Nástřik spodku auta před zimou ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
maizze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.10.2015 20:01

Nástřik spodku auta před zimou ?

Příspěvek od maizze »

Zdravím,
mám dotaz jestli se vyplatí a je dobrý nechat si nastříkat spodek auta - části výfuku a ostatní plechy podvozku černým sprejem hrubým - takový ten co udělá tu hrubou barvu a je to proti kamínkům atd... Mám teď nově passata 3BG 2001, ale ani nikde moc nechytá korozi, no a ze spoda je to taky vklidu ale tak prostě odpovídá stáří, má to cenu nechat stříkat popř. si to nastříkat sám, nebo tim akorát člověk zakryje reálnej stav a je to pak například problém při prodeji, že to může vypadat jako že to byli shnilé ?

Díky za rady a názory.
VW Passat 3BG 1.9TDI 96kw

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik spodku auta před zimou ?

Příspěvek od amavet »

nastrik je dobra ochrana , ovsej je potreba to udelat dukladne , ne halabala . u passatu je to relativne ok , nejcasteji trpi jen kraje prednich a zadnich prahu , jen k mistech ktde se auto zveda , jinak nehnije . krom predniho okna a vrat ... cili u passata jen to jen lepsi pojistka proti korozi , i kdyz relativne zbytecna
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Nástřik spodku auta před zimou ?

Příspěvek od FandaTDI »

přesně tak, u Passata možná pár míst, daj se stříkat i dutiny, ale to taky spíš u jinejch/starších aut, jsou na to různý nástřiky, třeba různý druhy "gumoasfaltu", já si před lety nechal doporučit na dodávku Dinitrol 4942 (na bázi vosku), ale nějak jsem se k tomu nedokopal, v podstatě taky stačilo pár míst (Prahy a lemy jsem obrousil, na nejhorších místech stříkl Converustem, pak základ a nakonec ta pružnějsí barva, co udělá takovej ten "pomerančovej" povrch) a těch pár míst zespoda jsem po ošetření vzal lehce zinkovym sprejem...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“