děláš zas, aneb "nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci". Lemfoerder, SWAG, Meyle HD nebo FEBI jsou sázka na jistotu, sada Meyle stojí kolem sedmi tisíc, a něco vydrží.

Z krabice bys měl vybalit něco takovéhohle:
Meyle 116 050 0087HD.jpg
Jak vidíš, je toho za ty peníze celkem dost ;-)
Jo, a určitě je lepší udělat to všechno najednou, dá se to koupit i po částech, ale vyjde to tak dráž, a při vyměněné celé nápravě ty díly stárnou stejně, kdežto jinak bys čekal, které další rameno se vysype...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přední náprava ramena, p.radu

Příspěvek od majrek001 »

tady není moc na rozmýšlení nad značkou a opět bych vzal Lemförder ten něco vydrží

jetý bych nebral, ale rovnou nový ať to neměníš za rok zase znovu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
maizze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.10.2015 20:01

Re: Přední náprava ramena, p.radu

Příspěvek od maizze »

Ok díky... Tak jsem pročetl celý vlákno o kloubech a supr, to vážně pomohlo asi nejvíc :D ...

Nicméně mé rozhodnutí zatím není, ale buď momentálně přemýšlím o HART za 3 tisíce, hold to neni kvalita, ale třeba by 1-2 roky vydrželi, uviděl bych a příště bych šel do kvality...
A nebo rovnou ty MEYLE HD, ty se cenově taky pohybujou docela slušně do 8 tisíc... Tak rozmýšlím co teď, ale momenátlně asi pošetřím a risknu ty HART, aspoň uvidim co to vydrží za ty prachy...

Jinak takovej blbej dotaz, kde a jak poznám jakej PRUMER tam mám cpát ( 3BG 1.9TDI, 2001, 96kw) - 21mm nebo ne ? A ještě popř. jestli ví někdo kde koupit HART za lepší cenu, já jsem zatim našel na aukru za 2999 + poštovný.

A jam by se měla pohybovat slušná cena za práci za výměnu v malym městě u mechanika ?

Díky
Naposledy upravil(a) maizze dne 19.10.2015 09:21, celkem upraveno 2 x.
VW Passat 3BG 1.9TDI 96kw

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava ramena, p.radu

Příspěvek od Kwapo »

Průměr nejlépe podle vin nebo data výroby vozidla.
A cena 2999,- ti přijde hodně? Zadarmo bys to nechtěl? :D
Levněji nekoupíš snad ani starší jetou sadu. :fool:

Ale opravdu počítej s tím, že za rok, dva (nevím kolik najedeš) to půjde do kytek a budeš jí
dělat znovu, takže znovu platit práci a geo. :fool:

Uživatelský avatar
maizze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.10.2015 20:01

Re: Přední náprava ramena, p.radu

Příspěvek od maizze »

Ok, jasný, už mám jasno :).
Ještě teda prosím o radu, kolik by měla stát cca práce za výměnu kloubů + geo nebo co je vše potřeba udělat, v malým měste u mechanika jako dobrá cenna cca ?
VW Passat 3BG 1.9TDI 96kw

Uživatelský avatar
mimragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 10.08.2014 20:43
Bydliště: Olomouc

Re: Přední náprava ramena, p.radu

Příspěvek od mimragon »

maizze píše:Ok, jasný, už mám jasno :).
Ještě teda prosím o radu, kolik by měla stát cca práce za výměnu kloubů + geo nebo co je vše potřeba udělat, v malým měste u mechanika jako dobrá cenna cca ?
Ramena jsem měnil sám 2h každou stranu na heveru... Geometrie do 500kč, tak 2000kč včetně geo. se musíš za práci vejít. Z levných sad jsem zkusil Kraft, stála v akci asi 2.3, zatím 15tisíc km a neklepe.
VW Golf mk4 1.9tdi 81kw @ xxkw, A6 1.8T 132kw @ xxxkw

Uživatelský avatar
maizze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.10.2015 20:01

Re: Přední náprava ramena, p.radu

Příspěvek od maizze »

Ok, díky...
poslední věc si potřebuju ověřit než objednám klouby, ramena ... VIN: WVWZZZ3BZ2P076115
2001 - 1.9TDI 96kw, BG3 ... to by mělo bejt 21mm je to tak ?
VW Passat 3BG 1.9TDI 96kw

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přední náprava ramena, p.radu

Příspěvek od M@ty »

Ano...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“