Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

Ahoj,
cca v rychlosti kolem 40-60 když pustím volant kmitá ze strany na stranu. Dneska jsem nechal převážit kola a rovnou kouknul na podvozek, ramena atp. Kola skoro na gram v pohodě, ramena vypadají bez vůle. Jsou tam cca 80tis. Lemfordery. Když jedu kolem 110-130 tak to vibruje do kastle. Napadli mě homo klouby ale necvakají ani při zatáčení a couvání nevydávají žádné zvuky. Napadá někoho co by to mohlo být. Díky za tipy
Naposledy upravil(a) seabees dne 11.02.2017 14:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od majkl1 »

Vadné pneu. Vyvážit jde, ale poškozená kostra. Přehoď předek za zadek a pokud se to změní (auto bude vibrovat stále, ale do volantu by to mělo jít méně), budeš to vědět na 100%. Pokud ne, bude chyba jinde (pravděpodobně poloosa) :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od seabees »

Ok zkusim. Jen je divny ze to zaclo z niceho nic vcera. Zadny parkování o obrubnik nebo jina destrukce se nekonala. Ale zkusim, to to nejmensi.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od majkl1 »

Pokud máš doma druhou sadu kol, tak stačí na zkoušku vyměnit jen ty přední - nebudeš muset prohazovat všechna 4.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od seabees »

Mám, ale letní. Jezdím po dálnici. Dám si rozcvičku

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od seabees »

Tak kola prohozeny a beze změn. Někdo další nápad?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od majkl1 »

Při tej čtyřicítce to kmitá stále nebo jen když je motor v tahu? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od seabees »

Jj stále, zkoušel jsem i s vyřazeným kvaltem. Taky mě napadlo jestli to nerozkmitá motor vibracema.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od majkl1 »

Zkusil bych celé auto zvednout na hever, nastartovat, roztočit kola a sledovat, zda kmitají kola nebo poloosy. Takhle to vypadá skoro jako křivý náboj.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od seabees »

Na zitra jsem domluveny na geometrii. Jen kouknou jak na tom je. Tak uvidime jestli je ukecam i na tohle.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od M@ty »

Bordel a rez na dosedacích plochách náboje a kotouče umí pěknou paseku. Osobní zkušenost a to mám přední kotouče chycený šrouby k náboji... :blush:
Přílohy
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC04667.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC04667.jpg (28.06 KiB) Zobrazeno 3972 x
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC04666.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC04666.jpg (36.87 KiB) Zobrazeno 3972 x
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC04665.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC04665.jpg (31.3 KiB) Zobrazeno 3972 x
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC04669.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_DSC04669.jpg (32.03 KiB) Zobrazeno 3972 x
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od seabees »

Tak geometrie v pohode, zadni naprava temer dokonala. Predek malinko 0,07 doprava. Roztoceno na zvedaku. Jediny co se nam nezdalo. Kdyz jsem si nasel bod v podbehu a koukal na dezen gumy ze jakoby lital nahoru dolu. Jako by byla sisata guma. Pak koukame na vsechny ze ty drazk v dezenu kde poznas ze uz je guma na vymenu jsou pokazde jinak ojete. Takze o vikendu zkusim letni pneu

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od majkl1 »

Sice těžko uvěřitelné, ale asi budeš mít vadné minimálně dvě gumy, když přehození nepomohlo. (proto jsem psal o použití druhé sady)
Jak jsem psal výše, vadné pneu (kostra) vyvážit jde, ale chovat se může prapodivně - osobní zkušenosti
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od seabees »

No zatím to tak vypadá. Když mi měřil geometrii a viděl ty hodnoty tak mi nechtěl věřit že ta náprava má 80tis. po Praze a okolí. :-) což mě potěšilo. Snad mě potěší o víkendu to přehození kol.

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu

Příspěvek od seabees »

Tak vyřešeno. Dal jsem na předek letní a hned jako nový auto. Ty zimní jsou obě sjeté tak jako bych měl kola z čelního pohledu do V. V drážce dezénu je špalíček aby se dalo poznat opotřebení tak na vnější straně je zároveň s dezénem a na vnitřní je cca milimetr pod. Což asi nebude ten problém. Hlavní důvod je asi v levé gumě. Ta když roztočím kolo rukou tak mění svůj tvar nahoru a dolu. Na zadku jsem koukal že jsou gumy taky takhle sjeté do V. Zvláštní je že letní krásně rovně a geometrie je OK.
Zároveň jsem zjistil popraskanou manžetu na homokloubu která tam je rok a půl a taky že mám 60tis. na rozvodech za dva roky. Kolik tak vydrží rozvody?
Ještě jsem našel nějaký cvakání, nejspíš v té tyči od volantu na hydrauliku řízení. Stojím, nastartováno a přerušovaně prudce dávám volant vlevo i vpravo a přitom se ozve klepnutí. Což za jizdy není protože tohle za jízdy nikdo nedělá pokud nechce jít přes boudu :-)
Zkusím pořídit video.
Ještě dotaz na pneu Vraník. Slyšel jsem že jsou na sněhu OK ale jinak dělají strašný kravál

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“